تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند که با نام مستعار " سرزمین آتش و یخ " به عنوان یک کشور جزیره ای پرجمعیت در شمال غربی اروپا می باشد ، به دلیل داشتن چشمه های آب گرم ، صنعت ماهیگیری و کیفیت بالای زندگی در کنار دانشگاه هایی با رده بندی خوب جهانی مورد توجه قرار گرفته است.

چنانچه از علاقه مندان تحصیل در ایسلند هستید با مشاوران موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA که جهت راهنمایی اولیه مقاله ای درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند ارائه کرده اند همراه شوید تا اطلاعات مناسبی را بدست آورید.

ایسلند از نظر کار پاره وقت دانشجویی و مقرون به صرفه تر بودن هزینه های تحصیلی خصوصا برای رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی بستر مناسب و شرایط ایده آلی را برای تحصیل علاقه مندان فراهم نموده است.

ایسلند به پایتختی ریکیاویک یکی از مناطق فعال آتشفشانی جهان است ، در حالی که دارای مناطق بزرگی نیز در یخچال های طبیعی می باشد و عنوان سرزمین یخ و آتش در واقع به انواع ویژگی های طبیعی چشمگیر ایسلند اشاره دارد.

این کشور از بحران مالی جهانی در سال 2008 بسیار آسیب دیده است ، اما از سال 2010 شاهد بهبود اقتصادی پایدار بوده و در سال های اخیر نیز ایسلند به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب شناخته شده است ؛ به دلایل ذکر شده در بالا شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند این روزها ، بسیار مورد توجه دانشجویان بین المللی و نه ایران قرار گرفته است.

مختصری از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند

سطح زندگی در این کشور بالاست و سیستم بهداشت و درمان در کشور ایسلند مشابه کشور استرالیا می باشد ، این کشور دارای طرح بیمه ملی تا حدودی شبیه به Medicare است و این خدمات پزشکی رایگان را ارائه می دهد و بیشتر هزینه های خدمات در مراقبت های اولیه و سایر خدمات سرپایی یا جامعه را در بر می گیرد.

در ایسلند هیچ بیمارستان خصوصی وجود ندارد و بیمارستان دانشگاه ملی در ریکیاویک تنها بیمارستان عالی کشور است و بیمارانی که نیاز به خدمات پیچیده تری در ایسلند دارند ، ممکن است مجبور شوند به انگلستان ، کانادا یا سایر کشورهای اسکاندیناوی سفر کنند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به این سبب مهم است که ایسلند بیماران را از شرق گرینلند پذیرش می کند زیرا خدمات در آن جزیره بسیار محدود است و ایسلند نزدیکترین مراقبت عالی در دسترس این منطقه می باشد.

مانند استرالیا ، بیماران به دلیل افراط در شرایط جوی و انزوای جغرافیایی ، از شهرهای روستایی و دورافتاده ، اغلب برای مراقبت های پزشکی و مشاوره های پزشکی طولانی و دشوار به شهر می آیند.

این بدین معنا نیست که روستاهای ایسلند از کمبود امکانات رنج می برند بلکه یک شبکه ملی عالی از خدمات مراقبت های اولیه در سراسر کشور وجود دارد که جوامع دور افتاده از پایداری آن تأثیر می پذیرند.

فرصت های تحصیلات بین المللی در ایسلند

ایسلند فرصت های عالی برای آموزش عالی را در هفت برنامه آکادمیک بین المللی با مجوز و در زمینه های مختلف ارائه می دهد ، مؤسسات آموزش عالی ایسلندی از برنامه های ارسال شده توسط دانشجویان واجد شرایط از سراسر جهان استقبال می کنند ؛ تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند در دانشگاه های معتبر این کشور ارائه می شود و البته شرایط پذیرش اختصاصی خود را نیز دارد.

موسسات آموزش عالی ممکن است در صورت عدم توجه به بلوغ ، دانش و تجربه قابل قبولی برای دوره مورد نظر خود ، متقاضیان را بدون انجام چنین امتحانی و تحت نظر خودشان بگیرند.

با این حال ، برای برخی از موضوعات ، ممکن است شرایط ورود و یا امتحانات ورودی دیگری که توسط دانشگاه تعیین شده است ، مستثنی نباشند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند از رده های تحصیلی است که هیچ استثنایی برای ان قائل نیستند و به طور معمول این مورد علاوه بر علوم پزشکی در موضوعاتی مانند ، اقتصاد و حقوق نیز صدق می کند.

تحصیلات پزشکی بین المللی در ایسلند

برای دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور از جمله ایسلند هستند ، دو گزینه وجود دارد ؛ دانشگاه ریکیاویک و دانشگاه ایسلند ، این ها تنها گزینه هایی هستند که در بین هفت دانشگاه ایسلند مواردی از کمک هزینه و بورسیه را برای دانشجویان بین المللی ارائه می کنند.

وزارت آموزش ، علوم و فرهنگ ایسلند همچنین به دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل به زبان ایسلندی به عنوان زبان دوم هستند ، بورس های تحصیلی اعطا می کند ؛ این برنامه از طریق انستیتوی مطالعات ارسلنی مگنوسون اجرا می شود.

افرادی که مطالعات تحقیقاتی را دنبال می کنند می توانند پس از تصویب پروژه های خود از صندوق تحقیقات ایسلند ( IRF ) و صندوق نوآوری دانشجویان ایسلند ( ISIF ) استفاده کنند ، در حالی که این بیشتر به دانشجویان دکتری اختصاص داده شده است ، افرادی که در دوره کارشناسی ارشد شرکت می کنند نیز می توانند درخواست دهند . بودجه کارشناسی ارشد Erasmus برای دانشجویان بین المللی اتحادیه اروپا نیز موجود است.

شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند

شرایط پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند می تواند بین دانشگاهها متفاوت باشد ، هیچ سیستم پذیرش مرکزی در ایسلند وجود ندارد و متقاضیان باید مستقیماً به دانشگاه مراجعه کنند.

افرادی که قصد انتخاب یکی از دانشگاه های پزشکی ایسلند را دارند باید بتوانند در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی کشور نمره قبولی کسب نمایند ، همه دانشجویان صرف نظر از ملیت موظف هستند این خواسته ها را برآورده کنند.

شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند

زمان برگزاری آزمون ورودی هر سال در ماه ژوئن است و مواد امتحانی آن شامل دروسی است که در پزشکی و دندانپزشکی اهمیت بنیادین دارند ، گرچه آزمون به زبان ایسلندی برگزار می شود اما ، ارائه نمره زبان انگلیسی نیز از الزامات درخواست برای تحصیل در ایسلند است.

مهلت درخواست برای دانشجویان بین المللی بین دانشگاه ها متفاوت است اما معمولاً در بهار و پاییز است ، برخی از دانشگاه ها نیز برای دانشجویان بین المللی خاص به هزینه درخواست نیاز دارند.

روند تحصیل علوم پزشکی در ایسلند

مطالعه پزشکی در ایسلند 6 سال است به اضافه یکسال کارآموزی که باید در بیمارستان ها گذرانده شود ، تحصیلات دندانپزشکی نیز ما بین 4 تا 6 سال به طول می انجامد که در دو سال اول دانشجویان تحصیلات علوم پایه دندانپزشکی را دنبال می کنند.

در سال سوم تأکید بیشتر بر آموزش عملی و فنی به همراه برخی از موضوعات پاراکلینیکی است ، در سال هاي 4 - 6 تمركز كار بر روی بيماران است كه در درمانگاه دانشكده انجام مي شود.

میزان نمره دهی در ایسلند نیز بر اساس امتیاز ECTS است و برای ادامه انجام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند ، میزان اعتبار ECTS مورد نیاز باید قبل از شروع سال تحصیلی بعدی تکمیل شود.

دوره دندانپزشکی فقط به عنوان یک دوره اصلی قابل پیگیری است ، این برنامه شامل 360 واحد ECTS است و در ماه دسامبر ، پس از ترم اول سال اول ، از دانشجویان امتحان رقابتی می گیرند که فقط 8 درصد دانش آموز می توانند آموزش دندانپزشکی خود را ادامه دهند.

تحصیلات کارشناسی پزشکی در ایسلند

یک برنامه دوره کارشناسی سه ساله در مقطع کارشناسی سطح 1 در دانشکده پزشکی دانشگاه ایسلند وجود دارد که دانشجویان را برای دریافت مدرک Baccalaureus Scientiarum ، BS واجد شرایط می کند.

دیپلم در مدیریت اطلاعات بهداشتی ، یک مطالعه نیمه کاره با اعتبار 90 ECTS به مدت دو سال و 30 ECTS آموزش عملی در یک موسسه بهداشتی است ، مدرک BS یک برنامه با 180 ECTS یا سه سال مطالعه تمام وقت است ، دانشکده پزشکی ایسلند چهار برنامه BS ارائه می دهد ؛ علوم زیست پزشکی ، دارو ، علوم فیزیوتراپی ، رادیوگرافی و تحصیلات تکمیلی.

دانشگاه ایسلند و پذیرش دانشجوی پزشکی

دانشگاه ایسلند دارای یک دانشکده پزشکی کوچک است که هر سال 48 پزشک فارغ التحصیل می شود ، این یک دوره ورود 6 ساله مستقیم با برنامه درسی مشابه دانشکده های پزشکی استرالیا است.

تجربه بالینی در بیمارستان سوم ریکیاویک ، بیمارستانهای منطقه ای و ولسوالی و مراکز درمانی اولیه بدست می آید ، پزشکان آموزش دیده در خارج از کشور در ایسلند در مقایسه با استرالیا نسبتاً معدود اما کاملاً خودکفا است.

دانشکده پزشکی دانشگاه ایسلند از چهار بخش پزشکی ، فیزیوتراپی ، رادیولوژی و علوم زیست پزشکی تشکیل شده است ، این دانشکده یک موسسه برتر تدریس و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند است .

این دانشکده یک ارتباط قوی با بیمارستان دانشگاه دارد و به دانشجویان امکان آموزش عالی و تجربه کاری را می دهد ، پس از ویزیت های متوالی دانشگاهیان از دیگر کشورها ، توافق نامه ای برای مبادله دانشجویان پزشکی با دانشگاه ایسلند انجام شده است و تمامی این اقدامات گامی فراتر برای ارتقاء و به روز رسانی شرایط تحصیل علوم پزشکی در ایسلند می باشد.

نگاهی بر دانشگاه ریکاویک ایسلند

دانشگاه ریکیاویک واقع در پایتخت ایسلند ، دومین دانشگاه معتبر کشور ایسلند است ، آموزش پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی است و دانشجویان با انتخاب تحصیل در این دانشگاه ، خود را در یک مرکز کاملا پژوهشی با تحقیقات و مقالات علمی منتشر شده در سطح جهانی قرار می دهند.

نگاهی بر دانشگاه ریکاویک ایسلند

قبولی در آزمون ورودی دانشگاه و ارائه نمره زبان بین المللی از الزامات بی قید و شرط ورود به این دانشگاه است ، علاقه مندان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند حتما به سایت اختصاصی این دانشگاه مراجعه کنند و در صورت وجود ابهامات با ما تماس بگیرند.

دانشکده ادنتولوژی و آینده کاری فارغ التحصیلان آن

دانشکده اودنتولوژی تدریس قویی در زمینه ادنتولوژی ارائه می دهد و به فارغ التحصیل شدن برخی از بهترین تحصیل کرده ها و ماهرترین دندانپزشکان جهان افتخار می کند.

این دانشکده تنها ارائه دهنده آموزش در ادنتولوژی در ایسلند است و این کلینیک دندانپزشکی خدمات عمومی و تخصصی را به عموم و دندانپزشکان ارائه می دهد ، این یک مورد از گزینه های ایده آل برای علاقه مندان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند است.

در این برنامه به دانشجویان آموزش حرفه ای و خواستار در دندانپزشکی ارائه می شود ، اما در آن دانشجویان تشویق می شوند که دوره در 6 ساله دندانپزشکی موفق شوند.

مدرک کاندیداتو odontologiae به فارغ التحصیلان جدید حق می دهد که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی ، مجوز انجام دندانپزشکی را که در کل منطقه اقتصادی اروپا به رسمیت شناخته شده است را به دست بیاورند.

امتحانات ورودی دانشگاه های ایسلند

حداقل شرط ورود به دانشگاه و تحصیل رشته های پزشکی در ایسلند ، یک آزمون matriculation Island یا stúdentspróf یا یک سطح معادل این آزمون است.

امتحانات ورودی برنامه های لیسانس در رشته های حقوق ، پرستاری ، برگزار می شود ، برای پذیرش لیسانس حقوق ، پرستاری ، پزشکی و فیزیوتراپی ، دانشجویان باید از امتحان پذیرش ویژه عبور کنند .

امتحانات رقابتی برای فناوری دندانپزشکی ، ادنتولوژی و رادیوگرافی در پایان ترم پاییز در ماه دسامبر برگزار می شود ، برای اطلاعات بیشتر در مورد محدودیت ها و مقررات ثبت نام دوره ، مشاوره تحصیل در خارج از کشور شهر شیراز ، تهران و دیگر شهرها توسط مشاوران ما ارائه می گردد.

وضعیت اشتغال دندانپزشکان در ایسلند

تحصیل در کنار کارکنان بهداشت دهان و دندان ، دندانپزشکی و دانشجویان دندانپزشکی ، شما را قادر می سازد مهارتهای کار تیمی مؤثری را ایجاد کنید ، در آکادمی دندانپزشکی هدفمند ساخته شده شما طیف وسیعی از روش ها و تکنیک های دندانپزشکی را می آموزید و تجربه می کنید.

پس از اتمام آموزش های تئوری شما یادگیری عملی خود را با کار کردن در کنار متخصصان واجد شرایط در طیف وسیعی از نقاط دسترسی به خدمات درمانی را به بیماران ارائه می دهند ، عملی کنید.

وضعیت حرفه ای دندانپزشکان در ایسلند به این صورت است که متقاضی از طریق ارائه مدرک کاندیداتور دندانپزشکی از دانشگاه ایسلند اجازه ثبت نام به عنوان دندانپزشک در وزارت بهداشت ، درمان و تأمین اجتماعی را بدون آموزش و مجوز اضافی دریافت می کند.

هدف اصلی این دوره آموزش دانش آموزان علوم دندانپزشکی و دهان و دندان و آموزش جنبه های بالینی و فنی است تا از فارغ التحصیلان جدید این دانشکده دندانپزشکی شایستگی های لازم برای کار در زمینه دندانپزشکی برخوردار شود.

وضعیت اشتغال دندانپزشکان در ایسلند

شهریه و هزینه های دانشجویان در ایسلند

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند به عوامل مختلفی از جمله دانشگاهی که انتخاب می کنید برای شرکت در آن ، دوره ای که می خواهید در آن شرکت کنید و اینکه دانشجوی اتحادیه اروپا یا غیر اتحادیه اروپا باشید بستگی دارد.

دانشگاه های خصوصی شهریه هایی را که نسبتاً پایین تر از سایر موسسات اروپایی هستند را اعلام می کنند ، در حالی که دانشگاه های دولتی دارای هزینه ثبت نام سالانه به عنوان شهریه هستند.

شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند برای هر سال توسط بودجه دانشگاه تعیین می شود ، برنامه های مختلف در دانشگاه در مورد افزایش هزینه ها قوانین مختلفی دارند ، زیرا موضوعات ، مطالب درسی و قیمت اجرای برنامه ها ممکن است متفاوت باشد.

هزینه هایی که شما نیاز به پرداخت دارید قبل از آخرین مهلت درخواست برنامه مربوطه منتشر می شود ، دانشگاه ایسلند هزینه ثبت نام سالانه 75،000 ( ISK ) تقریبا معادل 530 یورو یا 600 دلار بسته به نرخ ارز را اعلام می کند.

مخارج تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند

هزینه زندگی در ایسلند مشابه بیشتر فرهنگ های غربی است ، اگر زندگی متوسطی داشته باشید ، مکانی مناسب برای زندگی است و از آنجا که این کشور بزرگ نیست ، هرچند ، هر وارداتی هزینه بالایی دارد.

پایتخت این کشور گران ترین مکان برای زندگی است و در حقیقت ، در مقایسه با کشورهای اروپایی ، زندگی در ریکیاویک بیشتر شبیه زندگی در سوئیس است ، اگرچه برخی از دانشگاه ها ، هزینه زندگی را حداقل 1000 دلار در ماه توصیه می کنند ، با این حال احتمالاً دانشجویان برای اسکان به مقدار خیلی زیادی پول احتیاج نخواهند داشت.

مجوز کاهش شهریه و بازپرداخت شهریه

شهریه قابل استرداد نیست اما ، در شرایط خاص ، دانشجویان ممکن است درخواست کاهش یا بازپرداخت شهریه را بدهند و این استثنا فقط در شرایط شدید اعمال می شود ، مانند موارد بیماری جدی . هر مورد به صورت فردی ارزیابی می شود.

دانشجویان متقاضی بازپرداخت باید درخواست کتبی را به وزارت دارایی ارائه دهند که حاوی توضیحی درباره دلایل این درخواست است و علاوه بر این ، دانشجویان باید کلیه گواهینامه ها و مدارک مناسب را ارائه کنند.

برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر لطفا با مشاوران موسسات برتر hsa تماس بگیرید که از دانش و اطالاعات بالایی در زمینه تحصیل و اعزام دانشجو برخوردار بوده و علاوه بر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند ، می توانند بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان را به شما معرفی کنند .

تحصیل در خارج از کشور

حقوق مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP