تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی یک تحصیل ایده آل برای علاقه مندان تحصیل این رشته ها در خارج از کشور محسوب می شود ، اما توجه داشته باشیم که هر کشوری الزاماً گزینه مناسبی در بین بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان نمی باشد و باید شرایط آن ها را به دقت بررسی کرد.

شرایط تحصیل در استونی به دلیل کیفیت و امکان ادامه راحت تر تحصیلاتی در کشوری مانند آمریکا متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است و از این رو مشاوران موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA در این نوشتار امکان آشنایی با ویژگی های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی و چگونگی ارائه برنامه ها و نحوه اخذ پذیرش و تحصیل در این کشور زیبا را برای شما فراهم کرده اند.

مختصری بر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی

برخی از دانشگاه های کشور استونی جزء بهترین دانشگاه های اتحادیه اروپا هستند و علاقه مندان به تحصیل رشته های علوم پزشکی در استونی با اندکی تحقیق و تفحص متوجه خواهند شد که کشور استونی فرصت های ایده آلی برای تحصیل دانشجویان فراهم نموده است.

شهر تالین پایتخت استونی جهت ارائه برنامه های تحصیلی انگلیسی با هزینه های مناسب در بین دانشجویان خارجی شهرت پیدا کرده است و دانشگاه تارتو نیز از گزینه های برجسته علوم پزشکی استونی محسوب می شود.

علاوه بر این ها ، پزشکان و دندانپزشکان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های استونی ، می توانند به آینده کاری درخشانی در داخل استونی و یا خارج از این کشور امیدوار باشند.

برنامه پزشکی در کشور استونی

استونی یک کشور کوچک در شمال اروپاست که جهت رفاه حال علاقه مندان به تحصیلات پزشکی بین المللی ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی به صورت گسترده ارائه می دهد.

هدف اصلی کشور استونی آموزش و پروش پزشکان با سواد و با تجربه ، کاملا آشنا به استانداردهای اخلاق پزشکی و همچنین داشتن روحیه توسعه طلبی در زمینه های مختلف پزشکی است.

برنامه های پزشکی در دانشگاه های استونی ، طی دوازده ترم یا 6 سال به دانشجو آموزش داده می شود و یک دانشجوی پزشکی در استونی باید اعتبار 360 ECTS را طی مطالعات منظم تمام وقت تکمیل کرده باشد ، پس از تکمیل این برنامه در نهایت مدرک فوق لیسانس پزشکی ( MD ) به دانشجو اعطا می شود.

برنامه پزشکی در کشور استونی

شرایط ورود به دانشگاه های علوم پزشکی استونی

جهت موفقیت در اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی استونی ، متقاضیان باید الزامات اصلی پزشکی که شامل سوابق تحصیلی دوره دبیرستان و شرکت در آزمون ورودی پزشکی استونی است را برآورده نمایند.

آزمون ورودی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی مشترک است و از درس زیست شناسی گرفته می شود ، شرکت در تست سوالات آزمون زیست شناسی E / M اجباریست و نمی توان آن را با هیچ تست دیگری جایگزین کرد و هیچ استثنائی وجود ندارد.

در این آزمون سوالات زیست شناسی 70٪ از نمره نهایی و نمره انگیزه نامه 30٪ از نمره نهایی را به خود اختصاص می دهد ، حداکثر امتیاز 100 امتیاز است.

اگر امتیاز 66 امتیاز یا بالاتر به دست آید ، درخواست برای پذیرش در نظر گرفته می شود ، با استفاده از آزمون SAT در زیست شناسی E / M ، مهارت متقاضی در زبان انگلیسی نیز به اثبات می رسد ، بنابراین ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی به صورت جداگانه لازم نیست.

درخواست پذیرش رشته های پزشکی در استونی

متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی باید درخواست را به صورت آنلاین تنظیم و اسناد مربوطه را ارسال کنند ، مقامات پذیرش دانشگاه درخواست شما را ارزیابی و نتایج پذیرش را اعلام خواهند کرد.

توجه داشته باشید که سیستم برنامه ها در تاریخ 2 ژانویه باز می شود و در تاریخ 15 آوریل بسته می شود ، تهیه یک نامه انگیزشی نیز بخشی از فرم درخواست است و نمی تواند به طور جداگانه ارسال شود ، دستورالعمل و معیارهای ارزیابی برای نامه انگیزه نیز در فرم درخواست آنلاین گنجانده می شود.

کپی رسمی مدارک دوره متوسطه و ترجمه آنها ، نتیجه آزمون SAT در زیست شناسی ( حداقل نمره 680 ) یا تایید ثبت نام برای آزمون SAT؛ اگر نمره آزمون SAT را تا مهلت مقرر نداشته باشید ، باید تایید ثبت نام را به آزمون SAT ارسال کنید.

همه متقاضیان بین المللی باید هزینه درخواست را که 50 یورو می باشد پرداخت کنند ، مگر آنکه تحصیلات مقطع قبلی را در استونی گذرانده باشند ؛ در ادامه به برخی از برنامه های موجود در دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی اشاره می شود.

تحصیل دندانپزشکی در استونی

دانشجویان دندانپزشکی در دانشگاه های استونی برخی از دروس پایه را به صورت مشترک با دانشجویان پزشکی می گذرانند اما دروس تخصصی این رشته اهداف و اجزای ویژه ای دارد .

برخی این دروس طی یک دوره به صورت اختصاصی تر نیز به علاقه مندان آموزش داده می شود ، به عنوان مثال در یک دوره دروسی مانند روش های تحقیق ، مولفه های آمار زیستی ، مولفه تحقیق و غیره آموزش داده می شود و هدف از آن این است که دانشجویان را با مهارت های مرتبط با طراحی ، اجرا و تفسیر تحقیقات مرتبط با مطالب بالینی مرتبط آموزش دهند.

این برنامه برای فارغ التحصیلان دندانپزشکی است که مایل به پیگیری تمزینات حرفه ای در زمینه پروتز دندانی هستند ، کارکنان دانشکده دندانپزشکی متعهد به آموزش و توسعه شما به عنوان متخصصان دندانپزشکی هستند.

دانشگاه های پزشکی استونی برای شماست و مراقبت و پشتیبانی از دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی ، به عنوان یک وظیفه بین المللی شناخته شده است.

تحصیل دندانپزشکی در استونی

معرفی دانشگاه های برتر علوم پزشکی استونی

  • دانشگاه تارتو
  • دانشگاه تالین
  • دانشگاه علوم زندگی استونی
  • کالج سلامت تالین
  • کالج مراقبت های بهداشتی تارتو

دو کالج ذکر شده در بالا به نام های کالج سلامت تالین و کالج مراقبت های بهداشتی تارتو ، از مراکز معتبر جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سطوح اولیه هستند . دانشجویان در این دو کالج علومی مانند بهداشت دهان و دندان ، علوم دندان سازی پیشرفته و برخی موارد دیگر را به خوبی فرا می گیرند .

امکانات و تشریفات پزشکی این دو کالج در حد دانشگاه های تارتو و تالین نمی باشد اما در عین حال این مراکز اطلاعات علمی مفیدی را برای درک بهتر تحصیل علوم پزشکی و علوم دندانپزشکی ارائه می کنند که در واقع پیش نیاز های بسیار مفیدی برای ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی ، در دانشگاهی مانند تارتو است.

افرادی که در واجد شرایط بودن برای اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی تردید دارند می توانند از طریق مشاوره با کارشناسان ما ، به اخذ پذیرش از کالج های برتر پزشکی و دندانپزشکی استونی فکر کنند.

تحصیلات پزشکی در دانشگاه Tartu استونی

متقاضیان زیادی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی استونی را در دانشگاه تارتو بررسی می کنند ، این دانشگاه جزء یک درصد از دانشگاه ها و مؤسسات علمی برجسته جهان در زمینه پزشکی بالینی است و دارای پیشرفته ترین آزمایشگاه ها و مدرن ترین محیط مطالعه است.

در حدود 99 درصد از پزشکان استونیایی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند ، این دانشگاه برنامه های پزشکی و دندانپزشکی عمومی ، دندانپزشکی ترمیمی با تخصص اندودنتیکس ، داروسازی و علوم تخصصی بهداشت را ارائه می دهد.

بیمارستان دانشگاهی تارتو بزرگترین ارائه دهنده مراقبت های پزشکی در استونی است ، این تنها واحد پزشکی در استونی با متخصصان سطح بالا در زمینه های مختلف است و تمامی آموزش های عملی دانشجویان در این بیمارستان انجام می شود.

تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه تالین

دانشگاه تالین واقع در پایتخت استونی از برترین مراکز علمی کشور استونی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی است . این دانشگاه دارای امکانات به روز و پیشرفته ای برای آموزش و کارآموزی دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی است . حدودا 8000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 1500 نفر از آنها دانشجویان خارجی هستند و از این 1500 نفر تقریبا یک سوم آنها در رشته های پزشکی و دندانپزشکی مشغول به تحصیل هستند .

مخارج تحصیل رشته های پزشکی استونی

هزینه های تحصیل و زندگی در کشور استونی ، مقرون به صرفه است و بر اساس اسناد مقایسه ای این کشور از گزینه های کم هزینه ترین کشور های اروپایی برای تحصیل می باشد.

همانطور که می دانید هزینه برنامه های کاربردی مانند پزشکی و دندانپزشکی بر مبنای واحد های عملی آنها ارزیابی می شوند ، بر همین مبنا هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی در یک سال مبلغ متوسط 11000 یورو در نظر گرفته شده است.

دانشگاه های استونی برای متقاضیان مقاطع فوق لیسانس و بالاتر موارد خوبی از بورسیه تحصیلی را ارائه می دهد ، رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز از این قانون مستثنا نیست ، بنابراین علاقه مندان از طریق مشاوره یک کارشناس مهاجرت آگاه و باسابقه به امکان تحصیل رایگان در استونی در رشته مورد علاقه شان دست پیدا خواهند کرد.

بورسیه پزشکی و دندانپزشکی در استونی

گرچه کشور استونی در مورد شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی سخت گیری های آنچنانی اعمال نمی کند اما در زمان اعطای بورسیه این شرایط به طور کامل اعمال خواهد شد.

از شرایط بی قید و شرط دانشگاه های پزشکی استونی جهت برخورداری از تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی ، تسلط به زبان استونیایی ( حداقل در سطح B2 ) می باشد.

دانشگاه های استونی برای متقاضیان مقاطع بالا موارد خوبی از بورسیه تحصیلی را ارائه می دهد ، رشته های پزشکی و دندانپزشکی تیز از این قانون مستثنا نیست.

دولت استونی در سال گذشته بالغ بر 500 دلار در ماه را به عنوان کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان مستعد در مقاطع بالا در نظر گرفته بود.

ارتقاء فرصت های شغلی شما در استونی

دانشگاه های علوم پزشکی استونی دارای سابقه قوی از دانشجویان فارغ التحصیل منتخب و برجسته هستند ، تحصیل در استونی فرصتی برای مطالعه و تحقیقات عمیق در یکی از طیف های وسیع از رشته های پزشکی و دندانپزشکی فراهم می کند تا پژوهش ها و مهارت های لازم برای مطالعه مفید را به دست بیاورید و فرصت های شغلی خود را فراتر از فارغ التحصیلی بدانید لذا با این روش ، پس از فارغ التحصیلی دانشجویان می توانند طیف گسترده ای از حرفه های بین المللی را دنبال کنند.

این مقاله از سوی مشاوران دفاتر موسسات برتر hsa خدمت عزیزان علاقه مند ارائه شده است ، جهت کسب اطلاعات گسترده تر پیرامون شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی با موسسات ما در شهر های تهران ، شیراز ، اصفهان ، مشهد تماس حاصل نمایید تا گزینه هایی همچون تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را به عنوان یک گزینه کم هزینه به شما معرفی کنیم .

تحصیل در خارج از کشور

حقوق مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP