تحصیل در هنگ کنگ و دانشگاه های آن در حال حاضر دارای شهرت لازم برای جذب دانش آموزان و محققان از سراسر جهان هستند ، بر همین اساس مشاوران موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA بر آن شده اند تا با ارائه مقاله ای کوتاه پیرامون شرایط و چگونگی تحصیل در هنگ کنگ ، اطلاعات اولیه ای را به آگاهی علاقه مندان برسانند ، چنانچه پس از مطالعه مقاله هنوز پرسش هایی در ذهن داشتید ، لطفا با مشاوران ما در تماس باشید.

سه دانشگاه هنگ کنگی در رده زیر 50 جهانی قرار دارد و سه دانشگاه دیگر در 300 رتبه برتر رتبه بندی دانشگاه های جهان QS قرار گرفته اند ، این شهر پویا و متنوع ، یکی از غنی ترین مؤسسات جهان در موسسات رتبه بندی بین المللی است و این یک عامل مهم برای پشت سر گذاشتن آن در میان 15 شهر برتر دنیا برای دانشجویان است .

دلایلی برای تحصیل در هنگ کنگ

هنگ کنگ تا کنون با هدف افزایش ثبت نام دانشجویان بین المللی و پرورش فرهنگ نوظهور قوی در زمینه تحقیقات و نوآوری ، طرح های جالبی ارائه داده و همچنان در این زمینه سرمایه گذاری می کند.

هر دو زبان کانتونی و انگلیسی به عنوان زبان رسمی هنگ کنگ شناخته می شوند و به طور گسترده ای صحبت می شوند.

هر کسی که قصد تحصیل در هنگ کنگ را دارد ، قطعا اجازه یک دوره انتقال را دارد ، استفاده گسترده از زبان انگلیسی در آموزش عالی و در تعاملات روزانه ، انتخاب هنگ کنگ را برای بسیاری از دانشجویان آینده نگر که به دنبال یک مقصد نسبتا قابل دسترس در آسیا هستند ، ممکن می سازد.

آشنایی با منطقه خودمختار هنگ کنگ

منطقه خود مختار هنگ کنگ با مساحت 1،098 کیلومتر مربع و جمعیت بیش از هفت میلیون نفر ، یکی از پرجمعیت ترین مناطق در جهان است اما ، توجه داشته باشید که چگونه شرایط اقتصادی و تحصیلی خود را مدیریت کرده و در سطح جهانی به شهرت رسیده است.

هنگ کنگ خود را به عنوان یکی از قدرت های اقتصادی غربی آسیا به جهانیان معرفی کرده است و به دلیل همجوشی با فرهنگ شرقی و غربی ، عناصر سنتی و رقابتی مدرن و همچنین به عنوان یکی از مهمترین اهداف نوظهور برای در مطالعه منطقه شناخته شده است.

از سال 1997، هنگ کنگ تحت سیاست " یک کشور ، دو سیستم " به طور رسمی بخشی از چین بوده اما ، با دولت و پول خود به امور منطقه ای اش رسیدگی می کند ، هنگ کنگ به عنوان یک مرکز بزرگ تجاری برای تجارت مالی و تدارکات است .

این منطقه همچنین جاه طلبی هایی را برای تبدیل شدن به یک منطقه مرکزی و در واقع جهانی برای آموزش عالی در اختیار دارد و بدین وسیله بستر مناسبی را برای علاقه مندان تحصیل در هنگ کنگ ایجاد می کند.

موسسات آموزش عالی هنگ کنگ

در هنگ کنگ حدود 20 موسسه آموزش عالی وجود دارد که هشت مورد عمومی هستند ، همه هشت دانشگاه عمومی در هنگ کنگ از زبان انگلیسی به عنوان مکالمه رسمی برای اکثر دوره ها استفاده می کنند و همه آنها در منطقه به خوبی شناخته شده و ارزش بالایی دارند.

هنگ کنگ فرهنگ سنتی چینی و فرهنگ مدرن غربی را با موسسات آموزش عالی با کیفیت درخشان ترکیب می کند . برای همین شما می توانید ببینید که چرا هنگ کنگ یکی از بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان است.

موسسات آموزش عالی هنگ کنگ

هنگ کنگ علاقمند به جذب بیشتر دانشجویان بین المللی است و برای افزایش تعداد دانشجویان بین المللی سرمایه گذاری های زیادی را انجام می دهد ، ارائه انواع بورسیه های تحصیلی برای دسترسی بیشتر به تحصیل در هنگ کنگ از جمله این سرمایه گذاری هاست.

هنگ کنگ شهرت قوی در زمینه تحقیقات و نوآوری دارد و سیستم آموزش و پرورش خود را به خوبی و با تنوع زیاد توسعه می دهد ، هنگ کنگ به داشتن بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان مشهور است ؛ در بخش بعد به رنکینگ دانشگاه های هنگ کنگ اشاره می شود.

دانشگاه های هنگ کنگ و اعتبار جهانی آنها

در رتبه بندی رتبه جهانی دانشگاه QS در سال 2019 ، دانشگاه هنگ کنگ در بین دانشگاه های خارج از کشور در رتبه 25 قرار گرفته است ، دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ (HKUST ) رتبه 37 و دانشگاه چینی هنگ کنگ نیز در ردیف 49 است.

دانشگاهی با نام دانشگاه شهر هنگ کنگ ، نیز در رتبه 55 قرار گرفته ، در حالی که دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ در رتبه 106 قرار دارد.

دانشگاه هنگ کنگ ، رتبه اول جهانی برای دندانپزشکی ، رتبه هفتم برای آموزش و پرورش و رتبه یازدهم را برای مهندسی عمران و ساخت و ساز کسب کرده است.

دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ با نام اختصاری HKUST ، برای موضوعات علوم کامپیوتر ، کسب و کار و مدیریت ، حسابداری ، مهندسی عمران و ساخت و ساز ، آمار ، مهندسی برق ، اقتصاد ، شیمی ، مهندسی شیمی ، علوم مواد ، مهندسی مکانیک و ریاضیات در زمره 50 مدرسه برتر جهان قرار دارد ، پس شما می توانید ببینید که دانشگاه های هنگ کنگ اغلب در زمینه های فنی و مهندسی در دنیا حضور دارند.

شرایط ورود به دانشگاه های هنگ کنگ

هنگ کنگ دارای دو زبان رسمی است ، دو زبان چینی و انگلیسی هستند ؛ آنها یک زبان منطقه ای شناخته شده ای به نام کانتونی دارند که همان زبان سنتی چینی با الفبای انگلیسی است.

برای موسسات آموزش عالی بسیار شایع است که دوره های زبان انگلیسی و چینی را ارائه می دهند ، اگر بخواهید در یک زبان غیر بومی مطالعه کنید ، ممکن است مجبور شوید شواهدی از مهارت زبان خود را ارائه دهید ؛ اگر شما استانداردهای مورد نیاز را برآورده نکنید ، ممکن است کمک به شما ، دوره زبان در دانشگاه ها برگزار شود .

حتی اگر قادر به تحصیل به انگلیسی هستید ، تلاش کنید که تا حد ممکن چینی را یاد بگیرید ، زبان چینی به طور گسترده در سراسر جهان صحبت می شود و زبان تجاری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

قادر بودن به صحبت کردن چینی نه تنها برای زندگی روزمره مفید خواهد بود ، بلکه یک مهارت است که رزومه شما را عالی می کند ، علاوه بر زبان ، برای تحصیل در هنگ کنگ ، مدارک تحصیلی مقاطع پیشین به همراه ریز نمرات ترجمه شده و انگیزه نامه نیز مورد نیاز است.

شرایط ورود به دانشگاه های هنگ کنگ

هزینه تحصیل و زندگی در هنگ کنگ

هنگ کنگ از دلار هنگ کنگ (HKD) به عنوان ارز خود استفاده می کند ، هزینه های تحصیلی که پرداخت می کنید بستگی به جایی دارد که شما برای تحصیل در هنگ کنگ انتخاب می کنید.

به طور متوسط شما باید انتظار داشته باشید بین 90000 تا 265000 دلار هنگ کنگ در سال به عنوان دانشجوی بین المللی پرداخت کنید.

هزینه زندگی شما مجددا بستگی به جایی دارد که شما برای زندگی انتخاب می کنید ، اگر انتخاب کنید که در منزل خصوصی اجاره ای زندگی کنید ، این هزینه گران تر از مسکن دانشگاه خواهد بود.

برای یک خوابگاه دانشجویی ، شما باید بین 15000 تا 45000 دلار هنگ کنگ در هر سال هزینه کنید ، برای آپارتمان یک خوابه خصوصی ، شما باید بین 90000 تا 200000 دلار هنگ کنگ در سال بپردازید.

برای هزینه های اضافی زندگی ، شما باید برای حدود 50،000 دلار هنگ کنگ در سال هزینه کنید ، دانش آموزان بین المللی مجاز به انجام نوع خاصی از مشاغل نیمه وقت هستند ، اینها ممکن است شامل دوره های مربوط به دوره های کارآموزی ، در محل کار دانشگاه و مشاغل تابستانی باشد.

ویزای دانشجویی هنگ کنگ

اگر شما مایل به تحصیل در هنگ کنگ هستید ، لازم است که ویزای دانشجویی داشته باشید ، شما باید فرم های ID995 A و B را تکمیل کنید.

علاوه بر این فرمها ، مدارک دیگری نیز وجود دارد که باید ارائه دهید ، اینها فتوکپی گذرنامه ، برنامه سفر خود را با اثبات پرواز خود ، عکس گذرنامه اخیر ، مدارک پذیرش در موسسه هنگ کنگ ، شواهدی از حمایت مالی ( بیانیه های تمکن بانکی یا اثبات بورس تحصیلی ) و شواهدی از محل اقامت شما هستند.

شما همچنین به یک حامی محلی ( مانند یک موسسه ) نیاز خواهید داشت که خدماتی را برای شما ترتیب دهد ، علاوه بر اینها ، باید در طول مدت اقامت خود در هنگ کنگ یک پیمان بیمه درمانی معتبر نیز داشته باشید .

اغلب دانشگاه ها جهت ارائه سیاست های بیمه ای خود برای دانشجویان بین المللی در دسترس هستند ، اگر این مورد برای موسسه شما نیست ، شما باید یک سیاست بیمه درمانی خصوصی را ترتیب دهید .

ویزای دانشجویی هنگ کنگ

بورسیه تحصیلی هنک گنگ

با توجه به این واقعیت که هنگ کنگ مایل است دانشجویان بین المللی بیشتری را جذب کند ، بسیاری از بورس های تحصیلی در دسترس است که به تحصیلات شما کمک می کند.

اینها به دانش آموزانی تعلق می گیرد که برتری و توانایی تحصیلی را نشان دهند و می توانند رقابتی باشند ، آنها توسط موسسات خاص و همچنین بعضی از آنها که توسط دولت ارائه می شوند ، اهدا می شود .

برای پیدا کردن این که آیا شما واجد شرایط تحصیل در هنگ کنگ و دریافت هرگونه بورس تحصیلی هستید و برای دریافت راهنمایی برای درخواست ، با موسسه مهاجرتی منتخب خود یعنی موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA تماس بگیرید.

این مشاوران با کمال میل پاسخگوی پرسش های مهاجرتی شما خواهند بود ، بهترین مشاوره تحصیل در خارج از کشور در شهر شیراز و همچنین تهران در دفاتر همکار این موسسه انجام می گیرد.

حقوق مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP