تحصیل در سنگاپور به عنوان یک کشور توسعه یافته با آسمان خراش ها و جوامع متنوع است که با وجود وضعیت نو بنیادش ، به خوبی در جهان شناخته شده می باشد.

در میان مکان های مورد علاقه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در خارج از کشور ، تحصیل در سنگاپور یکی از اولین گزینه هاست!

در اینجا یک راهنمای کوتاه و در عین حال دقیق در مورد این کشور و ویژگی های تحصیل در سنگاپور خدمت شما عزیزان ارائه می شود ، چنانچه با پرسش های جدیدی مواجه شدید ، با مشاوران موسسات مهاجرتی و ازعام دانشجو HSA تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

این جزیره برای بیش از یک قرن است که به عنوان مدرن ترین شهر آسیای جنوب شناخته شده و مردم از جوامع فرهنگی مختلف در آن زندگی می کنند .

چنین طیف گسترده ای از فرهنگ باعث می شود که سنگاپور به یک محل تحصیلی کامل برای دانشجویان از تمام نقاط جهان تبدیل شود.

آشنایی با تحصیل در سنگاپور

سنگاپور به عنوان دروازه بین شرق و غرب شناخته شده است و به طور مرتب برای تحصیل و اقتصاد خود جایزه می گیرد.

این کشور در شاخص نوآوری جهانی INSEAD در رتبه دوم و در گزارش جهانی انجمن اقتصاد در جایگاه سوم قرار دارد.

سنگاپور به عنوان یک مرکز تجارت و صنعت در آسیا ، دانشجویان را از بسیاری از موسسات بین المللی جذب می کند ، دانشگاه هایی مانند دانشگاه نوادا، دانشگاه ملکه مارگاریت ادینبورگ و دانشگاه استرالیا ، دانشگاه آدلاید همه دارای شعبه خارجی برای علاقه مندان جهت تحصیل در سنگاپور هستند.

دلایل ادامه تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور یک بلیط برای آینده ای روشن است زیرا سیستم آموزشی سنگاپور یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان محسوب می شود.

با تمرکز بر اهمیت نوآوری در آموزش و پرورش ، سنگاپور در حال حاضر ستاره در حال رشد در آموزش عالی بین المللی است.

این به شما امکان می دهد که با هزینه های مقرون به صرفه ، یک مدرک بین المللی شناخته شده را بدست آورید ، همچنین ، به لطف امکانات و محیط آموزشی ، دانشگاه ها و کالج ها در سنگاپور یکی از بهترین ها در جهان هستند.

سنگاپور به عنوان یکی از امن ترین کشورهای دنیا برای تحصیل است و فراموش نکنید که شما در حین تحصیل در سنگاپور به احتمال رفتن به مکانهایی که در دسترس شما هستند ، واقعا شگفت زده خواهید شد.

این باعث می شود که جایی مناسب برای دانش آموزانی باشد که معمولا در کشورهای خارجی نیز بیش از حد کنجکاوی می کنند.

پس از همه ، باید عنوان کرد که زندگی فقط در مورد گرفتن نمرات خوب نیست ! اما از دیگر جوانب واقعا زندگی ایده آلی در انتظار دانشجویان است.

تحصیلات عالی در سنگاپور

سنگاپور یک مرکز در حال ظهور آموزش عالی با دانشگاه ها و کالج های مشهور جهان است که در سیستم های رتبه بندی دانشگاه های خارج از کشور قرار دارد.

نه تنها دانشگاه های این رتبه بالای خود را به اثبات می رسانند بلکه سنگاپور خود را در رتبه بالاتری از سطح رضایت دانشجویان و شهرت جهانی نیز قرار داده است.

تحصیلات عالی در سنگاپور

بالاترین موسسه رتبه بندی در کشور ، دانشگاه تکنولوژیک NTU یا Nanyang است ، این دانشگاه نه تنها بالاترین رتبه در کشور و آسیا است ، بلکه در رتبه 11 دانشگاه برتر QS نیز قرار دارد.

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) قدیمی ترین ، بزرگترین و معتبر ترین دانشگاه در سنگاپور است و به طور مرتب به عنوان بهترین دانشگاه برتر در آسیا رتبه بندی می شود . این دانشگاه همچنین در جایگاه بعد از NTU در میان 15 رتبه برتر جهان قرار دارد.

موسسات آموزش عالی در سنگاپور

سیستم تحصیل در سنگاپور طیف وسیعی از پروفایل های آموزشی و مدرک های مختلف ارائه را می دهد ، انواع مختلفی از موسسات آموزش عالی در سنگاپور وجود دارد ؛ دانشگاه های عمومی و خصوصی ، موسسات پلی تکنیک ، موسسه آموزش فنی (ITE) و مدارس هنر . دانشگاه های دولتی برای دانش آموزان بومی و بین المللی در دسترس است .

اگرچه بودجه دولتی دریافت می شود اما ، این دانشگاه ها مستقل هستند . به این معنی که آنها می توانند برای تعالی در آموزش و پرورش ، تحقیق و خدمات گسترده علمی ، استراتژی ها و نوآوری و تمایز خود را به طور کاملا مستقل طراحی کنند.

موسسات پلی تکنیک ، مطالعات تمرین گرا در سطح دیپلم را ارائه می دهند ، این ها در واقع ارائه دهندگان اصلی آموزش های مداوم و خدمات توسعه حرفه ای پس از اشتغال هستند.

موسسات آموزش فنی ITEs ، ارائه مطالعات فنی گرا و توسعه دانش و مهارت های فنی دانش آموزان را بر عهده دارند.

دانشجویان می توانند انتخاب دوره های تحصیلی یا دوره های کارآموزی کامل یا نیمه وقت را در این موسسات داشته باشند ، علاوه بر اینها ، برخی دانشگاه های خارجی نیز در سنگاپور وجود دارند که دوره های مختلفی را ارائه می دهند.

تحصیل لیسانس در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور در مقطع لیسانس به طور کلی چهار سال است ، اگرچه دوره های تخصصی مانند پزشکی بیشتر طول می کشد . سنگاپور دارای شش دانشگاه است که شما می توانید در آنها مقطع لیسانس را مطالعه کنید:

 • دانشگاه ملی سنگاپور
 • دانشگاه تکنولوژی Nanyang
 • دانشگاه مدیریت سنگاپور
 • دانشگاه تکنولوژی و طراحی سنگاپور
 • موسسه فناوری سنگاپور
 • سیم کارت دانشگاه

از این تعداد ، هر دو دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فناوری نانیانگ در رده بالای رتبه جهانی قرار دارند و هر کدام بیش از 30،000 دانش آموز را آموزش می دهند ، زبان رسمی سیستم آموزشی در سنگاپور به زبان انگلیسی است.

تحصیل فوق لیسانس در سنگاپور

هنگامی که دانش آموزان مدرک لیسانس خود را به پایان رسانده اند ، می توانند تصمیم بگیرند که آیا می خواهند تحصیلات خود را با مدرک کارشناسی ارشد ادامه دهند.

رشته های کارشناسی ارشد از سخنرانی ها و سمینارها تشکیل شده و به جای تمرکز بر آموزش در کلاس درس نیاز به مقدار زیادی کار مستقل دارند ، دانشگاه های برتر سنگاپور اغلب تحصیلات فوق لیسانس را ارائه می دهند.

تحصیل فوق لیسانس در سنگاپور

دانشگاه های سنگاپور دارای استانداردهای ورود به سیستم هستند به خصوص هنگامی که آن را به زبان انگلیسی جستجو کنید ، مطالب کلیدی خوبی عاید شما می شود.

برای دانشجویانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست ، نمرات مورد نیاز خود را در سطح تافل و آیلتس تعیین می شود و انتظار می رود که متقاضیان این الزامات را برآورده کنند.

تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور

همانند سایر دوره های تحصیلی در سنگاپور ، دوره دکترا هم به زبان انگلیسی ارائه می شود و برای علاقه مندان یک محیط علمی – پژوهشی عالی فراهم می کند.

روند درخواست تحصیل در سنگاپور در مقطع دکترا همانند الزامات لیسانس و فوق لیسانس می باشد با این تفاوت که متقاضیان دکترا نیاز به ارائه رزومه تحصیلی قوی تر و همچنین پروپوزال تحقیقاتی دارند.

هزینه تحصیل دکترا در سنگاپور ، بسته به دانشگاه و رشته بین 20000 تا 30000 دلار است که برای بسیاری از متقاضیان این هزینه ها در قالب بورسیه تحقیقاتی کاهش پیدا می کند.

درخواست تحصیل در سنگاپور

پس از اینکه شما برای یک دوره کامل در موسسه عالی آموزشی پذیرفته شدید ، باید در عرض دو هفته پس از پذیرش در دانشگاه ، این کار را انجام دهید.

تاریخ انقضا معمول برای درخواست برای یک سال تحصیلی در سنگاپور ، فوریه است ، شما می توانید درخواست خود را آنلاین از طریق اداره مهاجرت و بازرسی ارسال کنید ، هزینه آن 90 دلار است.

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در سنگاپور هستند ، باید بدانند که به رغم داشتن چهار زبان رسمی ، زبان انگلیسی به طور غالب در این کشور استفاده می شود ؛ دانشگاه ها به احتمال زیاد هیچ کس را بدون دانش خوب انگلیسی نمی پذیرند.

شرایط ویزای تحصیلی سنگاپور

توجه داشته باشید که تنها دانشجویان برخی از ملیت ها باید به شرط ویزا وارد سنگاپور شوند ، مهم ترین چیزی که برای تحصیل در سنگاپور لازم است ، تهیه یک پاسپورت دانشجویی است.

شما باید بین یک تا دو ماه قبل از شروع دوره ، از طریق ثبت نام در سیستم دانشجویی (SOLAR) ، درخواست پاسپورت دانشجویی را به اداره مهاجرت و بازرسی (ICA) را ارائه می دهید.

شما پس از پذیرش ، با استفاده از جزئیات ارائه شده توسط دانشگاه به SOLAR دسترسی خواهید داشت و باید مدارک زیر را ارسال کنید:

 • فرم الکترونیکی 16 ، فرم V36 و فرم V395
 • جزئیات گذرنامه
 • آدرس دانشگاه
 • آدرس ایمیل
 • عکس استاندارد گذرنامه ای

راه های ماندگار بودن در سنگاپور

درحالیکه تنها دو دانشگاه سنگاپور در 15 رتبه برتر جهان رتبه بندی QS را نشان می دهند ، بقیه دانشگاه های موجود در این کشور همچنان استثنایی هستند.

اگر چه کار پیدا کردن در سنگاپور آنچنان که تصور می کنید ساده به نظر نمی رسد اما ، این کشور تقاضای زیادی برای استعداد عالی خارجی در زمینه های خاص دارد ، اگر می خواهید در سنگاپور بمانید ، باید شرایط ویزا را کاملا بررسی کنید.

پس از ورود به سنگاپور ، شما باید به ICA مراجعه و با پرداخت 60 دلار پاسپورت دانشجویی خود را تحویل بگیرید.

راه های ماندگار بودن در سنگاپور

آیا می دانستید که پرونده درخواست اقامت دانشجویی برای دانش آموزانی که نیازمند ویزا هستند و برای کسانی که ویزا نمی خواهند ، مشابه است.

تنها تفاوت این است که اگر به ویزا نیاز دارید ، باید پروانه درخواست اقامت دانشجویی را از کشور خودتان تکمیل کنید ، دانش آموزانی که به سنگاپور وارد می شوند ، باید حتما نتیجه آزمایش های TB و HIV را در دست داشته باشند.

هزینه های تحصیلی سنگاپور

یکی از مهمترین نگرانی های دانشجویان در تصمیم گیری در مورد تحصیل در خارج از کشور ، هزینه هایی است که می بایست برای تحصیلات پرداخت شود.

شما باید قبل از تصمیم به تحصیل در سنگاپور برنامه ریزی بودجه خود را تنطیم کنید و از جزییات هزینه ها آگاهی داشته باشید.

هزینه های تخمین زده شده برای هر برنامه دیپلم در سنگاپور مابین 4000 تا 18000 دلار سنگاپور می باشد ، هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس 22000 تا 60000 دلار سنگاپور ، هزینه مدرک کارشناسی ارشد تقریبا 30،000 تا 50،000 دلار سنگاپور برای برنامه های غیر پزشکی و 50،000 تا 90،000 دلار برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی محاسبه می شود.

دانشجویان بین المللی می توانند با آزادی حداکثر 16 ساعت در هفته در سنگاپور کار کنند و بخشی از هزینه ها را جبران کنند.

ممکن است در مقاله ارائه شده ، تمامی جزییات درباره تحصیل در سنگاپور بیان نشده باشد ، شما می توانید با مشاوران موسسات برتر hsa در دفاتر همکار شهرهای تهران ، شیراز و غیره تماس گرفته و پرسش های خود را درباره سایر جوانب مهاجرت تحصیلی به سنگاپور و یا به طور کلی تر حقوق مهاجرت تحصیلی را مطرح کنید.

حقوق مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP