تحصیل در نروژ در واقع تحصیل در یکی از امن ترین کشور های دنیا برای تحصیل در خارج به حساب می آید ، علیرغم اینکه نروژ یک کشور کوچک است اما دانشگاه های نروژی تحصیلات عالی با کیفیت بالا را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

آیا شما یک دانشجوی بلندپایه هستید و به دنبال بهبود شرایط تحصیلی و شغل آینده خود می باشید ؟ پس کشور نروژ ارزش بررسی کردن را دارد ، مشاوران موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA در این مقاله برخی ویژگی های تحصیل در نروژ را برای شما توضیح می دهند ، امید به آنکه برای علاقه مندان به تحصیل در این کشور زیبا مفید باشد.

کیفیت تحصیل در نروژ

نروژ به عنوان یک کشور دانش بنیان ، نیاز زیادی به افراد با مهارت های حرفه ای بالا دارد و هدف کلی دولت برای دستیابی به کیفیت آموزشی برای دانشجویان نروژی و بین المللی است ، تحصیل در نروژ فرصت های حرفه ای شما را در داخل و خارج از کشور بهبود خواهد بخشید.

با این حال ، ممکن است شانس شما بسیار بالاتر از اینها باشد برای مثال ممکن است شما با یک پیشنهاد کاری عالی در محوطه دانشگاه شگفت زده شوید.

اساتید و معلمان در نروژ به آسانی قابل دسترسی هستند ، آموزش در اغلب موارد در گروه های کوچک اتفاق می افتد و بسیار مورد استقبال دانشجویان بین المللی قرار می گیرد.

ما معتقدیم این بهترین راه برای آماده سازی شما برای آینده و طی آن اقامت نروژ پس از تحصیل است ، طیف گسترده ای از دوره های تحصیلی در نروژ وجود دارد که اغلب در دو زبان نروژی یا انگلیسی اراده می شود .

آموزش رایگان و آشنایی با جامعه نروژ

دریافت ویزای تحصیلی نروژ و تحصیل در این کشور یک تجربه چالش برانگیز اما ارزشمند است ، نروژ یک کشور کوچک با منابع بزرگ محسوب می شود.

اولویت مقامات نروژی برای حفظ و توسعه یک سیستم آموزشی با کیفیت بالا است که صرف نظر از زمینه های اجتماعی و اقتصادی برای همه قابل دسترسی باشد.

در این راستا سیستم آموزش عالی رایگان را راه اندازی کرده است و اغلب دانشگاه ها هزینه های تحصیل از دانشجو دریافت نمی کنند.

این امتیاز شامل حال دانشجویان بین المللی نیز می شود و با این حال ، مراقب باشید که تحصیل در نروژ یعنی تحصیل در یک کشور با هزینه بالای زمدگی برا دانشجویان می باشد.

شما باید در طول تحصیلتان قادر به پرداخت هزینه های زندگی خود در نروژ باشید ، نروژ یک جامعه مدرن است و برابری یک ارزش است که عمیقا در جامعه نروژ و در قوانین و سنت این کشور ریشه دارد.

در محوطه دانشگاه دانشجویان از استانداردهای تکنولوژی و خدمات پیشرفته ، امکانات و تجهیزات مدرن و همچنین آموزش ابتکاری بهره مند می شوند ، نروژ به عنوان یک جامعه امن دیده می شود و شما می توانید تقریبا در هر کجا که هستید ، احساس امنیت کنید.

تحصیل به زبان انگلیسی در نروژ

تعدادی از دوره ها در دانشگاه های نروژ به زبان انگلیسی تدریس می شود . که بسیار مورد استقبال علاقه مندان به تحصیل و اعزام دانشجو به نروژ قرار دارند.

دانش آموزان غیر انگلیسی زبان می توانند مهارت های انگلیسی خود را در طول تحصیلات خود در نروژ بهبود دهند و به هیچ وجه از زبان انگلیسی خسته نمی شوند.

تحصیل به زبان انگلیسی در نروژ

به طور کلی ، وجود سطح بالایی از کاربرد زبان انگلیسی در جامعه نروژ باعث می شود که هر دو زبان انگلیسی و نروژی رواج داشته باشد و دانشجویان به راحتی بتوانند با استفاده از زبان انگلیسی در نروژ تحصیل و زندگی کنند.

لازم به ذکر است که اغلب دوره های لیسانس در نروژ به زبان نروژی ارائه می شود اما بیش از 200 برنامه تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود.

تحصیل در مقطع دکترا نیز در نود درصد موارد با تسلط به زبان انگلیسی امکانپذیر است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که بیشتر از آن استفاده کنید این ممکن است یک بار در طول عمر اتفاق بیافتد!

سیستم آموزش عالی نروژ

در حال حاضر نروژ دارای 9 دانشگاه ، 8 کالج و 5 دانشکده علمی متعلق به دولت است . نروژ همچنین دارای تعداد زیادی از موسسات آموزش عالی خصوصی است . سیستم آموزش عالی نروژی شامل تمام موسسات و یا برنامه های معتبر هستند.

به استثنای برخی از کالج های خصوصی ، تمام موسسات آموزش عالی دولتی هستند ، از سال 2003 نروژ از اهداف فرآیند بولونیا در آموزش عالی اروپا پیروی کرده است ، این کشور مرکزی اجرای یک سیستم 3 + 2 + 3 برای مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری بوده است.

تحصیل در نروژ کاملا پیرو استانداردهای اروپایی است ، با معرفی سیستم ارائه مدرک جدید ، دانشجویان بین المللی که تمام یا بخشی از تحصیلات خود را در نروژ انجام می هند ، برای شناخت مدارک تحصیلی خود در کشورهای دیگر راحت تر هستند.

استثنائات عبارتند از مدرک دو ساله کالج دانشگاه های قدیمی ، دوره پنج ساله مدرک کارشناسی ارشد ، برنامه های حرفه ای شش ساله ، دوره های کارشناسی ارشد یک تا یک و نیم سال ، دوره کارشناسی چهار ساله در انجام موسیقی و اجرای هنر و برنامه های چهار ساله در آموزش معلمی.

تحصیلات تکمیلی در نروژ

علاوه بر فعالیت های تدریس ، تمام موسسات آموزش عالی و به ویژه دانشگاه ها با استفاده از مطالعات سطح فوق لیسانس و برنامه های دکترا ، مسئول انجام تحقیقات اساسی و همچنین آموزش پژوهشگران هستند.

تفاوت اصلی بین انواع مؤسسات آموزش عالی با حقوق و مزایای آنها در ارائه طرح های تحقیقاتی برای دانشجویان بین المللی است.

دانشگاه ها می توانند بدون برنامه اعتباربخشی خارجی برنامه های تحصیلی را ارائه دهند ، در حالی که کالج های دانشگاه باید برای برنامه های تحصیلی خود نسبت به صدور مجوز اقدام کرده باشند.

اگر چه تعداد موسسات علمی پژوهشی موجود در نروژ اندک هستند اما در مقایسه با دانشگاه های بسیاری کشورهای دیگر در جهان ، آنها طیف وسیعی از طرح های تحقیقاتی را را ارائه می دهند و از دانشجویان زیادی برای انجام پژوهش دعوت به عمل می آورند.

در بعضی زمینه ها نهادهای نروژی یا جوامع دانشگاهی حتی در سطح جهانی مطلق قرار دارند ، بنابراین چنانچه تا کنون به تحصیل در نروژ فکر نکرده بودید از هم اکنون این کشور زیبا و مدرن را نیز در لیست مقصدهای تحصیلی تان قرار دهید.

درخواست پذیرش از دانشگاه های نروژ

برنامه های کاربردی و پذیرش تحصیل در نروژ توسط هر موسسه مدیریت می شود و موسسات مختلف ممکن است الزامات و مهلت های مختلفی داشته باشند.

تکمیل تحصیلات متوسطه در سطح پیشرفته ، معادل گذراندن امتحان در پایان مدرسه راهنمایی نروژی ، الزام اساسی عمومی برای ورود به دانشگاه ها و دانشگاه های نروژی است که توسط آژانس نروژی برای تضمین کیفیت در آموزش و پرورش (NOKUT) تعیین شده است ، برای دانشجویان برخی از کشورها حداقل یک سال جهت معادل سازی تحصیلات در سطح دانشگاه مورد نیاز است .

درخواست پذیرش از دانشگاه های نروژ

بعضی از برنامه های تحصیلی دارای الزامات خاص پذیرشی هستند که معمولا به موضوعات تخصصی یا رشته های تحصیلی از دبیرستان مربوط می شود.

اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات لازم در مورد بدست آورید ، زیرا شما در سایت ها حداقل الزامات برای پذیرش تحصیلات عالی در نروژ را خواهید یافت.

اما چنانچه از طریق یک موسسه مهاجرتی معتبر پیش روید ، مراحل پذیرش را به خوبی به اتمام خواهید رساند ، لطفا توجه داشته باشید که هیچ موسسه نروژی در روند پذیرش شرکت نمی کند و شما باید این امور را در موسسات موجود در کشور خودتان پیگیری کنید.

سایر الزامات ضروری برای تحصیل در نروژ

متقاضیان برنامه های کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی 4 ساله یا حداقل معادل 3 ساله باشند ، این مدرک باید شامل دوره هایی با حداقل یک و نیم سال مطالعات تمام وقت در موضوع مرتبط با برنامه مورد درخواست باشد.

لطفا مراقب باشید که ممکن است برای بعضی کشورها اولین ( گاهی اوقات دومین ) سال تحصیلی در موسسه آموزش عالی خارجی به عنوان تحصیل در نروژ شناخته نشود.

برای دوره هایی که در آن زبان آموزش انگلیسی است ، تمام متقاضیان باید انتظار داشته باشند که مهارت های زبان خود را با توجه به شرایط مورد نیاز موسسات ثبت کنند.

مراقب باشید که الزامات زبان نیز ممکن است از موسسه به موسسه و گاهی اوقات از یک برنامه تحصیلی به برنامه تحصیلی متفاوت باشد و اینکه آزمون های مختلف انگلیسی و نمرات ممکن است توسط موسسات مختلف مورد نیاز باشد . برای دوره هایی که زبان آموزش زبان نروژی است ، مهارت زبان نروژی مورد نیاز است و باید مستند باشد.

یادگیری زبان نروژی در خارج از نروژ

اگرچه بسیاری از برنامه های تحصیلی شما به زبان انگلیسی تدریس می شود ، در عین حال دانش خاصی از زبان نروژی به شما کمک می کند تا از لحاظ تحصیلی و اجتماعی بهتر بتوانید با شرایط سازگار شوید.

بیش از 140 موسسه در سراسر جهان ( در 38 کشور ) در حال ارائه دوره های زبان نروژی به دانش آموزان خود است، در حال حاضر بین 5000 تا 6000 دانشگاه علمی جوان در سراسر جهان وجود دارد که زبان نروژی یا دوره های نروژی را در موسسات عالی تحصیلی در کشور خود می آموزند ؛ بنابراین برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور بهتر است ابتدا به فکر تقویت زبان خود باشید.

دانشجویان بورسیه در نروژ

همکاری بین المللی برای موسسات نروژی مهم است و تعداد زیادی توافقات ارزشمند با دانشگاه های سراسر جهان دارند ، تمام دوره های مبادله و موارد بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان بین المللی در نروژ به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد.

دانشجویان بورسیه در نروژ

برخی از موسسات همچنین دوره های زبان نروژی را برای دانشجویان بین المللی خود ارائه می دهند . شایع ترین برنامه های آموزش و پرورش مبادله و بورسیه در به نروژ عبارتند از:

  • کمک هزینه اراسموس ؛ این امر دانشجویان بین المللی را در تمام سطوح تحصیلی ( لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری ) به مدت 3 ماه ، 6 ماه یا یک سال به نروژ می رساند و همچنین نروژی ها را به خارج از کشور می برد.
  • کمک هزینه دانشجویی Nordplus
  • فولبرایت - کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان آمریکایی
  • تحرکات برای زبان و ادبیات نروژی
  • کمک های EEA نروژ
  • بورس تحصیلی نروژی-روسی

مهاجرت تحصیلی به نروژ

درخواست های مربوط به مطالعات مبادله در نروژ همیشه توسط موسسه های مهاجرتی در وطن شما انجام می شود و شما باید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ، مهلت و گزینه هایی که ممکن است برای تبادل در دسترس باشد ، از اداره مسئول روابط بین المللی در دانشگاه خود بخواهید که راهنمایی تان بکند .

توجه داشته باشید که تمام اطلاعات موجود در این سایت پیرامون ویژگی های تحصیل در نروژ و دیگر کشورها به صورت مستمر به روز می شود.

سوالات مربوط به محتوا ، از جمله فرم های درخواست و غیره باید از طریق موسسه مورد اطمینان شما پیگیری شود ، مشاوران موسسات برتر hsa پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود ؛ نام کم هزینه ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل را در هنگام دریافت مشاوره از کارشناسان ما در دفاتر همکار تهران و شیراز بپرسید.

حقوق مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP