تحصیل در صربستان اغلب به عنوان یک گزینه تحصیلی نادیده گرفته می شود ، زیرا مردم اغلب کشور همسایه صربستان ، یعنی تحصیل در کرواسی را انتخاب می کنند .

با این حال ، کشور صربستان دارای امکانات فراوانی است ، از جمله اینکه دارای یک پایتخت جذاب با زندگی فرهنگی غنی است .

به همین دلیل ، آشنایی با ویژگی های تحصیل در صربستان ضروری به نظر می رسد . مشاوران موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA ، با تهیه نوشتار زیر ، این امکان را برای شما فراهم کرده اند .

دانش آموزانی که در صربستان تحصیل می کنند ، نه تنها آسان ، بلکه کاملا هیجان انگیز در اطراف منطقه بالکان از قبیل بوسنی ، مونته نگرو ، بلغارستان ، آلبانی ، رومانی و مجارستان مسافرت خواهند کرد .

آموزش عالی با هدف تحصیل در صربستان

اگر شما علاقه مند به تحصیل در صربستان و نام نویسی در یک موسسه علمی در این کشور هستید ، می بینید که گزینه های تحصیلی ، اقامت و فرصت هایی وجود دارد که به شما اجازه می دهد به راحتی تحصیل کرده و در صربستان زندگی کنید .

دو نوع از موسسات علمی ( کالج های کاربردی و کالج های تحصیلی ) تحصیلات در مقاطع فوق دیپلم و لیسانس را ارائه می دهند .

برای تحصیل در مقاطع بالاتر باید دانشگاه ها را انتخاب کرد که هر تمامی سطوح آموزشی را ارائه می دهند . بزرگترین مزیت ثبت نام در برخی از دانشکده های صرب این است که مدرک شما در تعداد زیادی از کشورها به رسمیت شناخته شده است .

به همین دلیل در این مقاله ما به بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه های صربستان ، چگونگی پذیرش و هزینه های تحصیل در آنها پرداخته ایم . دلایل قانع کننده برای تحصیل در صربستان به شرح زیر است :

  • مدرک شناخته شده در جهان
  • وجود تعداد زیادی دانشگاه در صربستان
  • هزینه های کم هزینه تحصیل
  • زندگی دانشجویی سرگرم کننده
  • قیمت مقرون به صرفه زندگی در صربستان

بررسی شرایط تحصیل در صربستان

کشور صربستان در منطقه بالکان به خانه جوانان مشهور است و در حقیقت یک ترکیب فرهنگی منحصر به فرد از جهان مدرن غربی و عثمانی را ارائه می دهد .

مردم این کشور دوستانه هستند ، کیفیت غذا خوب است و زندگی شبانه شلوغ و هیجان انگیز است . شهرهایی مانند بلگراد و نووی ساد دارای هنر پویایی و صحنه موسیقیایی هستند که در ذهن دانشجویان نقش می بندد .

بررسی شرایط تحصیل در صربستان

بلگراد مرکز فرهنگ و هنر صربستان است ، جایی که بیش از 11،000 نمایشگاه ها ، تئاتر ، کنسرت ها ، رویدادهای هنری و سایر برنامه های هنری ارائه می شود .

تحصیل در صربستان هنوز در حال توسعه است اما برخی از دانشگاه های محبوب وجود دارد که شامل : دانشگاه بلگراد ، دانشگاه ایالتی نوی ساد و دانشگاه هنر در بلگراد .

دانشگاه بلگراد ، بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه دولتی صربستان است که رتبه بندی بهترین دانشگاه های خارج از کشور در جایگاه 300 قرار دارد .

دانشگاه های صربستان ، تلاش می کند تا قوی ترین استانداردهای آموزش عالی را تعیین کنند ، رشد فردی و فکری را تقویت و تحریک کنند ، کارآفرینی را گسترش دهند و تلاش معنی داری را جهت رفاه کل جامعه انجام دهد .

گزینه های برجسته دانشگاه های صربستان

گزینه های برجسته دانشگاه های صربستان شامل 8 دانشگاه عمومی و 10 دانشگاه خصوصی است . در دو شهر بزرگ بلگراد و نووی ساد ، دانش آموزان می توانند دانشگاه های برتر ( عمومی و خصوصی ) را پیدا کنند که گزینه های آموزش انگلیسی را نیز ارائه می دهند .

صربستان تعداد زیادی از موافقت نامه های همکاری با دانشگاه های ایتالیا ، اتریش ، بلژیک ، اسپانیا ، چین ، ژاپن ، یونان و بسیاری دیگر از کشورهای جهان را امضا کرده است .

این گزینه فرصتی برای شروع تحصیلات عالی شما در صربستان است و می توانید آن را در برخی از دانشگاه های همکار خود ادامه دهید .

همچنین ، دانشگاه ها به طور موفقیت آمیز از استانداردهای اروپایی و جهانی پیروی می کنند . دانشگاه های صربستان مدرک هایی را ارائه می دهند که در سراسر جهان معتبر و شناخته شده هستند .

اولین دانشگاه صربستان به طور رسمی در تاریخ 27 فوریه 1905 تأسیس شد و شامل سه دانشکده فلسفه و حقوق و دانشکده فنی بود .

در حال حاضر ، دانشگاه های بلگراد و نوی ساد مشهورترین های صربستان بوده و استقبال گسترده ای از دانشجویان بین المللی به عمل می آورد .

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در صربستان

دانشجویان می توانند مطمئن باشند که رفتن به صربستان برای مدرک لیسانس و یا بالاتر ، بهترین ابزار برای یادگیری ، رشد و کشف است .

متقاضیان باید گواهی و ریز نمرات دوره متوسطه به اضافه نمره زبان بین المللی را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند .

چنانچه نمرات ، سوابق تحصیلی و نمره زبان آیلتس دانشجو مورد قبول دانشگاه باشد ، نامه پذیرش را برای دانشجو ارسال می کنند .

کسانی که قصد تحصیل در صربستان در مقطع لیسانس را داشته باشند باید در دوره آموزش صربی نیز شرکت کنند ، زیرا تمامی رشته ها در این مقطع به زبان صربی ارائه می شود . قبولی در آزمون ورودی نیز برای پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه های صربستان الزامیست .

تحصیلات تکمیلی در صربستان

تحصیلات تکمیلی در صربستان

تحصیل در صربستان در مقطع فوق لیسانس نیز نیازمند نمرات مقاطع پیشین ، نمره زبان و شرکت در آزمون ورودی و دوره زبان صربی است .

پذیرفته شده گان باید دوسال به به تحصیل در این مقطع بپردازند . تحصیلات دکترا نیز با همین شرایط در دانشگاه های صربستان در دسترس می باشد فقط متقاضیان نیاز دارند که با یک استاد راهنما مکاتبه کرده و پروپوزال تحقیقاتی خود را ارائه دهند . طول مدت تحصیلات دکترا بستگی به نوع تحقیقات دارد اما به طور کلی ، بین سه تا پنج سال به پایان می رسد .

علاوه بر مطالعات آکادمیک ، مطالعات کارشناسی ارشد و دکترا می تواند به زبان انگلیسی در صربستان دنبال شود . دانشکده هایی مانند دانشکده پزشکی ، دانشکده اقتصاد ، دانشکده معماری و بسیاری دیگر وجود دارند که برنامه های آموزش زبان انگلیسی معتبر را ارائه می دهند .

همچنی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در صربستان هم متقاضیان بسیاری در جهان دارد . مزیت بارز برای پذیرش در صربستان عدم محدودیت سنی است . بدین معنا که افراد در هر سنی می توانند برای پذیرش و تحصیل در صربستان اقدام کنند .

مقایسه هزینه تحصیلات در صربستان با دیگر نقاط جهان

اگر امور مالی عامل مهمی در انتخاب شما است ، می توانید تحصیلات عالی خود را صربستان شروع کنید. صربستان مطمئنا برخی از بهترین قیمت ها را برای شما ارائه می دهد .

با توجه به وب سایت رسمی کشور ، هزینه تحصیل دانشجویان بین 500 تا 2500 یورو در سال است . نسبت به ایالات متحده آمریکا ، ترکیه ، مجارستان ، چین ، یونان ، کالیفرنیا ، هلند و استرالیا ، صربستان ، تحصیلات ارزانتری را ارائه می دهد . بسته به جایی که دانشجویان انتخاب می کنند ، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه تحصیلی تا 10000 یورو در سال هم باشند .

یک آپارتمان 3 خوابه ( به طور متوسط ) معادل 390 یورو در هر ماه در نزدیکی مرکز شهر خواهد بود و یک وعده غذای برای دو نفر در یک رستوران متوسط می تواند هزینه ای معادل 17 یورو باشد .

صربستان برنامه ای با عنوان " جهان در صربستان " ارائه داده است که کاملا رایگان است و دانش آموزان کشورهای دیگر از طریق بودجه ای دولتی برای تحصیل و زندگی در صربستان تامین می شوند . این یک امتیاز است که چند کشور دیگر می توانند از آن لذت ببرند .

زندگی دانشجویی در صربستان

اگر تصمیم به شروع تحصیل در صربستان داشته باشید ، می توانیم بگوییم که دو چیز برای شما تضمین شده است. اول ، شما برای یک زندگی تمام وقت با دوستان خوب آماده خواهید کرد .

مردم صربستان به طور گسترده ای به خوبی و مهمان نوازی مشهور هستند ، بنابراین شما می توانید بر این واقعیت اطمینان داشته باشید که با آغوش باز در صربستان پذیرفته خواهید شد .

زندگی دانشجویی در صربستان

دوم ، شما می توانید یک زندگی دانشجویی تمام وقت با امتیازات خاص پیدا کنید . یعنی دانشجویانی که مشغول به تحصیل در صربستان هستند ، تخفیف های متعددی برای خدمات مختلف دارند .

این تخفیفات شامل قرض دادن کتاب ها در کتابخانه ملی ، مزایای ارائه شده برای حمل و نقل دانشجویان در سطح شهر و تخفیف در برخی رستوران ها می باشد .

بسیاری از دانش آموزان در صربستان در خوابگاه دانشجویی زندگی می کنند . زندگی در خوابگاه دانشجویی در صربستان یک ماجراجویی جالب است و معمولا چیزی برای انجام دادن وجود دارد .

ویزای تحصیلی صربستان

مزیت عمده دیگر برای تحصیل در صربستان ، دریافت راحت ویزای این کشور می باشد . مدارکی که شما نیاز دارید تا به سفارت صربستان ارائه کنید شامل ؛ گذرنامه معتبر ، نامه پذیرش دانشگاه ، چند قطعه عکس پرسنلی ، بلیت بازگشت یا برنامه سفر ، نامه تمکن مالی و بیمه سلامت است .

برای کسب اطلاعات گسترده تر پیرامون تحصیل در صربستان و الزامات آن با مشاوران برتر موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa در شهرهای تهران ، شیراز و سایر نقاط کشور در تماس باشید . کارشناسان ما بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان را به شما معرفی خواهند کرد .

حقوق مهاجرت تحصیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP