تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک گزینه ای است که در بین سوالات پیچیده تحصیل پزشکی و دندانپزشکی و هزینه های آن در میان فارغ التحصیلان مدرسه یا دانشجویانی که می خواهند در خارج تحصیل کنند ، بسیار رایج می باشد.

تحصیلات دانشگاهی مرحله مهمی در زندگی دانشجویی است ، اما چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که شما از میان گزینه های متعدد ، صحیح ترین آن را انتخاب می کنید ؟ پاسخ شما می تواند پیشنهاد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک باشد اما اینکه این کشور گزینه ای در بین بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان باشد نیاز به بررسی دقیق تر خواهد داشت ، در این راستا مشاوران موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA راهنمایان ایده آل شما خواهند بود.

مدرک دانشکده پزشکی چک در اکثر کشورهای جهان تأیید خواهد شد و علاوه بر این دانشجویان می توانند در اتحادیه اروپا تحصیل و کار کنند ، تحصیلات خود را در دانشگاه های برجسته جهان ادامه دهند.

دلیل پیشنهاد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

تحصیل در چک یک فرصت منحصر به فرد برای تحصیل در اروپا ، باز کردن تمام مرزها ، سفر بدون محدودیت و جذب فرهنگ بین المللی است ، پایتخت این کشور یعنی شهر پراگ چهاردهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است و به خاطرجاذبه های توریستی شهرت دارد.

فقط تصور کنید ، سفر به سایر نقاط اروپا و در هر زمان بدون اعطای ویزای توریستی ، آشنایی روزانه با افراد جدید و در عین حال هزینه های کمتر برای تحصیل ، غذا و سرگرمی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی چقدر لذت بخش خواهد بود !

با برنامه MSM برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک ، دانشجویان قادر خواهند بود به زبان چکی مسلط شوند و حتی از یکپارچه سازی فرهنگی بیشتری لذت ببرند و علاوه بر این دانشجویان را قادر می سازد تا به صورت تقریباً رایگان به تحصیل در دانشگاه های جمهوری چک بپردازند.

مختصری بر تحصیل علوم پزشکی در چک

کار در زمینه پزشکی بسیار محترم و ارزشمند است ، پزشکان واجد شرایط همیشه در بازار کار تقاضای بالا دارند و ارائه آموزش پزشکی در دانشگاه های دارای امتیاز بالا در جمهوری چک ، تمایلات و استعدادهای طبیعی دانشجویان را بروز می دهد.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی معمولا قبل از ورود به دانشجو نیاز دارند که دانشجویان مقداری دانش نظری داشته باشند ، برای اطمینان از این موضوع MSM برنامه ای را فراهم می کند که اطلاعات پایه ای را در زبان انگلیسی ، فیزیک ، ریاضی ، زیست شناسی و شیمی فراهم می کند.

پس از آماده سازی کامل بر اساس دانشگاه های شناخته شده و ارزشمند ، CULS و CTU ، دانشجویان آماده ورود به دانشکده پزشکی در دانشگاه چارلز یا سایر دانشگاه های جمهوری چک می باشند.

اگر شما یک شخص پرشور و انگیزه هستید که مایل به تحصیلات حرفه ای پزشکی در چک هستید ، دوره های زبان چکی در MSM این امکان را به شما می دهد تا به جمهوری چک قدم بگذارید.

در نهایت ، دانشجویان پرشور مشغول به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک ، افراد حرفه ای در مراکز درمانی اروپا و جهان خواهند شد که باید در نظر داشته باشند دوره های پریمدیکال یا همان کالج در حال حاضر در دانشگاه چارلز برگزار می شود.

برنامه پزشکی و دندانپزشکی عمومی در چک

قبل از هر چیزی باید به وجود دوره پری مدیکال هنگام تحصیل در چک اشاره کرد ، این دوره شش تا نه ماه است و پس از گذراندن آن باید متقاضیان در آزمون ورودی پزشکی شرکت نمایند.

پزشکی عمومی یک برنامه 6 ساله است که به مدرک دیپلم پزشکی ( MUDr ) معادل با M.D. یعنی دکترای حرفه ای پزشکی منجر می شود و دندانپزشکی عمومی نیز یک برنامه 5 ساله است.

برنامه پزشکی و دندانپزشکی عمومی در چک

از طریق این برنامه ، موضوعات متنوعی برای آموزش دانشجویان وجود دارد که شامل موضوعات نظری آناتومی ، زیست شناسی ، بیوشیمی ، بیوفیزیک ، بافت شناسی ، فیزیولوژی است.

دروس آسيب شناسي ، میکروبیولوژی ، فارماکولوژی ، طب داخلی ، عمل جراحی ، اطفال ، زنان و زایمان و عصب شناسی نیز از دورس بالینی هستند و دروس نظری هر دو رشته نقاط مشترک زیادی دارند اما برای رشته دندانپزشکی برخی دروس وارد کانال تخصصی تر می شود و ممکن است به درک علوم ریاضی و فیزیک بیشتری نیاز داشته باشد.

دکترای پزشکی و دندانپزشکی عمومی اخذ شده از جمهوری چک به طور کامل در اتحادیه اروپا ، ایالات متحده آمریکا و در بسیاری از کشورهای دیگر شناخته شده و ارزشمند است.

شرایط پذیرش پزشکی عمومی در چک

  • دانش آموزانی که مایل به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک هستند باید شرایط زیر را داشته باشند :
  • تحصیلات موفقیت آمیز متوسطه ( یعنی دبیرستان ، کالج و غیره ) که نتیجه آزمون معاینه تحصیلی است و با گواهینامه تحصیلی سطح A ارزش بیشتری پیدا می کند .
  • متقاضیان برای برخی دانشگاه های برجسته ، باید با موفقیت آزمون ورودی را پشت سر بگذارند ، آزمون ورودی کتبی شامل سه آزمون جداگانه در موضوعات زیر می باشد : شیمی ، زیست شناسی ، فیزیک یا ریاضی می باشد . هر آزمون شامل 40 سوال چندگانه با پنج پاسخ احتمالی است که فقط یک پاسخ صحیح دارد . پذیرش در پزشکی عمومی به 60٪ نمره نیاز دارد .
  • مهارت انگلیسی IELTS یا TOEFL

گزینش دانشجویان پزشکی در چک

بسیاری از دانشکده های پزشکی چک برای تکمیل پذیرش ، حداقل سه نفر از افراد پیشرفته سطح A را در همان سال تحصیلی نیاز دارد و دانش آموزان باید دارای گروه های پیشرفته ( A ) زیست شناسی و شیمی به اضافه هر موضوع دیگری در سطح A باشند.

افراد سطح A باید در زیست شناسی و شیمی پیشرفته نمره C و یا بهتر را کسب کنند ، دو موضوع AS به عنوان یک معیار " سطح پیشرفته " مطابقت ندارد و افراد سطح AS یکی از آنها باید ریاضی یا فیزیک باشد و دیگری ممکن است هر چیزی باشد.

گزینش دانشجویان پزشکی در چک

متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک بر اساس آزمون های ورودی کتبی و شفاهی به زبان انگلیسی از موضوعات زیر پذیرفته می شوند : زیست شناسی کالج استاندارد ، شیمی و فیزیک و یا ریاضی و مصاحبه شفاهی ( فقط کسانی که با موفقیت بخش کتبی را پشت سر گذاشته باشند ).

متقاضیان موفق باید حداقل 190 امتیاز از 240 به دست آورند . هر دو قسمت در یک روز و به زبان انگلیسی گرفته می شوند ، بنابراین باید بدانید آیا بلافاصله پذیرفته می شوید یا خیر.

تحصیلات پزشکی به زبان انگلیسی در چک

علاوه بر امکان تحصیل پزشکی در چک به زبان چکی ، از آنجاییکه جمهوری چک علاقه دارد خود را به عنوان یک مرکز علمی ارائه دهنده تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اروپا نمایان کند ، بنابراین برنامه ها بدون هیچ مشکلی به زبان انگلیسی رائه می شود.

فقط علاقه مندان باید الزامات زبان انگلیسی را برای دانشگاه های پزشکی چک برآورده نمایند ، ضرورت های پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در مورد نمره زبان مشابه یکدیگر است و هر دو به نمره آیلتس بالاتر از 6 و تافل بالاتر از 70 نیاز دارند.

توجه داشته باشید که در دوره شش ماه تا یکسال که دانشجویان مشغول گذراندن دوره فاندیشن یا پری مدیکال هستند ، دوره های بهبود زبان انگلیسی و زبان چکی نیز برگزار می شود.

اگر چه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک اغلب به زبان انگلیسی است اما دانشجویان موظف هستند که در پایان سال تحصیلی اول ، دوم ، سوم و چهارم ، دوره های آموزش و امتحانات خود را در زبان چکی به کار گیرند و این لازم است تا بتوانیم هنگامی که وارد آموزش بالینی عملی در بیمارستان ها می شوند ، با بیماران ارتباط برقرار کنیم.

هزینه تحصیل رشته های پزشکی در چک

چک یکی از کم هزینه ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل محسوب می شود به شرط آنکه شما به زبان بومی آن تحصیل کنید ، هر چند تحصیل به زبان انگلیسی نیز در مقایسه با کشورهای اسکاندیناوی اروپا کم تر هزینه برای شما دارد.

امور مالی دانشگاه های پزشکی چک توسط دولت فدرال تعیین می شود و شباهت بسیاری با روش های ایالات متحده دارد ، بسیاری از دانشگاه ها هزینه ثبت نام را به صورت آنلاین و در ابتدای شروع ترم تحصیلی درخواست می کنند.

به این صورت که پس از ارسال فرم پرداخت آنلاین ، صفحه ثبت نام برای متقاضی باز خواهد شد ، هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک ، برای یک دانشجوی خارجی در دانشگاه های دولتی درحدود 12000 یورو در سال اعلام شده است.

هزینه تحصیل رشته های پزشکی در چک

معرفی برخی دانشگاه های علوم پزشکی چک

اولین دانشکده پزشکی جمهوری چک ، دانشگاه چارلز واقع در پراگ است که یکی از مراکز علمی پژوهشی مدرن و معتبر در چک می باشد و مدرک پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود و در چندین محل مختلف ( پیلسن ، هرادیک کرالو و غیره ) تحت مدیریت پردیس مرکزی تدریس می شود.

دانشگاه ماساریک یا ماشاریخ جمهوری چک واقع در شهر برنو ، نیز با بیش از 43،000 دانشجو دومین دانشگاه بزرگ در جمهوری چک است که این شامل بیش از 200 بخش ، موسسات و کلینیک ها در نه دانشکده است.

دانشگاه پالاکی اولوموک ، دانشگاه استروا و دانشگاه Pardubice نیز از جمله مراکز علوم پزشکی چک هستند که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک پیشنهاد می شود و تمامی مهارت های مورد نیاز برای یک پزشک یا دندانپزشک حرفه ای را ایجاد می کنند.

مورد تائید وزارت بهداشت بودن دانشگاه های چک

در اینجا نکته ای برای یادآوری وجود دارد و آن مورد تایید بودن دانشگاه های پزشکی کشور جمهوری چک در ایران است ، از دانشگاه های فوق الذکر ، دانشگاه های استراو و Pardubice مورد قبول کشورمان نیستند و علاقه مندان که قصد بازگشت به ایران را دارند باید در انتخاب آنها تجدید نظر کنند.

این مقاله از سوی مشاوران موسسات برتر hsa برای علاقه مندان گرداوری شده بود و بدینوسیله مطالب اولیه مفیدی درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک خدمت شما ارائه شد ؛ برای کسب اطلاعات جامع تر پیرامون تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه و سایر کشورهای ارزان می توانید با دفاتر همکار در شهرهای تهران ، شیراز ، اصفهان ، مشهد ما تماس بگیرید.

تحصیل در خارج از کشور

حقوق مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP