آلمان به عنوان یک کشور ، فرصتی عالی برای دانشجویانی است که برای تحصیل در خارج از کشور برنامه ریزی می کنند . علاوه بر کیفیت تحصیل در دانشگاه های آلمان ، اعتبار مدرک دانشگاه های این کشور کم هزینه بودن تحصیل در آلمان سبب محبوبیت آلمان در بین علاقمندان تحصیل در خارج از کشور می شود . در حالی که بسیاری از دوره های آموزش عالی در آلمان مربوط به مهندسی و مدیریت است ، پزشکی آلمان می تواند یک تجربه نسبتا سودمند باشد . در این مقاله از موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA به معرفی دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان خواهند پرداخت .

معرفی دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

بیمارستان دانشگاه آخن ( UKA ) یک مرکز مدرن برای پزشکی با کارایی بالا است که از شهرت عالی خارج از مرز های شهری و حتی کشوری برخوردار است . یکی از ویژگی های این دانشگاه ارتباط و پیوند آن با یک بیمارستان دانشگاهی است که درمان مداوم ، آموزش کارآمد و تحقیقات نوآورانه فعالیت دارد و به عنوان UKA نیز میزبان دانشکده پزشکی RWTH دانشگاه آخن است .

سی و شش دانشگاه پزشکی دولتی و یک دانشگاه پزشکی خصوصی در آلمان وجود دارد . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی و ورود به دانشگاه های پزشکی آلمان بسیار سخت است و رقابت بسیاری برای ورود به این دانشگاه ها وجود دارد .

چرا که دانشگاه های این کشور در بین برترین دانشگاه های خارج از کشور در اروپا و جهان قرار دارند و هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است . یکی از دانشگاه های پزشکی این کشور دانشگاه علوم پزشکی آخن است که یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در شهر آخن می باشد . این دانشگاه عضو TU9 ، DFG و شبکه مدیریت صنعتی برتر اروپا است .

تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان یکی از نه دانشکده دانشگاه RWTH آخن است . این دانشکده در سال 1966 تاسیس شد . بیمارستان دانشگاهی وابسته به این دانشگاه یعنی Clinicum Aachen شامل بسیاری از کلینیک های تخصصی ، موسسات نظری و بالینی و سایر امکانات پژوهشی ، سالن های سخنرانی ، مدارس برای مشاغل در زمینه پزشکی و تمام امکانات لازم برای یک بیمارستان مانند رختشوی خانه و استریلیزاسیون مرکزی است .

تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی آخن

دانشجویان آلمانی ، شهروندان اتحادیه اروپا و دانشجویان بین المللی آینده نگر با یک دیپلم دوره دبیرستان آلمانی باید از طریق پایه ( hochschulSTART, 44128 Dortmund ) برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان درخواست دهند .

HochschulSTART-Info - یک جزوه اطلاعاتی با مدارک کاربردی - در مدارس ، در مرکز مشاوره دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آخن و در مراکز اطلاع رسانی حرفه ای سازمان های کارفرما قرار دارد . دانشجویان آینده نگر ، که یکی از گروه های ذکر شده در بالا نیستند ، باید از طریق دفتر بین المللی RWTH Aachen درخواست دهند .

دانشجویان آینده نگر که در سال جاری مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند ، تا تاریخ 15 ژوئیه تا نیمه زمستان آینده ثبت نام خواهند کرد . تاریخ 31 مه مهلت برای فارغ التحصیلان سابق مدرسه است . دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان تنها در نیمه ی زمستان ، یعنی اواسط ماه اکتبر آغاز می شود .

ثبت نام در دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

متقاضیان می توانند از طریق hochschulSTART در تمام دانشگاه های آلمان درخواست دهند و در رشته پزشکی و یا دندان پزشکی تحصیل کنند . فرد می تواند حداکثر 6 دانشگاه مورد نظر را ذکر کند . افرادی که علاقه مند ورود به دانشگاه علوم پزشکی آخن هستند باید RWTH آخن را در سه ترجیح خود در فهرست ذکر کنند .

ثبت نام در دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

اگر متقاضیان بیشتری برای یک مکان وجود دارد ، hochschulSTART تصمیم می گیرد که متقاضیان بر اساس یک کاتالوگ معیارها پذیرفته شوند . متقاضیان تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی آخن باید RWTH Aachen را در مراحل درخواست دانشگاه (60٪ از تمام محل تحصیل) در مکان اول ، دوم یا سوم انتخاب کنند .
درخواست برای 60٪ از تمام مکان های موجود برای تحصیل در رشته پزشکی از ترم زمستان 18/19 تغییر کرد . در این ترم دانشگاه علوم پزشکی آخن از " آزمون برنامه های پزشکی " (TMS-Test) با شرایط عمومی ورود به دانشگاه استفاده خواهد کرد . معدل دیپلم 51 درصد و نتایج آزمون ورودی دانشگاه پزشکی 49 درصد امتیاز دارد .

رشته دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

برای دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان از نمره عمومی برای واجد الشرایط بودن ورود به دانشگاه استفاده می کنند . متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی آخن باید نام دانشگاه RWTH Aachen را در مراحل درخواست دانشگاه ( 60 ٪ از تمام محل تحصیل ) در مکان اول ، دوم یا سوم انتخاب کنند .

مدارک زیر به دانشجویان رشته های پزشکی و مهندسی زیست پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان اهدا می شود :

  • امتحانات دولتی ( در رشته پزشکی )
  • کارشناسی ارشد
  • دکتری

آزمون TMS در آلمان

آزمون تحصیل پزشکی یا TMS اساسا یک آزمون تطبیقی است که هدف آن ارزیابی توانایی دانش آموز برای درک و شناسایی مشکلات علمی و پزشکی است . این یک آزمون اجباری نیست ، اما بسیاری از کالج های پزشکی در آلمان از نمره TMS برای پذیرش دانشجو استفاده می کنند .

به عبارت دیگر ، در حالی که ممکن است این آزمون برای ورود به دانشگاه الزامی نباشد اما نمره فرد در صورت اشتراک گذاری در پذیرش او کمک خواهد کرد . برای مثال در دانشگاه علوم پزشکی آخن 49 درصد ملاک پذیرش برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی نتیجه آزمون TMS است .

این آزمون توسط ITB Consulting GmbH توسعه یافته و توسط دانشکده پزشکی هایدلبرگ برگزار و اداره می شود . مهم است که توجه داشته باشید که آزمون فقط در آلمان و در مکان های مشخص برگزار می شود . بنابراین تنها هر دانشجو یک بار می تواند در این آزمون شرکت کند .

زبان آموزش برای دوره کارشناسی پزشکی فقط آلمانی است ، آزمون نیز به زبان آلمانی برگزار می شود . این شامل استفاده زیاد از اصطلاحات علمی است سطه بالای زبان آلمانی را می طلبد .

آزمون TMS در آلمان

محتوای آزمون TMS برای ورود به دانشگاه پزشکی آخن آلمان

TMS به سه بخش گسترده تقسیم شده است . بخش اول ، بخش نسبتا ساده ای است که به سوالات مربوط به درک اساسی موضوع مربوط می شود . این آزمون ها همچنین با هدف تعیین توانایی دانش آموز برای درک متون داده شده و حفظ همان است .

دو بخش دیگر بر روی یک موضوع تمرکز می کنند . در حالی که بخش دوم بر درک مطلب تاکید دارد و بخش آخر در مورد قدرت حافظه و میزان حفظ نمودن فرد تاکید دارد . در حالی که این آزمون مشکل به نظر می رسد ، پاداش پیگیری پزشکی در دانشگاه های آلمان نیز منحصر به فرد است .

فرصت های کنار گذاشته شده ، امکان کار در هر نقطه از اتحادیه اروپا را باز می کند . اقامت آلمان پس از تحصیل هم مدیون تحصیل موفق و تجربه کاری مناسب در این کشور است .

بیمارستان دانشگاهی آخن آلمان

بیمارستان دانشگاه آخن به اختصار UKA که قبلا "Neues Klinikum" نامیده می شد ( کلینیک جدید ) ، بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان است . این بخشی از دانشگاه RWTH است و شامل تمام دانشکده پزشکی آن است .

علاوه بر بخش ها و امکانات بیمارستان مشترک مانند واحد های لباسشویی و استریلیزه ، امکانات آموزشی و پژوهشی از جمله کلینیک های تخصصی ، موسسات نظری و بالینی ، سالن های سخنرانی و اتاق های آموزشی را در اختیار دارد . بخش بیرونی بیمارستان دارای لوله های قابل رویت قابل مشاهده است که به ساختن یک ظاهر صنعتی ، یادآور پالایشگاه نفت است .

همزمان با تاسیس دانشگاه علوم پزشکی آخن بیمارستان های شهرداری آخن به بیمارستان های دانشگاه تبدیل شدند ، اما به زودی متوجه شدند که این بیمارستان ها خیلی کوچک هستند .

در سال 1972 ساخت و ساز بیمارستان دانشگاهی آخن شروع شد . ده سال بعد ، اولین اتاق ها توسط هیئت علمی مورد استفاده قرار گرفت . افتتاح رسمی در سال 1985 جشن گرفته شد . نام اصلی آن Neues Klinikum ("کلینیک جدید") بود زیرا در آن زمان یک بیمارستان به نام Klinikum در آخن وجود داشت .

در این مقاله مشاوران موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa به معرفی دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان پرداخته و آزمون ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور را بررسی نمودند . برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه تحصیل در خارج از کشور با کارشناسان ما در اروپا و یا تهران و شیراز تماس حاصل نمایید .

TOP