تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس دریچه های زیادی برای دانشجویان علاقمند به رشته های علوم پزشکی ارائه می کند که برای دانشجویان همراه با رشد شخصی و دانشگاهی ، از امکانات تفریحی زیادی نیز برخوردار خواهند بود.

این کشور کیفیت شگفت انگیزی را در تحصیلات عالی و حقوق بالای پزشکان و دندانپزشکان ارائه می دهد ، با این حال پذیرش دانشگاه ها برای بیشتر دانشجویان بین المللی بسیار رقابتی است و ورود به این رشته ها برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بسیار سخت و با یک رقابت شدید بومی گزینی همراه است.

در ادامه بنا به درخواست خوانندگان وب سایت موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس پرداخته و برخی ویژگی های آن را بررسی نموده ایم.

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و مردم آن از سطح بسیار بالایی از زندگی لذت می برند ، بخشی از موفقیت این کشور مربوط به نظام عالی آموزش عالی کشور می شود که شامل بسیاری از دانشگاه هایی است که در سطح بین المللی برای برتری و کیفیت خود رتبه بندی شده اند.

مختصری بر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

همانند بسیاری از کشورها در سرتاسر جهان ، سوئیس نقش قدرت در منطقه اروپا را دارد ، سوئیس به طرق مختلف به واسطه فرهنگ های آلمانی ، ایتالیایی و فرانسوی تحت تاثیر قرار گرفته است ، اما دارای جنبه هایی هم می باشد که باعث منحصر به فرد شدن این کشور گردیده است.

سوئیس فوق العاده زیبا و دیدنی است و این کشور تعدادی از آثار های میراث جهانی یونسکو که شامل مناظر زیبا و شهرهای کوهستانی تاریخی است می باشد .

سوئیس به طرق مختلفی منحصر به فرد است : کشوری منزوی از لحاظ سیاسی بی طرف و از توان و قدرت مالی زیادی برخوردار است ، این کشور یک محل محبوب برای کنفرانس ها و کنوانسیون های بین المللی نیزمی باشد و مه متر از همه شهر ژنو محل مستقر سازمان ملل متحد است.

این کشور دارای چهار زبان رسمی آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و رومانشن است و باید بدانید که زبان اول بیشتر مناطق کشور زبان آلمانی یا فرانسوی است ، در سوئیس فرصت های فراوانی برای یادگیری و تمرین مهارت های زبانی جدید ارائه می دهد و در حالی که در فرهنگ اروپایی غوطه ور می شوید.

در نهایت ، این کشور دارای مناظر بی نظیری همچون کوه های عظیم و دریاچه های آلپ است و فرصت های زیادی برای تفریح و گشت و گذار در این کشور وجود دارد.

تحصیل پزشکی در سوئیس

روش پذیرش در دانشگاه های سوئیس همانند کشور فرانسه است که پس از سال اول و برگزاری کنکور ، تعداد محدودی که نمره حد نصاب را بدست آورده باشند وارد دانشگاه می شوند.

تحصیل در رشته های پزشکی بسته به رشته و دانشگاه بین 5 تا 7 سال طول خواهد کشید ، از جمله دانشگاه های پزشکی این کشور می توان دانشگاه لوزان ، دانشگاه برن ، ای تی اچ زوریخ ، دانشگاه بازل ، دانشگاه فریبورگ ، دانشگاه نوشاتل ، دانشگاه ژنو و دانشگاه زوریخ را نام برد.

به عنوان یک کشور سه زبانه ، مهم است که شما از زبان تحصیل برنامه پزشکی خود آگاهی داشته باشید ، تسلط به زبان اجباری است و زبان های تحصیل به آلمانی ، فرانسوی و انگلیسی است و زبان تحصیلی بستگی به دانشگاه خواهد داشت ، البته به زبان انگلیسی برای دوره های پزشکی و دندانپزشکی نمی باشد.

تحصیل پزشکی در سوئیس

تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

تحصیل دندانپزشکی در سوئیس شبیه از جهاتی خاص به بسیاری از کشورهای دیگر در اروپا و ایالات متحده است ، دانشکده های تخصص دندانپزشکی که معمولا به یک یا چند دانشگاه عمده وابسته هستند ، مسئول ارائه این نوع آموزش هستند .

برنامه های دوره دندانپزشکی معمولا چهار سال طول می کشد ؛ در دو سال اول ، دانشجویان علوم دندانپزشکی و پزشکی مورد نیاز را مطالعه می کنند ، در حالی که دو سال نهایی به تمرین بالینی اختصاص داده شده است ، مرحله ای که آنها تکنیک های دندانپزشکی را تحت نظارت مجرب دانشکده دندانپزشکی آموزش می بینند.

هنگامی که یک دانشجو فارغ التحصیل یکی از برنامه های دندانپزشکی سوئیس می شود ، قبل از اینکه مجاز به تجسس حرفه ای خود شود ، باید آزمایش معاینه ملی دندانپزشک را بگذراند.

بعضی از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به دنبال برنامه های کارآموزی یک تا دو ساله هستند که در یک رشته تخصصی دندان پزشکی مانند جراحی دهان و یا ارتودنسی تخصص بگیرند.

ورود به رشته دندانپزشکی در سوئیس

دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته دندانپزشکی پیشرفته هستند ، ابتدا باید مدرک لیسانس خود را کسب کنند ، برنامه های پیش دندانپزشکی در سطح مقطع کارشناسی موجود است و دانشجویان مشتاق اغلب در زمینه زیست شناسی یا زمینه های مشابه تحصیل می کنند.

دانشکده های متعددی در داخل و اطراف سوئیس برنامه های دندانپزشکی را ارائه می دهند ، دانشجویان برای ورود به رشته دندانپزشکی در کشور سوئیس باید آزمون ورودی این رشته را پشت سر بگذارند.

زبان تحصیل در دانشکده های دندانپزشکی به آلمانی و یا فرانسوی است و تسلط به این زبان ها برای ورود به این رشته ها امری مهم است ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان ، ترکیه ، روسیه ، مجارستان ، کانادا ، انگلستان و بسیاری از کشورهای دیگر در همین سایت بررسی شده است.

مدارک اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا و مخصوصا کشور سوئیس برای دانشجویان بین المللی بسیار جذاب است ، پس باید ابتدا مدارک و شرایط خود را با نیاز دانشگاه ها بسنجید ؛ مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه های سوئیس موارد زیر است:

کپی از پاسپورت ، ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ، اثبات تمکن مالی برای تحصیل در سوئیس ، ارائه مدرک زبان در سطح B1 / B2 ، در صورت نداشتن مدرک زبان می توان در دوره های زبان قبل از ورود به دانشگاه شرکت کرد که البته صدور ویزا برای این دوره ها با سختی انجام می شود.

همچنین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا دانشجویی سوئیس به شرح زیر است:

اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 3 ماه بیشتز از تاریخ ویزای درخواستی ، پر نمودن فرم درخواست ویزا ، کارت ملی و شناسنامه ، 2 قطعه عکس پاسپورتی ، نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر سپرده بانکی ، گواهی اشتغال به تحصیل (برای دانشجویان).

هزینه تحصیل علوم پزشکی در سوئیس

زینه های تحصیل دانشجویان سوئیس و دانشجویان بین المللی کمی متفاوت است که این امر در اکثر کشور های اروپایی غیر معمول نیست و به عنوان یک راهنمای کلی ، شما باید انتظار داشته باشید که در حدود 8000 فرانک در سال برای برنامه پزشکی خود پرداخت کنید.

هزینه تحصیل علوم پزشکی در سوئیس

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی به طور متوسط حدود 1600 یورو در سال است ، در همین سایت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به طور کلی تر هم مورد بحث و بررسی قرار گرفته است که می توانید از آن مقاله هم برای بالاتر بردن آگاهی خود استفاده نمایید.

هزینه زندگی دانشجویی در سوئیس

بودجه ماهانه دانشجویی حدود 1500 فرانک تخمین زده می شود ، هزینه زندگی بستگی به شهر انتخاب شده برای زندگی دارد ، گران ترین شهر های کشور سوئیس ، زوریخ و ژنو هستند.

هزینه اجاره مسکنی که از سوی دانشگاه ارائه می شود ، حدود 3500 فرانک در سال تخمین زده می شود ، هزینه غذا و خورد و خوراک 800 تا 850 فرانک و حمل و نقل حدود 20.2 فرانک برای هر بلیط ، می باشد.

دانشجویان باید آگاه باشند که همزمان با شروع تحصیلات خود ، چندین بار مجبور به پرداخت هزینه های مربوطه هستند ، به عنوان مثال پرداخت بیمه درمانی در دوره اول ، هزینه تحصیل در دوره اول ، هزینه اولیه خوابگاه و بیمه نامه پزشکی دانشجوی خارجی و به همین ترتیب ، می توانید حداقل مبلغ 16000 تا 24000 فرانک در سال را برای هزینه های خود در نظر بگیرید که بستگی به تحصیل و نوع زندگی شما دارد.

کار دانشجویی در سوئیس

پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس ، هنگامی که شما اجازه اقامت خود را دریافت کرده اید و ثابت کردید که منابع مالی لازم برای تحصیل در سوئیس را دارید ، ممکن است بتوانید در کنار تحصیلات خود کار کنید و در حقیقت دانشگاه شما بیانیه ای را تایید می کند که نشان می دهد اشتغال شما طول مدت تحصیل شما را طولانی نخواهد کرد.

برای دانشجویان خارجی ، تعداد ساعتهای کاری هفتگی محدود به 15 ساعت است ، اما این بسته به نوع منطقه و شهری دارد که در آن زندگی می کنید ( در ژنو ، برای مثال ، شما می توانید تا 30 ساعت در هفته کار کنید ).

با این وجود اکثر مردم به شما توصیه می کنند که کار اضافی را انجام ندهید ، زیرا حجم کار دانشگاه معمولا سنگین است ، یافتن کار در مراکز بزرگ شهری مانند ژنو و زوریخ آسانتر است.

هر دانشگاه دارای دفتر کاری است که اطلاعاتی در مورد اشتغال دانشجویان ارائه می دهد ، حقوق و دستمزد بین فرانک 20-35 با توجه به نوع شغل و مهارت های فرد متفاوت خواهد بود.

کار دانشجویی در سوئیس

فرصت کار رشته های پزشکی در سوئیس

کشور سوئیس دارای بخش خدمات بسیار پیشرفته ای است که بانکداری و بیمه یک صنعت بسیار مهم آن است و این کشور متخصص آن است ، سوئیس مالیات نسبتا کمی برای چنین کشور توسعه یافته ای دارد و این یک پناهگاه برای شرکت های چند ملیتی است ، فارغ التحصیلان پزشکی و دندانپزشکی با مشغول شدن به این حرفه در سوئیس می توانند حقوق عالی و کیفیت بالای زندگی را انتظار داشته باشند.

چنانچه در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس نیاز به مشاوره بیشتر دارید می توانید با دفاتر موسسه در شهرهای تهران ، شیراز ، اصفهان ، مشهد ارتباط برقرار کنید.

مشاوران موسسات برتر hsa با بهره مندی از کادر مشاوران مجرب ، متخصص و آشنا با قوانین روز انواع ویزا های کشور های مختلف خدمات متنوع و جامعی را از ابتدا تا انتها به شما عزیزان در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه می کنند.

مشاوران ما تمامی خدمات مشاوره ای در زمینه های اخذ پذیرش تحصیلی ، ویزای تحصیلی ، ویزای کار ، ویزای جستجوی کار ، اسکیل ورکر ، ویزای توریستی ، اخذ اقامت و ویزا از طریق سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و اقامت در کشور های مختلف و حقوق مهاجرت تحصیلی را به صورت تخصصی به شما عزیزان ارائه می دهد.

تحصیل در خارج از کشور

حقوق مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP