تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در امارات متحده عربی برای دانشجویان بین المللی بویژه برای ما ایرانیان مزیت های خاصی دارد ، افراد زیادی از کشورمان تلاش می کنند با روش های خاص و معتبر به کشور امارات سفر کنند و در آنحا به کار و تحصیل بپردازند.

مشاوران موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA در این مقاله قصد دارند شرایط و ضوابط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در امارات را برای علاقه مندان توضیح دهند ، امیدواریم مطالعه آن تا حدودی پاسخگوی پرسش های شما عزیزان باشد.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در امارات

 • اعتبار بین المللی مدارک دانشگاه های دبی
 • امکان انتقالی گرفتن به دانشگاه های کانادا ، انگلیس و آمریکا بعد از 3 سال تحصیل در دبی
 • امکان کار در حین تحصیل
 • امکان بورس دانشجو شاغل به تحصیل
 • تدریس به زبان انگلیسی
 • امکان انجام کار پاره وقت در حین تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در امارات
 • اقامت یکساله پس از فارغ التحصیلی
 • امکان تمدید اقامت های امارات

تحصیل علوم پزشکی در امارات

در طی چندین سال گذشته در سیستم آموزشی امارات شاهد پیشرفت های چشمگیری بوده ایم ، بسیاری از دانشگاه های امارات پلی برای ادامه تحصیل در دیگر دانشگاه های خارج از کشور از جمله انگلستان ، آمریکا و کانادا محسوب می شوند و قابل توجه است که یکی از پرطرفدار ترین رشته ها ، تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در امارات می باشد.

آموزش پزشکی در امارات 6 سال به طول می انجامد و این رشته بر یادگیری مهارت های بالینی و دانش عملی با استفاده از بهترین امکانات آموزشی تمرکز دارد و برنامه دندانپزشکی یک مدل آموزش مبتنی بر توانایی و مهارت فرد است که در مدت زمان 6 سال ارائه می شود.

دوره های دندانپزشکی تخصصی دانشجویان را برای کار در حوزه های اندودنتیکس ، اورتودنسی ، دندانپزشکی اطفال پروتزهای دندانی آماده می کند ، دانشجویان در این دوره ها گستره وسیعی از روش های درمانی را تجربه می کنند تا آمادگی مدیریت و درمان موارد مختلف را کسب نمایند.

شرایط تحصیل پزشکی در امارات

همانطور که در مقاله تحصیل در امارات اشاره شد ، تحصیل در این کشور در مقاطع عالی و دانشگاهی با داشتن دیپلم کامل متوسطه آغاز می شود و شرط اصلی پذیرش برای دانشجویان خارجی در دانشگاه های امارات ، گواهی تمکن مالی ، داشتن گذرنامه معتبر و همچنین فارغ التحصیل شدن در مقطع قبلی از دانشگاه های معتبر می باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در امارات

لازم به ذکر است که تمامی رشته های تحصیلی در امارات به زبان انگلیسی ارائه می شود و از همین رو متقاضی تحصیل پزشکی در امارات باید دارای مدرک زبان آیلتس حداقل 5.5 باشد و در صورت عدم تسلط به زبان انگلیسی متقاضیان می توانند در یکی از کالج های خصوصی زبان انگلیسی بیاموزند و سپس وارد دوره دانشگاهی در امارات شوند.

شرایط تحصیل دندان پزشکی در امارت

شرایط تحصیل دندان پزشکی در امارات تفاوت چندانی با رشته پزشکی ندارد ، دندان پزشکی در بین بسیاری از افراد پرطرفدار است و در قدم اول متقاضیان باید در رشته های علوم پایه از قبیل زیست شناسی برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنند تا بعد از دریافت مدرک لیسانس بتوانند به ادامه تحصیل در رشته دندان پزشکی بپردازند.

برای تحصیل دندان پزشکی در امارات ارائه مدرک 12 سالانه به همراه مدرک زبان آیلتس حداقل 5.5 الزامی است و همانند شرایط رشته پزشکی ، متقاضیانی که مدرک زبان ندارند می توانند در دوراه های کالج های مربوطه شرکت کرده و پس از دریافت مدرک برای ورود به دانشگاه اقدام کنند.

از مواردی که از فارغ التحصیلان تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در امارات انتظار می رود ، به شرح زیر می باشد.

 1. فارغ التحصیلان دندانپزشکی باید با موفقیت دوره های تحصیلی را گذرانده باشند و در سال های چهارم و پنجم نمره معادل ۷۰ درصد یا بیشتر کسب کرده باشند.
 2. نمره اخذ شده از امتحان نهایی کارشناسی جراحی دندان ، باید ۷۰ درصد یا بیشتر باشد.
 3. فارغ التحصیلان باید حداقل دوره تشریح شده مدرک کارشناسی را گذرانده باشند و از حداکثر میزان مجاز آن تجاوز نکرده باشند.

نکاتی درباره تحصیل رشته های پزشکی در امارات

امارات یکی از بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان محسوب می شود ، به خصوص در رشته های علوم پزشکی که پذیرش آن ها در ایران بسیار دشوار است ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در امارات از طریق اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس علوم پایه نیز امکان پذیر است.

مناسب ترین راه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی امارات در رشته های مرتبط با علوم پزشکی از قبیل زیست‌شناسی و یا سایر رشته‌های علوم پایه می باشد ، پس از اخذ لیسانس می توانید در مقطع بعدی وارد رشته های پزشکی و دندانپزشکی امارات شوید ، مهم است که بدانید دانشگاه های این کشور مورد تائید وزارت بهداشت ایران در سال 2020 نمی باشند.

درآمد افراد شاغل حوزه پزشکی و درمانی به مواردی نظیر سطح شغلی ، مدارک و فعالیت در بیمارستان یا درمانگاه عمومی یا خصوصی بستگی دارد ، قابل توجه است که یک پزشک عمومی در دبی می‌تواند سالانه مبلغی بالغ بر 243805 درهم امارات دریافت کند و حقوق دریافتی تکنسین پزشکی نیز سالیانه به 111289 درهم امارات میرسد.

دانشگاه های معتبر پزشکی و دندانپزشکی امارات

 • دانشگاه علوم پزشکی دبی
 • دانشگاه عجمان
 • دانشگاه امارات متحده عربی
 • دانشگاه علوم پزشکی خلیج
 • دانشگاه علوم پزشکی و سلامت راس الخیمه
 • دانشکده دندان پزشکی دبی ( موسسه دانشگاه بوستون )

دانشگاه های معتبر پزشکی و دندانپزشکی امارات

مدارک پذیرش رشته های پزشکی در امارات

 • تکمیل کردن فرم درخواست پذیرش که میتوان آن را از اداره پذیرش ثبت گرفت
 • ارائه مدارک تحصیلی فرد متقاضی
 • فتوکپی کارت اقامت معتبر امارات ( برای ساکنان امارات متحده عربی )
 • گواهی بهداشت صادر شده توسط کلینیک دانشگاه
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • شناسنامه و ارائه شش عکس با پشت نویسی کامل نام متقاضی
 • ارائه مدرک زبان شامل آزمون تافل با نمره حداقل 500 ، آیلتس با نمره حداقل5 یا معادل آن

تحصیل در کالج پزشکی و دندانپزشکی دبی

این دانشکده پزشکی که به عنوان دانشکده پزشکی دختران دبی نیز شناخته میشود ، در سال 1985 تاسیس شد ، کالج پزشکی عربی به اولیل دانشکده پزشکی در دبی تبدیل شد که مدرک پزشکی و جراحی در امارات متحده عربی را ارائه می داد.

این کالج با ارائه شیوه اسلامی فرصتی را در اختیار دختران عربی قرار داد تا بتوانند با تحصیل پزشکی در امارات از رفتن به خارج از کشور برای تحصیل خودداری کنند.

دانشکده دندانپزشکی دبی که در سال 2013 تاسیس شده است ، جایگزین تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه بوستون آمریکا برای اتباع ایالات متحده عربی شد ، برنامه درسی کارشناسی ارشد در این دانشگاه شامل دندان پزشکی عمومی ، بهداشت عمومی دندان ، ریشه شناسی دندان ، ایمپلنتولوژی ، جراحی دهان و فک و صورت ، ارتودنسی ، پروتزهای دندانی ، دندان پزشکی کودکان و مبحث امراض لثه و بافت های محافظ اطراف دندان می شود.

هزینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در امارات

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که هزینه وشهریه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در امارات برایتان معنایی ندارد ، امارات با داشتن دانشگاه های معتبر ، کیفیت آموزشی مطلوب و تحصیل به زبان انگلیسی مکانی مناسب برای شما محسوب می شود.

با توجه به اینکه تمامی مقاطع و رشته های تحصیلی در این کشور به زبان انگلیسی و منطبق با آخرین متد های دنیا است ، هزینه تحصیل پزشکی بسیار بالا است و سالانه حدوداً تا 40 هزار دلار آمریکا می تواند باشد ، باید توجه داشت که شهریه پرداختی پزشکی و دندان پزشکی چندان فرقی با هم ندارد و هزینه تحصیل دندان پزشکی در امارات بالغ بر 40 هزار دلار در سال است که از تحصیل در کشورهای اروپایی حتی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان نیز گران تر می شود.

کار دانشجویی در امارات

از مزایایی که امارات در اختیار دانشجویان بین المللی خود قرار میدهد ، امکان کار حدود 20 ساعت در هفته است تا دانشجویان بتوانند مبلغی از هزینه های زندگی خود را در امارات پوشش دهند ، به صورت میانگین حقوق دریافتی دانشجویان در هر ساعت بین 10 تا 12 دلار است.

کار دانشجویی در امارات

میتوان گفت که هزینه های زندگی در این کشور برای افراد خارجی زیاد است ، اما اگر در امارات شاغل شوید حقوق دریافتیتان با هزینه های زندگی متعادل خواهد بود ، هزینه های زندگی در امارات شامل هزینه های مربوط به خوراک ، مسکن و حمل و نقل میشود ؛ هزینه های مربوط به مسکن به شرح زیر می باشد :

 • آپارتمان ( 1 خوابه ) در مرکز شهر : 5202.34 AED
 • آپارتمان ( 1 خوابه ) در خارج از مرکز شهر : 3517.69 AED
 • آپارتمان ( 3 خوابه ) در مرکز شهر : 8275.09 AED
 • آپارتمان ( 3 خوابه ) در خارج از مرکز شهر : 6771.04 AED
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر : 9889.27 AED
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر : 7121.89 AED

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی امارات

شرایط اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در امارات با جزییات توسط کارشناسان و مشاورین ارشد موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA مورد بررسی قرار گرفته و نتایج آن در اختیار متقاضیان قرار می گیرد ، ویزای دانشجویی امارات یکساله است و باید سالانه تمدید شود.

توجه داشته باشید که شما برای دریافت ویزای تحصیل در امارات در درجه اول نیاز به یک فرد مقیم امارات دارید که حمایت خود را اعلام کند ، در غیر این صورت دانشگاه مورد نظر مکان هایی را برای اقامت و اسکان به شما پیشنهاد می دهد که باید از عهده هزینه های آن برآیید.

سوالات متداول تحصیل علوم پزشکی امارات

آیا تحصیل رشته های پزشکی در امارات به زبان عربی می باشد؟

خیر - یکی از مزیت های تحصیل در این کشور ، ارائه دروس به زبان انگلیسی است.

دانشگاه های کشور امارات مورد تائید وزارت بهداشت ایران هستند؟

در سل های قبل دانشگاه عجمان مورد تائید ایران بود ، اما در سال های اخیر و تا سال 2020 هیچ دانشگاهی از این کشور مورد تائید نبوده است.

شهریه دانشگاه های امارات برای رشته پزشکی چقدر است؟

خب باید گفت که شهریه های این دانشگاه ها زیاد می باشد و در بین 20 تا 40 هزار دلار آمریکا خواهد بود.

مقاله فوق با تلاش مشاوران موسسات برتر hsa خدمت علاقه مندان عزیز ارائه شده است ، مشاوران برگزیده دفاتر همکار در شهرهایی همچون تهران و شیراز به راحتی و در کمترین زمان ممکن قادر خواهند بود مشاوره نحوه اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در امارات را برای شما فراهم نمایند ، برای کسب اطلاعات جامع تر در خصوص کم هزینه ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل با دفاتر تماس بگیرید.

تحصیل در خارج از کشور

حقوق مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP