تحصیل در فرانسه یکی از محبوب ترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی است . در این میان مزایای عمده آن عبارتند از کیفیت بالای تحصیلات ، هزینه های بسیار پایین تحصیلی و شیوه زندگی لذت بخش فرانسه .

اگر از علاقه مندان تحصیل در فرانسه هستید ، امور مهاجرتی خود را با اطمینان خاطر به همکاران موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa ، بسپارید . این گروه با کادر مجربی از کارشناسان و مشاورین برجسته و با در نظر گرفتن حقوق مهاجرت تحصیلی به موارد مهاجرتی شما رسیدگی خواهند کرد .

نگاهی کلی بر شرایط تحصیل در فرانسه

کشور فرانسه دارای یکی از معتبر ترین نظام های آموزشی در جهان است . می توانید مطمئن باشید که به عنوان یک دانشجو در یکی از این موسسات ، آموزش عالی شگفت انگیزی دریافت خواهید کرد و در عین حال از بسیاری چیزهای دیگر که دوست دارید در کشور لذت خواهید برد .

فرانسه به ارائه بالاترین سطح آموزش در تمام موضوعات و برای تمام دانشجویان علاقه مند است . این یک بیانیه واقعی است بدون توجه به دانشگاهی که شما قصد حضور دارید . یکی از چیزهایی است که این کشور را به مکان جالبی تبدیل کرده است تنوع زیاد است .

فرانسه از قرون وسطی و تولد La Sorbonne ، با احداث اولین دانشگاه ( دانشگاه سوربن ) که بیش از 800 سال پیش رخ داده است ، از دانشجویان سراسر اروپا برای تحصیل در فرانسه ، به ویژه در زمینه های الهیات ، پزشکی و حقوق دعوت می کرده است . امروزه این دعوت از اروپا فراتر رفته و فرانسه از دانشجویان سراسر جهان پذیرایی می کند .

دلایل تحصیل در فرانسه

دانشگاه ها در فرانسه با ارائه تعدادی از برنامه های کلاس و دوره های در دسترس ، به طور کامل و یا به صورت پاره وقت ، فرصتی برای تحصیل در فرانسه ایجاد می کند . بعضی از دانشگاه های فرانسه نیز ممکن است برخی از دوره های خود را در خانه و به صورت آنلاین برای دانشجویان بین المللی ارائه دهند .

دوره های آنلاین را باید از طریق دانشگاه مورد بررسی قرار دهید ، زیرا همه آنها این گزینه را ارائه نمی دهند . علاوه بر این ، ممکن است برای تمام دوره ها یا برای همه افراد ارائه نشود .

شما همچنین می توانید فهرست کالج هایی را که در فرانسه وجود دارد ، را به آسانی پیدا کنید . همه دانشکده های فرانسه وب سایتی دارند که می توانید بازدید کنید . علاوه بر این ، شما می توانید از طریق موسسه مهاجرتی به فرانسه ، از شرایط و ضوابط لازم برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه اطلاع پیدا کنید .

درخواست برای تحصیل در فرانسه در یک موسسه آموزش عالی آسان است ، دانشجویان خارجی توانایی درخواست بیش از 20 دانشگاه مختلف را با یک برنامه واحد دارند .

موسسات آموزش عالی در فرانسه

موسسات آموزش عالی در فرانسه

فرانسه دارای بیش از 3500 مؤسسه آموزش عالی از جمله موارد زیر است :

  • تعداد 77 دانشگاه دولتی تأمین شده با ارائه مدارک تحصیلی در تمام رشته ها و خدمت به عنوان مراکز تحقیقاتی علمی اصلی که جزو بهترین دانشگاه های خارج از کشور محسوب می شوند .
  • یک سیستم موازی از Grands Ecoles که برنامه های علمی ، کسب و کار ، هنر و دیگر برنامه های خاص را ارائه می دهد و دیپلم های 5 ساله ای را که معادل یک مدرک کارشناسی ارشد است را اعطا می کند .
  • مدارس معماری
  • بیش از 3000 مدارس تخصصی ارائه دهنده مدارک در موضوعات مختلف از جمله مدیریت هتل ، هنر آشپزی ، گردشگری و کارهای اجتماعی .

کمک هزینه های تحصیلی در فرانسه

هزینه های تحصیل در فرانسه بسیار پایین تر از سایر مناطق است . شهروندان و ساکنان دائم کشورهای عضو EEA و سوئیس به جز هزینه های جانبی ( تقریبا 200 یورو در سال ) ، می توانند بدون پرداخت هزینه تحصیلی مطالعه کنند ، این شرایط برای خارجیانی که در دانشگاه دولتی و به زبان فرانسه تحصیل می کنند نیز تا سال 2019 وجود داشته است .

در حالی که دانشجویان خارج از اروپا باید در دانشگاه های دولتی به زبان انگلیسی حدود 5000 یورو پرداخت می کنند . هزینه دانشگاه های خصوصی معمولا تا 20.000 یورو در سال نیز بالا می رود . با توجه به عوامل متعددی که در شرایط اقتصادی جهان وجود دارد ، مقدار واقعی هزینه تحصیلات ممکن است مقداری تفاوت داشته باشد .

این هزینه ها به مراتب از آنچه که در بسیاری از دانشگاه های دیگر و کالج های سراسر جهان یافت می شود ، کمتر است . علاقه مندان تحصیل در فرانسه ، با جستجوی مکرر در سایت ها تعداد قابل توجهی از فرصت های مالی موجود در فرانسه شامل وام ، کمک هزینه تحصیلی و موارد ایده آلی از بورس تحصیلی در فرانسه را پیدا خواهند کرد . شرایط اقامت فرانسه پس از تحصیل هم در همین سایت بررسی شده است .

دانشگاه های فرانسه

بسیاری از دانشگاه های فرانسوی به طور مرتب در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی قرار می گیرند . از جمله دانشگاه های مشهور عبارتند از École Normale Supérieure ، École Polytechnique ، دانشگاه پیر و ماری کوری و دانشگاه Paris-Sud .

همچنین بسیاری از گزینه های عالی برای تحصیل MBA در فرانسه وجود دارد : این کشور در بسیاری از مدارس تجاری برتر اروپا رتبه بندی شده است . در میان آنها HEC پاریس ، Insead ، ESCP اروپا ( که همچنین شعبه هایی در خارج از کشور دارد ) و مدرسه کسب و کار Edhec قرار دارند .

پذیرش در دانشگاه های فرانسه

جهت پذیرش در دانشگاه های مشهور فرانسه مانند دانشگاه سوربن ، مدارک متقاضی باید مطابق با استانداردهای بین المللی باشد . اگر مدرک دیپلم متقاضی از نظر دانشگاه پذیرفته نشود هیچ جای نگرانی نیست ، متقاضی با گذراندن یک دوره یکساله و اخذ مدرک DAEU می تواند وارد دانشگاه های فرانسه شوند . برای اطلاع بیشتر مطالعه شرایط پذیرش دانشگاه های فرانسه را پیشنهاد می کنیم .

دانشگاه های فرانسه اشتیاق زیادی برای جذب دانشجویان بین المللی دارند و به نوعی تلاش می کنند تا به تقاضای داوطلبان پاسخگو باشند . برخی از دانشگاه های فرانسه ، با برگزاری آزمون ورودی اعتبار علمی و تجربی دانشجویان را ارزیابی می کنند . پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه ، داوطلب باید برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه در کنسولگری اقدام نمایند .

صحبت به زبان فرانسوی در فرانسه

حتی هنگام تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی ، شما باید فرصتی را برای یادگیری زبان فرانسه اختصاص دهید . نه تنها به این دلیل که شما یک زبان زیبا خواهید آموخت که به شما امکان می دهد تا با حدود 270 میلیون نفر در 30 کشور جهان صحبت کنید .

صحبت به زبان فرانسوی در فرانسه

همچنین به دلیل اینکه شما در زندگی روزمره برخی لغات و عبارات فرانسوی را نیاز دارید . برای تحصیل به زبان فرانسوی ، متقاضیان ملزم به ارائه یکی از مدرک آزمون های TCF و DELF هستند .

برای پیدا کردن یک شغل ، شما تقریبا به ناچار باید به صورت روان و یا حداقل به زبان فرانسه مسلط باشید . در حالی که بسیاری از مردم محلی در فرانسه قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند ، آنها به سادگی زبان مادری خود را ترجیح می دهند و از خارجی هایی که برای آموختن زبان فرانسوی تلاش می کنند ، قدردانی می کنند . حتی اگر این تلاش به چیزی مانند je ne comprends pas "" - " من نمی فهمم " محدود شود !

گذراندن دوره زبان در کشور فرانسه

شاید بتوان گفت بهترین راهکار برای یادگیری یک زبان خارجی ، حضور در محلی است که به آن زبان صحبت می کنند تا ما نیز مجبور شویم آن زبان را یاد یگیریم . انتخابی که خیلی از ایرانی های متقاضی مهاجرت و یا تحصیل در خارج از کشور دارند تا زبان مورد نظر خود را در همان کشور انتخابی یاد بگیرند .

اما همه کشورها این شرایط را برای متقاضیان فراهم نمی کنند ، ولی کشور فرانسه این فرصت را برای شما گذاشته است که بتوانید دوره زبان فرانسه را در خود کشور فرانسه بگذرانید . گذراندن دوره زبان دارای هزینه می باشد .

این هزینه برای دوره های عادی 400 ساعته با دوره های فشرده 800 ساعته که توسط موسسات و کالج های خصوصی ارائه می شوند متفاوت هستند . اما به طور کلی هزینه دوره های زبان در کشور فرانسه در دانشگاه های دولتی و موسسات خصوصی بین 2500 تا 6000 یورو برای یک دوره 6 تا 10 ماهه می باشد .

زندگی عمومی یک دانشجو در فرانسه

دانشجویان مشغول به زندگی و تحصیل در فرانسه ، در روند عادی زندگی دانشجویی خود ، در معرض فرهنگ شگفت انگیز فرانسوی قرار می گیرند . دانشگاه ها انواع کنفرانس ها ، سمینارها ، احزاب و فعالیت های ورزشی و دیگر فعالیت های فضای باز را به عنوان بخشی از شیوه زندگی دانشجویی سازماندهی می کنند .

زندگی عمومی یک دانشجو در فرانسه

شما می توانید طیف گسترده ای از رویدادهای ورزشی ارائه شده در کالج های فرانسه شامل کریکت ، راگبی ، بیس بال ، فوتبال ، بسکتبال و غیره دیگر را پیدا کنید . در حالی که شما در کالج فرانسه تحصیل می کنید ، تعداد زیادی آزمون و امتحان از شما گرفته می شود .

این امتحانات طراحی شده اند تا اطمینان حاصل شود که شما به خوبی آموزه های علمی را فرا گرفته و برای مرحله بعد آماده هستید . درک این روش برای حرفه شما الزامیست و باید آماده باشید که این آزمون ها را پشت سر بگذارید . هنگامی که کلاس ها شروع می شود ، هفته ای حداقل یک آزمون و گاهی بیشتر از آن ، را خواهید داشت .

موسسه مشاوره ای تحصیل خارج کشور در ایران

بی تردید دلایل زیادی وجود دارد که متقاضیان را برای تحصیل در فرانسه ترغیب کند و در این مقاله ما فقط به گوشه ای از آنها اشاره کردیم . شما می توانید مطمئن باشید که مزایا به مراتب فراتر از موارد ذکر شده در بالا است . حضور در دانشگاه های فرانسه همچون تحصیل در دانشگاه های آلمان ، یکی از بهترین تصمیم هایی است که در زندگی خود می گیرید .

چنانچه مایل هستید بیشتر بدانید ، لطفا با مشاوران موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa که از دپارتمان یکی از برترین شرکت های ثبت شده در اروپا هستند و خدمات مشاوره ای را در ایران نیز ارائه می دهند تماس بگیرید و یا به موسسات همکار این شرکت زبده در شهرهای تهران و شیراز مراجعه نمائید تا در خصوص تحصیل در خارج از کشور تحقیق کنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP