تحصیل پزشکی در اسلوونی

ویژگی های مثبت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشوری کوچک و اروپایی

امروزه که دانش آموزان ایرانی و خانواده های آن ها به دنبال تحصیل رشته های علوم پزشکی در کشورهای با کیفیت هستند ، تحصیل پزشکی در اسلوونی می تواند یک گزینه مناسب به حساب آید.

همکاران ما در مجموعه بزرگ و بین المللی موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA در تلاش هستیم تا اطلاعاتی مفید در مورد کشورهای مورد درخواست به شما ارائه دهیم.

تحصیل پزشکی در اسلوونی به عنوان یکی از گزینه های مهاجرت تحصیلی به هر کدام از کشورهای کوچک و بزرگ اروپایی در برنامه درسی بسیاری از علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور قرار دارد.

در راستای نیل به این هدف مشاوران موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA تحصیل در کشور اسلوونی را به علاقه مندان پیشنهاد می دهند و به دلیل اهمیت و تقاضای زیاد برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ، در این مقاله ویژگی های تحصیل پزشکی در اسلوونی را برای علاقه مندان توضیح می دهند ، اگر قصد مهاجرت به اسلوونی را دارید حتما با مشاوران برجسته موسسات HSA تماس حاصل نمایید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلوونی

کشور اسلوونی کشوری کوچک در جنوبی ترین قسمت اروپای مرکزی ، دارای سیستم آموزش عالی با کیفیت و شناخته شده در سطح اروپا است و به لحاظ هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه و ارائه برنامه های فراوان به زبان انگلیسی به مکانی ایده آل برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

دانشگاه لیوبلیانا ( در پایتخت ) مشهورترین دانشگاه اسلوونی است ، تحصیل پزشکی در اسلوونی به صورت برنامه های قدیمی و جدید ارائه می شود به طوری که در برنامه های قدیم دانشجویان به صورت پیوسته به تحصیل می پردازند اما در برنامه های جدید تحصیلات لازمه طی دو مرحله کاشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود.

دانشجویان این اجازه را دارند که برنامه خود را از قدیم به جدید و یا برعکس تغییر دهند ، زمان دو برنامه قدیم و جدید تفاوت زیادی با هم دارند و متقاضیان باید امتحانات را به خوبی پشت سر بگذارند.

اهداف کلی برنامه آموزش پزشکی در اسلوونی

 • توانایی ارائه خدمات پزشکی با کیفیت بالا مطابق با دستاوردهای اخیر در پزشکی و استانداردهای اخلاقی بالا
 • افزایش آگاهی جامعه از اهمیت اقدامات ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری
 • علاقه مندان بتوانند آرزوی فعالیت خود را برای توسعه پزشکی به عنوان یک رشته و همچنین علم پزشکی بکار بگیرید
 • پس از فارغ التحصیلی دانشجویان می توانند طیف گسترده ای از حرفه های بین المللی را دنبال کنند
 • دانشجویان مشغول به تحصیل پزشکی در اسلوونی فرصتی اضافی برای دنبال کردن برنامه اقامت دائم در اسلوونی دارند
 • افرادی که قصد ادامه تحصیل در اسلوونی در زمینه های تخصصی پزشکی و دندانپزشکی را دارند، بتوانند با آرامش خاطر به تحصیلات حرفه ای خود ادامه دهند و به متخصصین پزشکی تبدیل می شوند

سیستم آموزش عالی اسلوونی

سیستم آموزش عالی اسلوونی دارای ساختار دو طرفه تحصیلات عالی حرفه ای و تحصیلات عالی دانشگاهی است ، اسلوونی از سال 2004 این نوع آموزش را در حوزه آموزش عالی خود قرار داده است ، کالج های حرفه ای فقط برنامه های آموزشی فنی را ارائه می دهند در حالیکه دانشگاه ها و دانشکده های واحد می توانند برنامه های تحصیلی علمی و حرفه ای ( هر دو با هم ) را ارائه دهند.

سیستم آموزش عالی اسلوونی

تحصیلات عالی دانشگاهی توسط دانشگاه های دولتی یا خصوصی و موسسات آموزش عالی غیر وابسته به دانشگاه ها ارائه می شود ، در دانشگاه های اسلوونی برنامه پزشکی 6 ساله و برنامه دندانپزشکی 5 ساله طراحی شده است تا دانشجویان را برای مهارت های اصلی که برای رسیدن به حرفه پزشکی و یا دندانپزشکی نیاز دارند آموزش دهند.

دانشگاه های علوم پزشکی در اسلوونی

دانشگاه های کشور اسلوونی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دارای سطح علمی مطلوب با ویژگی های تحصیلی پروسه بلونیا هستند ، این دانشگاه ها در اروپا و حهان شناخته شده اند و مورد تائید هستند.

در بین دانشگاه های این کشور ، دانشگاه لیوبلینا که بزرگ ترین و مهم ترین دانشگاه کشور اسلوونی می باشد مورد تائید کشور ایران در لیست جدید وزارت بهداشت 2020 قرار دارد و شما می توانید برای تحصیل در دانشگاه مورد تائید روی این دانشگاه تحقیق بیشتری داشته باشید.

دانشکده پزشکی دانشگاه لیوبلیانا اسلوونی

تحصیل پزشکی در اسلوونی در این دانشگاه به بخش های کارشناسی و کارشناسی ارشد در بخش عمومی پزشکی و دندانپزشکی تقسیم می شود ، هر دو بخش دانشجویان را در مقطع کارشناسی و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد آموزش می دهند.

کلاس ها در دانشکده پزشکی دانشگاه لیوبلیانا و در برخی موسسات آموزشی مانند موسسات بهداشت عمومی برگزار می شود ، پس از فارغ التحصیلی مدارکی تحت عنوان دکترای حرفه ای پزشک عمومی یا دندانپزشکی به دانشجو اعطا می شود ، دانشکده پزشکی دانشگاه لیوبلیانا همچنین برنامه های تحصیلات تکمیلی را که منجر به دکترای تخصصی می شود فراهم می کند.

دانشکده پزشکی دانشگاه لیوبلیانا با توجه به برنامه وزارت معارف ، علم ، فرهنگ و ورزش در کار علمی و تحقیقاتی نیز مشارکت دارد ، دانشکده پزشکی دانشگاه لیوبلیانا در برنامه های همکاری بین المللی رشته های پزشکی نیز مشارکت می کند و به عنوان متخصصان برتر در حوزه های تحت پوشش موسسات آن فعالیت می کند و به نظر می رسد این تعاریف مزیت های تحصیل پزشکی در اسلوونی را به وضوح بیان می کند.

دانشگاه ماریبور اسلوونی

دانشگاه ماریبور دومین دانشگاه بزرگ اسلوونی و یک دانشگاه دولتی است که به دلیل هزینه های مقرون به صرفه متقاضیان زیادی تحصیل در آن را انتخاب می کنند ، دانشکده پزشکی این دانشگاه مدرک لیسانس و فوق لیسانس پزشکی و دندانپزشکی را ارائه می دهد.

این دانشکده روش های یادگیری دانش آموز و بازدهی متقابل را پشتیبانی می کند و تلاش می کند تا دانش تئوری و عملی را به صورت توام آموزش دهد و همچنین از شرایط حرفه ای به عنوان مبنایی برای آموزش استفاده کند.

بازخورد دانشجویی در این دانشگاه به طور فعال برای افزایش مطالعات مورد استفاده قرار می گیرد ، دانش آموزان همچنین برای توسعه بیشتر، نقش کلیدی در کمیته های آموزشی دارند و دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه نیز یک معنی از مفهوم کلی سلامت دهان و دندان را به دانشجویان آموزش می دهد.

دانشگاه ماریبور اسلوونی

علاوه بر اینها دانشکده ارائه برنامه های مطالعات حرفه ای در زمینه داروسازی ، تغذیه انسانی و همچنین مدرک کارشناسی ارشد در علوم زیست پزشکی و مطالعات بهداشت جهانی ارائه می دهد ، بنابراین این دانشگاه نیز جهت تحصیل پزشکی در اسلوونی ، گزینه مناسبی به نظر می رسد.

دانشگاه پزشکی پری مورسکا در اسلوونی

دانشگاه پری مورسکا تلاش می کند با استفاده از تکنولوژی مدرن آموزش حقیقی را برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی ارائه دهد ، این دانشگاه این جمله را سرلوحه کار خود قرار داده است که " ما دانش را به زندگی اضافه می کنیم " و بر همین اساس این دانشگاه علوم تئوری را در کنار دروس عملی آموزش می دهد.

دانشجویان جهت تکمیل برنامه های پزشکی و دندانپزشکی و اخذ مدرک در این دانشگاه و دیگر دانشگاه های پزشکی اسلوونی ملزم به کسب 360 اعتبار ECTS هستند ، برای تاکید مجدد بدانید که از میان این سه دانشگاه فقط مدرک پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه لیوبلیانا مورد قبول وزارت بهداشت ایران است.

پذیرش در برنامه های پزشکی و دندانپزشکی اسلوونی

برنامه های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های اسلوونی اغلب به زبان انگلیسی تدریس می شود ، ارائه نمره زبان بین المللی الزامی نیست اما داشتن نمره آیلتس یا تافل به پذیرش قطعی تر شما کمک خواهد کرد ، محدودیت سنی برای پذیرش وجود ندارد اما مقامات دانشگاه ها برای گپ تحصیلی ارزش قائل هستند.

برای تحصیل پزشکی در اسلوونی شما باید در یک آزمون علمی که شامل زبان و دروس علمی می باشد شرکت کنید ، این آزمون SAT هست که یک آزمون آمریکایی محسوب می شود و دارای عناوین general و subject می باشد.

با بدست آوردن حداقل نمره مورد نیاز هر دانشگاه که البته آزمون نمره منفی ندارد ، شما می توانید نتیجه را برای اخذ پذیرش به دانشگاه ارسال کنید تا کمیته ارزیابی پس از بررسی نتیجه را به شما اعلام کند ، معمولا بعد از 30 روز نتیجه آزمون به شما اطلاع داده خواهد شد.

متقاضیان ورود به رشته های پزشکی باید دارای نمرات خوبی در دروس شیمی ، فیزیک و زیست بوده باشند و بالاتر بودن میانگین معدل دیپلم متوسطه شانس پذیرش آنها را افزایش خواهد داد.

مخارج تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلوونی

هزینه تحصیلات پزشکی از تمامی رشته های تحصیلی پرهزینه تر است ، به طور کلی متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلوونی باید سالانه مبلغ 10000 یورو را برای هزینه دانشگاهی پیش بینی کنند ، هزینه تحصیل در برنامه کارشناسی دندانپزشکی در کشور اسلوونی می تواند از 8000 یورو در سال شروع شود.

هزینه های زندگی در اسلوونی بر اساس شهر انتخابی دانشجویان متفاوت می باشد اما به طور میانگین 600 یورو در ماه مورد نیاز یک زندگی دانشجویی است ، توجه داشته باشید که دانشجویان در این کشور بسته به مقطع تحصیلی تا 20 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دانشجویی با دستمزد 7 تا 12 یورو را دارند و نکته قابل عرض در این باره آشنایی نسبی با زبان اسلوونیایی است.

مخارج تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلوونی

البته توصیه کارشناسان موسسات برتر HSA به متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلوونی این است که بتوانند هزینه های زندگی و تحصیل خود را از ایران تامین کنند ، چون رشته های انتخابی دارای دشواری های تحصیلی می باشد که شما رو ملزم به تلاش در جهت تحصیل و اتمام دره تحصیلی می کند.

ویزای دانشجویی پزشکی در اسلوونی

به طور کلی تمام مراحل تحصیل پزشکی در اسلوونی بسیار ساده تر از دیگر کشورهای اروپاییست ، سادگی مراحل اخذ ویزای تحصیلی نیز مزیت دیگری برای توصیه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلوونی می باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر به همراه چند قطعه عکس
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • فرم درخواست ویزا
 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • نامه تمکن مالی مبنی بر هزینه های یکسال تحصیلی در اسلوونی
 • گواهی سلامت و گواهی عدم سوء پیشینه

سوالات در مورد تحصیل رشته های پزشکی اسلوونی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلوونی به چه زبانی می باشد؟

تحصیل این رشته ها در مهم ترین دانشگاه آن به زبان لنگلیسی ارائه می شود، اما نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

آیا دانشگاهی از این کشور مورد تائید وزارت بهداشت ایران هست؟

بله - دانشگاه لیوبلیانا که بزرگ ترین دانشگاه این کشور است مورد تائید ایران نیز می باشد.

اجازه کار دانشجویی حین تحصیل داریم؟

بله - این کشور به دانشجوها اجازه کار پاره وقت در حین تحصیل می دهد، اما آیا برای رشته های پزشکی می توان به راحتی هم زمان با تحصیل کار کرد.

مشاوران موسسات برتر hsa با ارائه این مقاله تلاش نموده اند برخی ویژگی های تحصیل پزشکی در اسلوونی را به صورت مختصر و مفید برای علاقه مندان توضیح دهند ، در صورت نیاز به پرسش های بیشتر با مشاوران ارشد دفاتر همکار ما در شهرهای همچون تهران ، شیراز و مشهد در تماس باشید تا گزینه ای دیگری همچون تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان را برای شما توضیح دهند.

تحصیل در خارج از کشور

حقوق مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

برای آنکه بتوانید پیشنهادات ویژه افراد خبره در کار مهاجرت تحصیلی را بدانید ، زمان را از دست ندهید و همین الان با یکی از دفاتر همکار موسسات HSA از هر کجای ایران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP