تحصیل در فنلاند که از جمله کشورهای شناخته شده حوزه اسکاندیناوی می باشد ، بستر مناسبی برای تحصیل دانش آموزان بین المللی فراهم کرده است تا متقاضیان از اقصی نقاط بتوانند در این کشور زیبا به تحصیل بپردازند.

مشاوران متخصص موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA در این نوشتار شرایط تحصیل در فنلاند را برای علاقه مندان توضیح می دهند . امید به آنکه مطالعه آن مفید واقع شود.

فنلاند به عنوان یک کشور پیشرفته ، به طور همزمان در خط مقدم فناوری قرار گرفته و ریشه های عمیقی در آن دارد.

این کشور دارای یک جامعه تکنولوژیک است که نوآوری های پیشرفته ای را برای بهبود کیفیت زندگی در نظر می گیرد.

فنلاند از نظر آب و هوا در میان پاک ترین کشورهای جهان قرار دارد و به شدت از حامیان جنگل و طبیعت پشتیبانی می کند ، حتی در پایتخت فنلاند ( هلسینکی ) ، طبیعت بخش مهمی از مناظر پر جنب و جوش شهر را تشکیل می دهد.

دلایل تحصیل در فنلاند

با توجه به کیفیت بالای زندگی و آموزش و همچنین ثبات کلی ، فنلاند به عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان انتخاب شده است.

این کشور یکی از پیشرفته ترین سیستم های آموزشی در جهان را دارد و دانش آموزان فنلاند در چندین سال در مطالعات PISA پیشرفت کرده اند.

فنلاند همچنین یکی از امن ترین کشورهای دنیا برای تحصیل است که برابری ، یکپارچگی و آزاد بودن را ارزش می نهد . تمامی موارد ذکر شده دلایل خاصی برای انتخاب کشور فنلاند برای ادامه تحصیل است.

مروری بر تحصیل در کشور فنلاند

چیزی در مورد فنلاند وجود دارد که باعث می شود این کشور یک محل تحصیل عالی برای دانشجویان بین المللی باشد و آن آموزش با کیفیت ، آزادی آکادمیک و خدمات پشتیبانی دانشجو محور است.

فنلاند یکی از بهترین سیستم های آموزشی را داراست ، به گونه ای که در سال 2012 سیستم آموزشی این کشور به عنوان بهترین سیستم آموزشی دنیا معرفی شد .

فنلاند با توجه به نیازهای جامعه مواد درسی را برای دانش آموزان برنامه ریزی می کند و این از دلایل برتری آموزش و پرورش این کشور می باشد ، بنابراین فنلاند یکی از بهترین کشورهای برای کار و تحصیل به شمار می رود.

تحصیل در فنلاند برای دانشجویان بین المللی کاملا دست یافتنی است و دانشجویان زیادی از بیش از صد کشور دنیا به تحصیل در فنلاند مشغوول هستند.

شرط اصلی ورود به دانشگاه های فنلاند ، ارائه مدرک دیپلم دبیرستان و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها و ارائه مدرک زبان ( فنلاندی ، سوئدی و یا انگلیسی ) می باشد.

برای ورود به فنلاند ، تنها پذیرش دانشگاه حائز اهمیت نمی باشد بلکه ، متقاضیان باید با توجه به کشور مبدا الزامات ویزای تحصیلی فنلاند را برآورده کنند.

آموزش عالی فنلاند

سیستم آموزشی فنلاند یکی از بهترین ها در جهان است ، این سیستم به طور گسترده ای برای عظمت آن از درسهای اول مدرسه ابتدایی تا تخصص در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه ، شناخته شده است.

اما عناصر کلیدی که فنلاند را از شرایط سنگین تا پیشرو جهانی هدایت می کند ، بهره گیری از معلمان و اساتید با تجربه و تدریس با کیفیت می باشد ، دانشگاه هلسینکی برای تدریس ، تحقیق و نوآوری با کیفیت بالا در جهان مشهور است.

آموزش عالی فنلاند

تمام تدریس به شدت مبتنی بر تحقیق است : همه معلمان محقق هستند و همه محققان آموزش می دهند . این تعامل بین دانش آموزان و سایر محققان ، بخش مهمی از برنامه دانشگاه های فنلاند است و در واقع دانش آموزان از دانشمندان برتر علوم روز را یاد می گیرند.

این بدان معنی است که تحصیل در فنلاند و تبدیل شدن به یک دانش آموز در دانشگاه های این کشور ، راهی عالی برای تجربه شگفتی های سیستم آموزشی فنلاند است.

شهرهای دانشجویی فنلاند

تقریبا 90 درصد دانشجویان بین المللی به دلیل تحصیل در فنلاند در شهر هلسینکی حضور دارند . اما بهتر است بدانید که یک کشور آینده نگر ، تلاش می کند علاوه بر پایتخت ، کیفیت آموزش و پرورش در دیگر شهرهایش را نیز به اوج برساند .

کشور فنلاند به این امر مهم توجه داشته و در عین حال که شهر زیبای هلسینکی ( پایتخت فنلاند ) دانشگاه های برجسته زیادی را در خود جای داده است ، شهرهای دانشجویی دیگری را نیز به جهانیان معرفی کرده است ؛ در زیر اسامی این شهرها را ذکر کرده ایم ؛

 • تامپیر (Tampere)
 • اسپو (Espoo)
 • کووپو(Kuopio)
 • اوولو (Oulo)

پذیرش رقابتی موسسات علمی فنلاند

در بین موسسات علمی فنلاند ، محبوب ترین موسسات دانشگاهی شامل 24 دانشگاه علوم کاربردی (UAS) است که اکثر برنامه های لیسانس به زبان انگلیسی در آنها در دسترس می باشد.

این دانشگاه ها در زمینه تحقیق و توسعه تمرکز می کنند و همچنین به نیازهای صنعت پاسخ می دهند . اگر یک برنامه در UAS وجود دارد ، می توانید مطمئن باشید که تقاضا برای آن در بازار کار نیز وجود دارد ؛ برای کمک به شما در انتخاب دانشگاه ، برخی از محبوب ترین آنها را بیان کرده ایم :

 • دانشگاه علوم کاربردی Metropolia
 • دانشگاه علوم کاربردی Laurea
 • دانشگاه علوم کاربردی Home
 • دانشگاه علوم کاربردی Arcada
 • دانشگاه علوم کاربردی Savonia
 • دانشگاه علوم کاربردیTampere

علاوه بر این ، فنلاند دارای 14 دانشگاه معمولی است . مزیت رقابتی آنها این است که اگر لیسانس خود را در یک دانشگاه کامل کنید ، به طور خودکار برای فوق لیسانس بدون نیاز به مجدد درخواست پذیرفته می شوید ، این نیز از نکات مهم قابل ذکر برای اندیشیدن به تحصیل در فنلاند است .

محبوب ترین برنامه های کارشناسی در فنلاند

طبق گزارش انجمن اقتصاد جهانی ، فنلاند از نظر برنامه های آموزش عالی اغلب به عنوان یکی از نوآورترین کشورهای جهان به شمار می رود و با چنین شهرتی بدیهی است که مایل باشید در مورد تحصیل در برنامه های لیسانس در این کشور بیشتر بدانید.

سالانه حدود 31،000 دانشجوی بین المللی تحصیل در فنلاند را انتخاب می کنند و حدود 400 برنامه به زبان انگلیسی تدریس می شود ، حداقل معدل برای پذیرش در مقطع کارشناسی 13 می باشد.

در اینجا محبوب ترین رشته های مقطع لیسانس که در دانشگاه های فنلاند تدریس می شود را بیان می کنیم:

 • کارشناسی در کسب و کار
 • کارشناسی علوم کامپیوتر
 • کارشناسی مهندسی

تحصیلات تکمیلی در فنلاند

برای تحصیل در فنلاند در مقطع فوق لیسانس گپ تحصیلی مورد توجه قرار می گیرد و فاصله سالهای تحصیلی بیشتر از 5 سال پذیرفته نمی شود.

برای تحصیل در مقطع دکترا نیز رزومه تحصیلی بسیار مورد توجه قرار می گیرد . معدل بالای 14 نیز از الزامات تحصیل در این مقاطع می باشد.

تحصیلات تکمیلی در فنلاند

برای مقطع فوق لیسانس نمره آیلتس 6.5 و برای تحصیل در مقطع دکترا نمره 7 آیلتس و د برخی موارد نمره آزمون GRE مورد نیاز است ، تحصیلات فوق لیسانس دو تا سه سال و تحصیلات دکترا سه تا 4 سال به طول می انجامد.

مختصری درباره دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه هلسینکی یک دانشگاه معتبر بین المللی ، یکی از بهترین دانشگاه های خارج از کشور و یک موسسه چند فرهنگی است که دانشجویان و کارکنان را از سراسر جهان جذب می کند.

از مجموع 32،000 دانشجو ، 6٪ دانشجویان بین المللی از کشورهای دیگر هستند ، بیش از 20 درصد از کارکنان پژوهشی و آموزشی و نزدیک به یک سوم از کارآموزان دکترا و محققان فوق لیسانس از خارج از کشور می آیند.

دانشگاه هلسینکی تقریبا در همه مهمترین رتبه بندی دانشگاه های بین المللی در بین صد دانشگاه برتر رتبه بندی شده است .

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه فنلاند و یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی چند رشته ای در جهان است که هدف آن تولید محقق با دانش فوق العاده است که به حل چالش های جهانی کمک می کند.

شما می توانید بیش از 30 برنامه کارشناسی ارشد یا دکتری را در این دانشگاه به زبان انگلیسی انتخاب کنید ، کسانی که موفق به اخذ پذیرش از این دانشگاه شوند ، مطمعننا زندگی دانشجویی ایده آلی خواهند داشت.

مزیت درخواست برای دانشگاه های فنلاند

روند درخواست دانشگاه در فنلاند ساده است و یک مزیت آن این است که شما درگیر کاغذ بازی نخواهید شد ، جالب ترین چیز در مورد درخواست برای تحصیل در فنلاند این است که شما می توانید یک برنامه مشترک داشته باشید.

این به این معنی است که شما در داخل فرم درخواست حداکثر شش برنامه تحصیلی را پر می کنید ولی فقط برای یک برنامه درخواست می دهید.

درخواست شما بر اساس نمرات ، به یکی از برنامه ها اختصاص داده می شود . به عبارت دیگر ، در اینصورت شانس بیشتری برای پذیرش وجود دارد.

درخواست تحصیل در فنلاند

بسیاری از دانشگاه های فنلاند هیچ هزینه ای برای درخواست ندارند ! همچنین برای درخواست تحصیل در فنلاند شما از دو مرحله پذیرش بهره می گیرید ؛ ترم پاییز ( 2 هفته در ماه ژانویه و دو هفته در ماه مارس ) و ترم بهار ( هفته های اول سپتامبر ) . چنانچه پذیرفته شوید ، یک نامه رسمی از پذیرش دریافت خواهید کرد و مراحل بعدی را برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند دنبال می کنید.

شما به طور معمول ، برای پذیرش در یک برنامه کارشناسی در فنلاند به موارد زیر نیاز دارید:

 • کپی دیپلم دبیرستان یا گواهی بین المللی مدرک کارشناسی
 • آزمون پذیرش یا آزمون سوژه SAT
 • رونوشت از ریز نمرات دبیرستان

درخواست ویزای دانشجویی فنلاند

اگر شما یک دانشجوی خارج از اتحادیه اروپا یا EEA هستید ، به مجوز اقامت نیاز دارید که به طور معمول برای یک سال یا چهار ساله صادر می شود.

خبر خوب این است که شما می توانید تمام مراحل این کار را آنلاین انجام دهید ! شما این کار را از طریق خدمات مهاجرت فنلاند انجام می دهید که باید گذرنامه معتبر ، نامه رسمی پذیرش ، نامه تمکن مالی و گواهی پوشش بیمه درمانی را آپلود کنید.

درخواست ویزای دانشجویی فنلاند

هزینه های زندگی و تحصیل در فنلاند

اگر شما از اتحادیه اروپا یا EEA هستید ، در دانشگاه های ملی فنلاند بدون هزینه تحصیل می کنید ، اگر شما از خارج از اتحادیه اروپا یا EEA هستید ، پس باید بسته به برنامه و دانشگاه ، هزینه های تحصیلی ما بین 4،000 تا 15،000 یورو را در نظر بگیرید.

حل معضلات تحصیلی دانشگاه فقط نصف معادله مالی است ، زیرا شما همچنین باید هزینه های زیر را در نظر بگیرید:

 1. هزینه مسکن : مبلغی در حدود 160 تا 400 یورو در ماه بسته به شهر و نوع مسکن .
 2. هزینه های غذا : حداقل 200 تا 300 یورو در ماه .

به طور کلی بودجه لازم برای زندگی در فنلاند حدود 700-1100 یورو در ماه برای تمام هزینه های زندگی ، از جمله سرگرمی و حمل و نقل است.

شاید دیدن این هزینه ها شما را از تحصیل در فنلاند نا امید کند اما ، با این حال هنوز امیدهایی وجود دارد ، معافیت های تحصیلی برای همه دانش آموزان وجود دارد و همچنین گزینه های کمک تحصیلی متعددی در فنلاند وجود دارد که هزینه های تحصیلی شما را پوشش می دهد.

شرایط کار در فنلاند در طول و پس از تحصیل شما

شاید شما هم مانند بسیاری از دانشجویان خارجی به اندازه کافی توانایی مالی برای تحصیل در خارج از کشور را ندارید اما اصرار دارید تا بتوانید مدرک تحصیلی خود را در خارج از کشور اخذ کنید.

خبر خوب ما به شما این است که شما می توانید با در نظر گرفتن شغل نیمه وقت در طول تحصیلتان ، برخی هزینه تحصیلات خود را کاهش دهید.

قبل از همه چیز باید توجه داشته باشید که سریعترین راه برای کار در فنلاند ، این است که به زبان های فنلاندی یا سوئدی صحبت کنید.

اگر فقط به مهارتهای انگلیسی خود تکیه می کنید ، ممکن است برای پیدا کردن کار دانشجویی زمان بیشتری نیاز داشته باشید.

خبر خوب دیگر اینکه پس از تحصیلاتتان ، می توانید یک سال اقامت برای جستجوی کار درخواست بدهید و هنگامی که شما به عنوان یک فارغ التحصیل شغلی را پیدا کردید ، می توانید بر اساس قرارداد کاری جدید ، یک مجوز اقامت جدید درخواست کنید.

یادگیری زبان فنلاندی

در فنلاند صحبت به زبان انگلیسی آسان است زیرا مردم فنلاند در میان بهترین سخنرانان غیر انگلیسی زبان در جهان هستند.

با این حال ، یادگیری زبان محلی باعث می شود اقامت شما بیشتر مورد توجه قرار گیرد و بعد از فارغ التحصیلی گزینه های حرفه ای بیشتری را به شما ارائه می دهد.

زبان فنلاندی بخشی از زبان فمینی-اوغری است و ساختار و واژگان آن بسیار متفاوت از زبان هند و اروپایی است ،اما این بدان معنا نیست که دشوار است بلکه ، فقط متفاوت است!

دوره های آنلاین زبان فنلاندی

یک دوره آنلاین فنلاندی نیز مخصوصا برای دانشجویان خارجی برنامه ریزی شده است که به مدت یک دوره یا بیشتر در دانشگاه هلسینکی تحصیل می کنند. این تصویر خوبی از زبان فنلاندی برای مواجهه با شرایط روزمره با فنلاندی ها خواهد بود.

علاوه بر این ، دانشگاه هلسینکی برای برگزاری ثبت نام ، بازدید و دانشجویان بین المللی ، دوره های رایگان زبان فنلاند را ارائه می دهد.

آنها یک راه سرگرم کننده برای یادگیری زبان و شبکه با دیگر دانشجویان بین المللی هستند و شما همچنین می توانید از فرهنگ نیز مطلع شوید.

این مقاله ویژگی های تحصیل در فنلاند را واضح و صادقانه توضیح داده است ،انجام این امور به صورت آنلاین کاری گیج کننده و زمان بر بوده و بی شک نیاز به مشاوره با افراد آشنا به امور مهاجرت تحصیلی ، شرایط و نحوه اعزام دارد .

مشاوران موسسات برتر hsa ، می توانند در این مسیر شما را یاری نمایند ، با کارشناسان دفاتر همکار تهران ، شیراز و دیگر شهرهای ما در تماس باشید تا بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان را به شما معرفی نمایند.

حقوق مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP