تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در شیلی یک گزینه تحصیلی نسبتاً مقرون به صرفه است و انتخابی ایده آل برای دوستداران طبیعت و تحصیل این رشته ها محسوب می شود.

برنامه های درسی تحصیل رشته های پزشکی در شیلی به خوبی طراحی شده است تا پاسخگوی نیازهای دانشجویان شیلی و دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در این کشور باشد.

علاوه بر این ، کشور شیلی با تأکید بر بهداشت عمومی و آموزش دندانپزشکی در ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری ، در منطقه برجسته شده است ، از این رو مشاوران موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA مقاله ای در این باب برای علاقه مندان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی تهیه کرده اند.

شرایط آموزش عالی و دانشگاه های شیلی

در شیلی ، دانشگاه های سنتی ( دانشگاه هایی که قبل از 1981 شکل گرفته اند ) و دانشگاه های خصوصی ( آنهایی که بعد از 1981 ایجاد شده اند ) امکان تحصیل را برای دانشجویان داخلی و بین المللی فراهم کرده اند.

در سال های اخیر ، دانشکده های دندانپزشکی شیلی رشد چشمگیری داشته اند و از تعداد پنج دانشکده دندانپزشکی در سال 1997 ، امروزه به 34 دانشکده افزایش یافته اند . به همین ترتیب ، تعداد دانشجویان ثبت نام شده در دانشکده دندانپزشکی از 2000 نفر در سال 1997 ، به 12000 دانشجو رسیده است.

هر دو دانشکده دندانپزشکی سنتی و خصوصی به دوره های بالینی اهمیت بیشتری نشان داده اند به گونه ای که 34٪ و 31٪ از زمان برنامه درسی ، مربوط به دوره های بالینی است ، نکته مهم درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در شیلی ، الزام قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور و تسلط به زبان اسپانیولی می باشد.

تحصیل پزشکی در شیلی

حرفه پزشکی یکی از با ارزش ترین دارایی های جامعه است ، بنابراین جای تعجب ندارد که مدرک پزشکی پر هزینه ، زمانبر و از چالش برانگیزترین مسیرهای شغلی ممکن است.

مباحث پزشکی با یک استدلال کلی در مورد موضوعی مشخص آغاز می شود ، بنابراین پزشکی درکی عمیق از زیست شناسی انسان ، اصول فرآیندهای بیماری و مقدمه ای برای حل مسائل مختلف پزشکی و روشهای بالینی محسوب میشود.

تخصص های پزشکی بسیار گسترده تر از دندانپزشکی است ، پزشکی شامل گرایش های چشم پزشکی ، بیهوشی ، زنان و زایمان می باشد و دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی علاوه بر اینکه دانشجویان را با مهارتهای عملی آشنا می کنند ، به آنها مهارت های لازم برای تعامل با بیماران و انجام اقدامات جراحی را نیز آموزش می دهند.

تحصیل دندان پزشکی در شیلی

دانشجویان به طور معمول برای دسترسی به دندانپزشکی در شیلی باید دو شرط را رعایت کنند : گام اول ، برگزاری یک لایسنسا مدرساسیون مدیا ( اعطا شده پس از اتمام تحصیلات در مقطع متوسطه ) ، و دوم امتحان ملی با عنوان Prueba de Seleccion Universitaria یا PSU می باشد.

متقاضیان ورود به دانشکده های دندانپزشکی بر اساس نتایج PSU و عملکردشان در دوره متوسطه ارزیابی می شوند و صلاحیت آنها تایید یا رد میشود ، دانشگاه ها سیاست پذیرش رقابتی متفاوتی دارند ، بنابراین ورود به دانشکده دندانپزشکی با سایر دانشگاه ها متفاوت خواهد بود.

تحصیل دندان پزشکی در شیلی

دانشکده دندانپزشکی در هسته اصلی آناتومی ، فیزیولوژی و بیوشیمی و همچنین امتیازات عملی مانند گرفتن سابقه پزشکی ، انجام معاینات دندانپزشکی ، ارتودنسی و بیهوشی را شامل می شود و سپس دانشجو می تواند موضوعات تخصصی بیشتری را دنبال کند ، گرایش های دندان پزشکی شامل دندانپزشکی کودکان ، پروتزهای دندانی ، رادیوگرافی دندانها و رادیولوژی می باشد.

مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در شیلی

در حالت کلی دوره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در شیلی به سه بخش پیش بالینی ، بالینی و دوره انترنی تقسیم می شود که پزشکی عمومی در شیلی ۷ سال طول می کشد و دندانپزشکی عمومی در شیلی ۵ ساله است.

برای انجام تحصیلات پزشکی در شیلی ، نیازی به اثبات علم زبان انگلیسی از طریق آیلتس یا تافل نیست و در عوض متقاضیان باید دانش خوبی از زبان اسپانیولی داشته باشند.

برخی از کشور ها آزمون ورودی دارند و برخی ندارند ، برای مقایسه بهتر می توانید سایر کشور ها را با شیلی مقایسه کنید ، مثلا تحصیل در برزیل هم ممکن است مزایایی برای شما به همراه داشته باشد.

برنامه های دانشگاه دندانپزشکی با توجه به مضامین آموزشی به 9 گروه ( ماژول ) مختلف تقسیم می شوند ، موارد درسی دندان پزشکی در شیلی به شرح زیر میباشد:

 • علوم پایه و زیست شناسی
 • علوم پزشکی و دندانپزشکی
 • علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • علوم مرتبط با بهداشت عمومی
 • علوم پیش بالینی
 • دوره های مدیریت بالینی
 • علوم بالینی
 • آموزش حرفه ای

بهترین دانشگاه های پزشکی بالینی در شیلی

در تحقیقات مرتبط با انواع مباحث پزشکی و زیست پزشکی ، دانشگاه های پزشکی بالینی شیلی از خود قدرت چشمگیری نشان داده اند ، این موارد شامل بی حسی ، قلب و عروق ، پزشکی عمومی و داخلی ، دستگاه گوارش ، زنان و زایمان ، چشم ، رادیولوژی و جراحی است.

بر اساس تحقیقات انجام شده در این زمینه ، پزشکی بالینی در برترین دانشگاه های شیلی تدریس می شوند و این دانشگاه ها عبارتند :

 1. دانشگاه پونتیفیا کاتولیکا د شیلی Pontificia University Católica de Chile
 2. دانشگاه شیلی University of Chile

بهترین دانشگاه های شیلی براساس رتبه های بین المللی

بهترین دانشگاه های شیلی برای تحصیل ، براساس رتبه بندی تایمز (2019) ، رتبه بندی دانشگاه جیانگ تانگ و رتبه بندی ایالات متحده عبارتند:

 • دانشگاه فنی فدریکو سانتا ماریا
 • دانشگاه کاتولیک پونیسی شیلی
 • دانشگاه شیلی
 • دانشگاه استرالیا شیلی
 • دانشگاه تالکا
 • دانشگاه سانتیاگو د شیلی
 • دانشگاه كاتولیك كلیسایی والپاراسیو

بهترین دانشگاه های شیلی براساس رتبه های بین المللی

بورسیه های تحصیلی در شیلی

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در شیلی امکان پذیر است که طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی بر حسب شایستگی دانشگاهی و نیاز مالی به متقاضیان اعطا میشود.

 • برنامه بورس تحصیلی نلسون ماندلا : این برنامه مختص دانشجویان بین المللی آفریقای جنوبی ، آنگولا و موزامبیک است ، که می توانند در دانشگاه های منتخب شیلی در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنند.
 • بورسیه دانشگاه ملی CONICYT : بورس تحصیلی دیگر برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در شیلی در مقطع کارشناسی ارشد شیلی CONICYT است که بورسیه هایی را برای دانشجویان دکترا نیز ارائه می دهد . لیست بهترین کشورها برای تحصیل رایگان را هنگام تماس با مشاوران ما سوال کنید.

برنامه دانشجویان بین المللی در شیلی

دانشگاه دی شیلی Universidad de Chile به عنوان بخشی از سیاست های بین المللی خود ، مجموعه ای از اقدامات متمرکز بر تشویق همکاری بیشتر در آموزش های عالی انجام داده است ، اگرچه یک بخش روابط بین الملل توسط اداره مرکزی اداره می شود ، اما دانشکده پزشکی چندین طرح انجام داده که باعث تقویت و گسترش پیوندهای بین المللی از جمله موارد زیر شده است:

تبادل دانشجویی با دانشگاه ها و موسسات مختلف جهانی از جمله مواردی است که ذکر کردیم ، این ها توافق نامه هایی هستند که به تایید دانشگاه د شیلی رسیده است و به طور واضح ، این امکان را برای دانشجویان و اساتید اعم از داخل و خارج از کشور فراهم می کند تا بتوانند مهارت های فرهنگی خود را تقویت کنند.

علاوه بر این ، مرکز تحقیقات پزشکی شیراز ، شرایط مساعدی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در شیلی برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

شهریه تحصیلات پزشکی در شیلی

همه دانشگاه های شیلی ، چه دولتی و چه خصوصی ، دارای شهریه می باشند ، با اینکه هزینه ها در سال های اخیر رو به افزایش بوده است ، با این حال شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در شیلی پایین تر از ایالات متحده است.

دانشگاه های خصوصی سالانه 5،500 دلار شهریه از دانشجویان دریافت می کنند و دانشجویان بین المللی در سانتیاگو (پایتخت شیلی ) ، در مقطع کارشناسی ملزم به پرداخت حدود 6.300 دلار آمریکا به عنوان شهریه می باشند.

باید توجه داشت که دوره هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی هزینه بیشتری خواهد داشت و هزینه دقیق شما بسته به تعداد دوره هایی که می گذرانید متفاوت خواهد بود ، برای ثبت نام در دانشگاه جهانی دی شیلی باید مبلغی بالغ بر 250 دلار برای پذیرش بپردازید و در صورت نیاز به زبان اسپانیایی ، بسیاری از دانشگاه های شیلی کلاس هایی را ارائه می دهند که هر دوره آن 150 دلار آمریکا حداقل هزینه خواهد داشت.

شهریه تحصیلات پزشکی در شیلی

هزینه های زندگی دانشجوی پزشکی در شیلی

شیلی از نظر هزینه های زندگی یکی از کشورهای گران قیمت در آمریکای لاتین محسوب می شود ، اما با دارا بودن بالاترین استانداردهای زندگی در منطقه ، به خود می بالد و هزینه های دقیق وابسته به زندگی ، عادت ها و سبک زندگی شما متغیر است ، لذا دانشجویان بین المللی برای زندگی در شیلی به طورمتوسط ، ماهیانه حدود 700 تا 1100 دلار ( معادل حداقل 8،400 دلار در سال ) نیاز دارند.

نکته مهم این است که دانشجویان بین المللی هنگام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در شیلی به طور قانونی نمی توانند در حالی که در شیلی مشغول به تحصیل هستند کار کنند.

بنابراین شما نمی توانید هزینه های زندگی و تحصیل را با کار پاره وقت پوشش دهید ، از طرفی زندگی و تحصیل در سانتیاگو ( پایتخت شیلی ) پر هزینه است و باید در نظر گرفت که مانند بسیاری از کشورها ، هزینه زندگی در شهرهای کوچک پایین تر است.

چند نمونه از هزینه های معمولی زندگی در شیلی

 • وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت: 8 دلار آمریکا
 • بطری آب : 1 دلار آمریکا
 • یک لیتر شیر : 1.20 دلار آمریکا
 • قرص نان : 0.95 دلار آمریکا
 • بلیط یک طرفه برای حمل و نقل محلی : 1 دلار آمریکا
 • گذر ماهانه حمل و نقل : 47.50 دلار آمریکا
 • هزینه ماهیانه باشگاه : 42 دلار آمریکا
 • لباس (لباس تابستانی) : 37 دلار آمریکا
 • اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر : 343 دلار آمریکا
 • اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر : 274 دلار آمریکا
 • قبض اینترنتی ماهانه : 30 دلار آمریکا

همچنین باید هزینه های اضافی ، مانند بیمه خدمات درمانی و هزینه ویزای دانشجویی را در نظر بگیرید که بسته به ملیت شما متفاوت خواهد بود.

اسکان دانشجویی در شیلی

دانشجویان ممکن است در خوابگاه دانشگاه اسکان یابند یا به طور خصوصی اتاق اجاره کنند ، گزینه دیگر زندگی با یک خانواده میزبان در شیلی است که با قیمت 600 دلار در ماه ( با در نظر گرفتن تمام قبض ها و خورد و خوراک ) بهترین گزینه ممکن است و همچنین فرصتی ایده آل برای یادگیری بیشتر زبان اسپانیایی محسوب م یشود.

مشاوران موسسات برتر hsa تلاش خود را بکار گرفته تا اطلاعاتی دقیق و جامع برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در شیلی ارائه کنند ، امید است پرسش های شما با مطالعه این مقاله رفع شده باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره چگونگی اخد ویزا و پذیرش در دانشگاه های شیلی و یا شناخت بهتر امن ترین کشورهای دنیا برای تحصیل با متخصصان دفاتر همکار ما در شهرهای تهران ، شیراز ، اصفهان ، مشهد تماس حاصل نمایید.

تحصیل در خارج از کشور

حقوق مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP