تحصیل در چین یک ماجراجویی است که هرگز فراموش نخواهید کرد و در حالی که به دنبال مهارت های قابل انتقال و تجربه فرهنگی هستید شما را به سمت رشد اقتصادی چین هدایت خواهد کرد که در بازار کار به شما کمک می کند .

شرایط تحصیل در دانشگاه های چین هیچ زمانی به اندازه زمان کنونی برای دانشجویان خارجی مساعد نبوده است ، زیرا چین در حال حاضر سریعترین رشد اقتصادی را دارد .

گروه مشاوران تخصصی مهاجرت تحصیلی ، تحصیل در چین را برای علاقه مندان شرح داده اند . با امید به ارتقاء آگاهی شما عزیزان .

دلایل تحصیل در چین

اگر همیشه رویای تحصیل در چین را در سر داشته اید ، بهتر است بدانید که کشور چین در طول دهه های اخیر سعی کرده است تا بار علمی دانشگاه هایش را افزایش دهد و برنامه های متنوع بین المللی به زبان انگلیسی و برخی زبان های دیگر را در برنامه ی آموزشی اش قرار دهد .

صدها برنامه با کیفیت بالا در زبان انگلیسی و برنامه های کوتاه مدت زبان چینی مانند : اقتصاد ، تجارت ، امور مالی ، حقوق و یا زبان چینی در دانشگاه های چین وجود دارد . ما با ارائه این مقاله به شما کمک می کنیم تا با ایجاد درک بیشتری از چین ، برای تحصیل در این کشور تصمیم بگیرید و راه های اخذ پذیرش سریع را از ما جویا باشید .

دانشگاه های چینی

چین با بیش از 2000 دانشگاه و بیش از 7 میلیون فارغ التحصیل دارای بزرگترین شبکه دانشگاه های جهان است . این کشور در حال حاضر با بیش از 500000 دانشجوی بین المللی ، بعد از ایالات متحده و بریتانیا سومین مرکز تحصیل در خارج از کشور است .

از پردیس زیبا و شکوفه گیلاس دانشگاه ووهان گرفته تا مطالعه در دانشگاه شانگهای و مطالعه زبان چینی در آکادمی مرکزی Dramain شهر قدیمی از پکن ، همه و همه تجربیات شگفت انگیزی هستند و مطمئنا شما یک تجربه منحصر به فرد در چین خواهید داشت .

شما می توانید بیش از 800 برنامه با کیفیت بالا در چین را بررسی و برای 1 ترم ، 1 سال یا در یک برنامه کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکتری به تحصیل در چین بپردازید . برنامه های آموزش انگلیسی ، در پنج سال گذشته 63 درصد افزایش یافته است .

مسوولین پذیرش دانشجوی بین المللی چین ، همچنین برای کمک به دانشجویان برای انتخاب برنامه ها و کمک به شما در ارائه درخواست ، خدمات مشاوره رایگان در اسکایپ را فراهم می کند تا با روش سریع و راحت تری برای تحصیل در چین اقدام نمایید .

برنامه های بین المللی محبوب در چین

برنامه های بین المللی محبوب در چین

طرح فعلی پنج ساله کشور چین که تا سال 2020 ادامه می یابد ، مطلقا بر مدرن سازی و تقویت سیستم آموزش عالی خود تمرکز دارد .

این کشور با پروژه های 211 و پروژه 985، که هدف آن ایجاد یک گروه حتی بیشتر نخبه از دانشگاه ها است ، منجر به ایجاد لیگ C9 شده است . لیگ C9 جاه طلبی هایی برای تبدیل شدن به چیزی شبیه لیگ آمریکا است .

بر این اساس برنامه های بسیار زیادی برای تحصیل در چین در دسترس است . برخی از محبوب ترین برنامه ها عبارتند از :

  • برنامه های زبان چینی
  • برنامه های کارشناسی
  • برنامه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین
  • برنامه های کارشناسی ارشد
  • فوق لیسانس حقوق(LLM)
  • MBA
  • برنامه های دکترا

تجارب دانشجویان برای زندگی در چین

آیا می دانید بیش از 500،000 دانشجوی خارجی در چین وجود دارد و این رقم هر سال10 درصد افزایش می یابد ؟ چین در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین مقاصد مطالعه در جهان است . بیش از 2000 برنامه که به زبان انگلیسی تدریس می شود در این کشور وجود دارد .

زندگی در چین در عین شگفت انگیز بودن ، می تواند به گونه ای متفاوت از سایر مکان ها باشد و خارجی ها باید با آن سازگار شوند . با توجه به رشد سریع اقتصادی ، فرصت های زیادی برای کار یا تجارت وجود دارد .

مردم چینی عموما علاقه زیادی به خارجی ها دارند . دانشجویان می توانند چینی ، کونگ فو ، تنیس روی میز را یاد بگیرند و از سایت های توریستی زیادی در چین و منطقه اطراف بازدید کنند .

شما همچنین می توانید از بسیاری از انواع تخصص های چینی ، از جمله hotpot، xibei، dimsum ، dumplings و اردک کبابی لذت ببرید . تحصیل در چین موجب یک زندگی غنی و فرصت های بزرگی برای رشد شخصی می شود .

نحوه رتبه بندی دانشگاه های چینی

بسیاری از دانش آموزان مایل به تحصیل در چین ، می خواهند بدانند که چگونه دانشگاه های چینی رتبه بندی می شوند . 5 رتبه بندی وجود دارد که می توانیم به آن نگاه کنیم . 3 مورد از چین و 2 مورد بین المللی است .

نحوه رتبه بندی دانشگاه های چینی

RWU، CUAA و رتبه بندی وو شولین از چین هستند . QS و رتبه بندی تایمز نیز رتبه بندی های بین المللی هستند . همه آنها دانشگاه ها را به روش های مختلفی رتبه بندی می کنند . به عنوان مثال ، CUAA دانشگاه ها را بر اساس اینکه چند نفر از فارغ التحصیلانش میلیاردر شده اند رتبه بندی می کند .

اکنون 60 دانشگاه برتر در چین در رتبه بندی چین QS قرار گرفته اند . بیشترین دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در چین از کشور های کره جنوبی ، تایلند ، پاکستان ، ایالات متحده ، هند ، روسیه ، ژاپن و اندونزی هستند . کشور چین جزو امن ترین کشورهای دنیا برای تحصیل در خارج محسوب می شود .

هزینه تحصیل در چین

هزینه زندگی در چین در مقایسه با سایر کشورها بسیار کم است و طیف گسترده ای از گزینه های اقامت متناسب با بودجه های مختلف وجود دارد . هزینه غذا نیز بسیار ارزان است .

هزینه تحصیل در چین نیز در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر نسبتا کم است . تعداد زیادی بورس تحصیلی در چین وجود دارد که هزینه های علاقه مندان تحصیل در چین را به طور قابل توجهی کاهش می دهد .

دانش آموزان باید برای دریافت کمک هزینه تحصیلی از سوی یک موسسه حمایت شوند . این نهاد می تواند سفارت چین در کشور یا دانشگاه شما باشد . تعداد بیشتر دانشجویان بخشی از طرح بورس تحصیلی دولت چین را دریافت می کنند ، تقریبا 59،000 دانشجوی خارجی در هر سال آن را دریافت می کنند . اگر علاقه مند به اخذ بورسیه تحصیلی چین هستید ، لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید .

روند اخذ پذیرش از دانشگاه های چین

پذیرش دانشگاه های چین یک پلت فرم آنلاین مجاز توسط دانشگاه های چینی است . شما می توانید اطلاعاتی در مورد برنامه ها ، دوره های آموزشی و درخواست آنلاین را پیدا کنید .

مشاوران ما همچنین به عنوان تیم پشتیبانی برای کمک به پاسخ به سوالات شما حاضر هستند . روند برنامه به صورت زیر است ؛

  • ابتدا باید دوره های خود را انتخاب کنید .
  • فرم درخواست را پر کنید .
  • هزینه درخواست را پرداخت کنید .

اسناد مورد نیاز جهت پذیرش دانشگاه های چین

اسناد مورد نیاز شما با توجه به هر دانشگاه و برنامه متفاوت است . برای برنامه های زبان چینی شما به طور معمول نیاز به حداقل اسناد دارید ، به طور معمول شما باید گذرنامه ، بالاترین مدرک مربوط به رشته تحصیلی و بیانیه شخصی خود را ارسال کنید .

برای دکترا شما باید یک استاد راهنما را پیدا کنید و یک پیشنهاد علمی بدهید . اگر شما تمام اسناد درخواست را نداشته اید ، می توانید درخواست کنید و سپس اسناد دیگر را بعدا ارسال کنید . برای مثال توصیه نامه ممکن است کمی طول بکشد ، بنابراین اغلب اوقات این کار را بعدا انجام می دهیم .

ما همچنین برای تهیه توصیه نامه به شما کمک می کنیم . اگر میخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید و زبان مادریتان انگلیسی هست به مدرک نیازی ندارید .

در غیر این صورت شما باید یک گواهی برای نشان دادن سطح زبان خود داشته باشید . آیلتس و تافل رایج ترین هستند ، اما اغلب دانشگاه ها آزمون مخصوص خود را دارند . همچنین امکان تحصیل در چین بدون مدرک زبان هم وجود دارد .

دریافت ویزای دانشجویی X در چین

پس از پذیرش دانشگاه ، می توانید ویزای X را به عنوان مجوز تحصیل در چین دریافت کنید . آنها معمولا برای اولین بار نامه های پیش پذیرش را برای شما ارسال می کنند . سپس از شما درخواست می کنند شهریه دانشگاه را به مبلغ هزینه تحصیل خود برایشان ارسال کنید .

دریافت ویزای دانشجویی X در چین

بعد از اینکه مطمئن شدند شما این را پرداخت کرده اید ، آنها نامه پذیرش و اسناد ویزا را به کشور خودتان ارسال می کنند . شما یک فرم به نام فرم JW202 خواهید گرفت و فقط باید این فرم را به سفارت چین در کشور خودتان ببرید .

برای ادامه تحصیل در چین ، پس از انتخاب برنامه مورد نظر باید اسنادتان را آماده کنید . ما در این مورد خدمات مشاوره ای رایگان برای شما ارائه می دهیم . در ادامه به بررسی سه دانشگاه برتر چین خواهیم پرداخت .

دانشگاه Tsinghua چین

این دانشگاه در رتبه هفدهم جهان قرار دارد و در رتبه بندی چین در سال 2019 اولین دانشگاه در چین است . دانشگاه Tsinghua در پایتخت چین یعنی پکن قرار دارد و عضو لیگ C9 نخبگان است . دانشگاه تسینگهوا در سال 1911 تاسیس شده و اکنون دارای بیش از 46،000 دانش آموز است که نزدیک به 2700 نفر از آنها از خارج از چین آمده اند .

با نگاهی به جدیدترین رتبه بندی دانشگاهی QS ، دانشگاه Tsinghua بهترین کار را برای معماری ، مهندسی عمران ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک و علوم مواد می کند .

دانشگاه پکن

دانشگاه پکن ، دانشگاه معتبر تحقیقاتی متعلق به لیگ C9 چین است . دانشگاه پکن در سال 1898 تاسیس شده و در پکن واقع شده است . دانشگاه پکن هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را پذیرا است و از سال 1981 همکاری با Freie Universität برلین را حفظ کرده است .

دانشگاه پکن رتبه 30 در جهان و دوم در چین را دارا است و همچنین در رتبه بندی بهترین رشته در جهان در میان 48 موضوع ، 20 موقعیت برای شیمی ، دندانپزشکی ، زبان های مدرن ، زبان شناسی ، علوم مواد و غیره را به دست آورد .

دانشگاه فودان چین

این دانشگاه با توجه به رتبه بندی رتبه بندی تحصیل در چین ، سومین دانشگاه چین و در رتبه بندی جهانی رتبه 44 است . یکی از بزرگترین مراکز مالی و تجاری کشور نیز به شمار می رود .

یکی دیگر از اعضای لیگ C9 است و همچنین در حال حاضر رتبه هفتم را در آسیا دارد . دانشگاه فودان ثبت نام فعلی فقط کمتر از 32،000 دانش آموز است و به عنوان یکی از انتخابی ترین مدارس چین شناخته می شود .

دانشگاه فودان در میان دانشگاه های برتر جهان در 30 موضوع در سال 2018 ، بهترین کار را برای زبان های مدرن ، شیمی ، کسب و کار و مدیریت ، علوم مواد و سیاست کسب کرده است و در 50 رتبه برتر جهان قرار دارد . تحصیل رشته مدیریت در چین در این دانشگاه رواج دارد .

مقاله فوق متعلق به سایت موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa است . چنانچه مایل به کسب اطلاعات گسترده تر درباره چگونگی تحصیل در چین هستید لطفا با مشاوران ما در اروپا و یا دفاتر معرفی شده در این وبسایت در شهرهای تهران و شیراز در تماس باشید تا از بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان مطلع شوید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP