تحصیل در رومانی ، کشوری که از جمله کم هزینه ترین کشور های اروپایی برای تحصیل به شمار می رود ، اگر به تحصیل در این کشور علاقه مند هستید مقاله زیر را مطالعه کنید.

مشاوران موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA با ارائه این نوشتار شرایط و قوانین تحصیل در رومانی را مورد بحث و بررسی قرار داده اند ، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر لطفا با دفاتر همکار تماس حاصل نمایید.

بررسی شرایط تحصیل در رومانی

جهان در حال تغییر غیرقابل پیش بینی است ، فن آوری های جدید ، جهانی سازی ، انقلاب اطلاعات و تغییرات بازار کار اقتصاد جهان را در مقیاس غیرقابل پیش بینی تحت تأثیر قرار داده است.

دانش آموزان جوان بین المللی توسط سیستم های آموزش انعطاف پذیر تر و واکنش پذیر تر تغییر می یابند ، بنابراین مهارتهای جدیدی به آنها می دهد و آنها را برای حرفه رقابتی در هر جای دنیا آماده می کند.

تحصیل در رومانی از جمله انتخاب هایی است که می تواند شما را به این اهداف نزدیک کند ، اگر می خواهید در کشوری تحصیل کنید که همه هزینه های آن می تواند کمتر از سایرین باشد و دارای سواحل شنی ، جنگلهای وحشی ، قلعه های قرون وسطایی و حتی خون آشام ( شوخی ) است ، حتما باید تحصیل در رومانی را انتخاب کنید ؛ در ادامه به مزیت های آن اشاره می شود و شرایط آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

انتخاب عالی برنامه های دانشگاهی رومانی

دانشگاه های رومانی انتخاب عالی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان رومانیایی ، انگلیسی ، فرانسوی و آلمانی ارائه می دهد.

دانشجو بین المللی می تواند فنی یا مهندسی ( علوم کامپیوتر ، مهندس عمران ، الکترونیک ، ارتباطات ، ناوبری هوایی ، هوش مصنوعی ، مهندسی مواد ، شیمی و مهندسی مواد شیمیایی ارگانیک ، شیمی نفت و زغال سنگ ، مهندسی نرم افزار و غیره ) و یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی ، داروسازی ، دامپزشکی را انتخاب کند.

مدیریت بازرگانی ، امور مالی و مدیریت ریسک ، تجارت بین المللی ، علوم رایانه ای ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، مطالعات سیاسی ، مدیریت عمومی و غیره نیز از گزینه های دیگر برای انتخاب تحصیل در رومانی است.

مدارک دانشگاه رومانی که در اروپا و فراتر از آن بسیار مورد تقدیر و شناخت قرار گرفته است ، از طریق اعمال کمترین شهریه ، ساده سازی روند واضح پذیرش دانشگاه و درخواست ویزا ، پذیرفتن انتقال اعتبار دانشجویان ، محیط اجتماعی چند فرهنگی و غیره هزاران هزاران دانش آموز بین المللی را به خود جلب می کند.

آشنایی با موقعیت رومانی

از رومانی اغلب به عنوان محل ملاقات سه منطقه اروپای مرکزی ، اروپای شرقی و بالکان یاد می شود و این بر میراث فرهنگی آن منعکس شده است.

رومانی همچنین کمترین هزینه تحصیل در اروپا و زندگی در اتحادیه اروپا را ارائه می دهد و آن را به مکانی مناسب برای یک تحصیل اروپایی با بودجه مناسب در خارج از کشور تبدیل می کند.

این کشور سومین اینترنت سریع در جهان ، صحنه هنری در حال رشد و طیف متنوعی از برنامه های دانشگاهی از جمله برنامه های انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی ، رومانیایی یا مجاری را در اختیار دارد.

بخارست به طور خاص بیش از 40 موزه دارد و یک زندگی شبانه هیجان انگیز را ارائه می دهد ، از همه مهمتر ، رومانی موسسات دانشگاهی عالی را ارائه می دهد که زندگی دانشجویی ، امکانات ابتکاری و فرصت هایی برای تحقیقات دارند .

چهار دانشگاه رومانیایی در بین دانشگاه های برتر QS در جهان رتبه بندی شده اند ، رومانی سالانه بیش از 27000 دانشجو بین المللی را به خود جذب می کند و قرار است این تعداد افزایش یابد .

سیستم آموزش در رومانی

مؤسسات آموزش عالی در رومانی شامل دانشگاه ها ، انستیتوها ، آکادمی ها ، هنرستان ها و کالج های دانشگاهی است ، رومانی از سیستم بولونیا استفاده می کند ، این بدان معناست که دارای سه دوره دانشگاهی است : مدرک لیسانس ، کارشناسی ارشد و مدرک دکترا ، دوره های کارشناسی ارشد .

برای علوم ، علوم انسانی ، اجتماعی و اقتصادی ، حقوق ، علوم سیاسی ، هنرهای زیبا و ورزش سه سال به طول می انجامد ، برای علوم فناوری ، مهندسی ، کشاورزی و جنگلداری چهار سال تحصیل در رومانی مورد نیاز است.

سیستم آموزش در رومانی

هر چند بسته به برنامه تغییراتی نیز وجود دارد ، به عنوان مثال حرفه های تنظیم شده با اتحادیه اروپا مانند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی می توانند مدت مدرک طولانی تری داشته باشند.

برای پزشکی عمومی ، دندانپزشکی ، دامپزشکی و معماری تحصیلات تا شش سال است ، دوره های کارشناسی ارشد به مدت دو سال ادامه دارد.

موسسات آموزش عالی رومانی توانایی تعیین برنامه های دانشگاهی خود را دارند ، اما اکثریت هفته اول اکتبر را شروع می کنند و به مدت 14 هفته یک ترم ادامه می دهند . امتحانات در پایان هر ترم است.

ویزای دانشجویی در رومانی

بسته به تابعیت شما ، ممکن است برای ورود به رومانی و تحصیل به ویزا نیاز داشته باشید ، اگر اهل کشور اتحادیه اروپا یا ایالات متحده آمریکا ، کانادا ، کره جنوبی ، ژاپن ، بیشتر آمریکای لاتین ، مالزی ، استرالیا ، نیوزلند ، سنگاپور ، هنگ کنگ ، صربستان ، امارات متحده عربی ، مولداوی ، نروژ یا سوئیس هستید ، برای ورود به رومانی نیازی به ویزا ندارید ، دانشجویان سایر کشورها ، پس از اخذ پذیرش یک موسسه از رومانی ، نیاز به درخواست ویزای دانشجویی دارند.

این مراحل تا دو ماه برای پردازش لازم است ، بنابراین از لحظه ای که پذیرفته شده اید استفاده کنید و بدانید که به احتمال 90% به تحصیل در رومانی خواهید پرداخت.

توجه داشته باشید که وقتی کنترل گذرنامه در رومانی در فرودگاه را وارد می کنید ، علاوه بر گذرنامه و کپی نامه پذیرش به حداقل 2000 یورو نیاز دارید که نشان می دهد شما بودجه کافی برای زندگی در کشور دارید.

رتبه بندی دانشگاه های رومانی

49 دانشگاه دولتی و هشت دانشگاه خصوصی در رومانی وجود دارد ، چهار دانشگاه در رومانی در رتبه بندی دانشگاه 2017-2016 QS حضور داشته اند که همگی در رتبه 701 قرار دارند.

هفت موسسه دیگر در رده بندی دانشگاههای EECA 2016 ( رتبه ای از دانشگاه های برتر اروپا در حال ظهور و آسیای میانه ) نشان داده شده اند ، این چهار دانشگاه رومانی در ادامه نامبرده شده اند.

برای به دست آوردن کارت اقامت ، باید پرونده ای را به شرح زیر تهیه کنید : درخواست پذیرش ، ویزای ورود ، نامه از دانشگاه به امضای مدیر پلیس مهاجرت ، قرارداد اجاره یا اجاره نامه ، ضمانت مالی برای یک سال ( حداقل 2،000 یورو ) ، گواهی پزشکی ، اثبات پرداخت بیمه در صورت بالای 26 سال بودن و اثبات پرداخت مالیات کارت اقامت.

هزینه های مسکن و زندگی در رومانی

هزینه زندگی در رومانی پایین تر از سایر کشور های اروپایی است ، اگر شما یک دانشجو با بودجه محدود هستید ، تحصیل در رومانی از بهترین گزینه های ممکن برای تحصیل در خارج از کشور است.

غذای رومانیایی شامل گوشت است که توسط غذاهای حاوی سبزیجات پشتیبانی می شوند ، "Borsch" یک ناهار معمولی رومانیایی است که یک سوپ کلم دلچسب با سبوس است .

همچنین "Papanasi" را که یک شیرینی سرخ شده یا آب پز است که با مربا و خامه ترش سرو می شود ، را از دست ندهید !

برخی از هزینه های متوسط زندگی در سراسر رومانی عبارتند از:

  • وعده غذایی ؛ 6.13 دلار
  • قهوه ؛ 1.64 دلار
  • آبجو ؛ 1.47 دلار
  • بلیط سینما ؛ 6 دلار
  • اجاره ماهانه ؛ 336 دلار
  • حمل و نقل ماهانه ؛ 14.17 دلار

هزینه های مسکن و زندگی در رومانی

گزینه های مسکن دانشجویان در رومانی

شما از نظر مسکن در رومانی چند گزینه دارید . شما می توانید در خوابگاه دانشجویی دولتی یا خصوصی در پردیس بمانید و اجاره ماهانه حدود 60 یورو را باید انتظار داشته باشد.

اگر می خواهید چیزی نزدیک به دانشگاه ، با نظارت ویدیویی امنیتی و بسیار مقرون به صرفه باشد ، این گزینه عالی است ، حتما مستقیماً با دانشگاه های رومانی تماس بگیرید تا ببینید گزینه های شما در این مورد چیست.

شما همچنین می توانید یک آپارتمان را با هم اتاقی یا بدون آن اجاره کنید ، در اینجا شما باید انتظار داشته باشید مبلغی بین 120 تا 300 یورو در ماه برای یک آپارتمان در یک شهر بزرگ بپردازید.

اگر به صورت اشتراکی باشد ، می توانید بخشی از پول تان را پس انداز کنید ، برخی وب سایت های مفید دانشجویی وجود دارند که بیش از 1 میلیون تخت در رومانی و سایر کشورهای جهان ارائه می دهد.

آنها همچنین برای ایجاد امنیت بیشتر هنگام تحصیل در رومانی ، در سایت خود با هر صاحبخانه روابط رسمی قراردادی دارند!

زبان و فرهنگ رومانی

رومانیایی زبان اصلی کشور رومانی است و بسیاری از دانشجویان علاقه مند به یادگیری آن هستند ، شما قادر خواهید بود زبان رومانیایی را در سطوح مختلف در یک بخش اختصاصی در دانشگاه بگیرید.

اگر می خواهید زبان رومانیایی را جدی بگیرید ، باید یک برنامه مقدماتی زبان را در نظر بگیرید که یک سال کامل برای دانشجویان دوره لیسانس و شش ماه برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی به طول می انجامد ، این برنامه ها به شما امکان می دهند تا بتوانید به راحتی در کلاس های زبان رومانی شرکت کنید.

فرآیند درخواست برنامه تحصیل در رومانی

جهت درخواست پذیرش و تحصیل در رومانی ، شما ابتدا باید با دانشگاه مورد نظر تماس بگیرند ، دانشگاه از شما می خواهد چندین فرم را تکمیل کنید ، یکی از آنها فرم قبولی مقدماتی است که اطلاعات مختلفی از شما مانند وضعیت اقامت ، سوابق تحصیلی و مهارت زبان را از شما می خواهد.

حدود 15 روز پس از ارسال این اطلاعات به دانشگاه ، تصمیم گیری اولیه به شما اطلاع داده می شود ، سپس پرونده درخواست شما به وزارت آموزش و تحقیقات علمی ارسال می شود و در صورت پذیرش طی 30-60 روز نامه پذیرش دریافت خواهید کرد.

در صورت عدم پذیرش ، وزارت آموزش و پرورش با توجه به شرایط شما ، دانشگاه دیگری را توصیه می کند ؛پس از دریافت نامه پذیرش ، باید شناسنامه ، گواهی پزشکی و همچنین نسخه های رسمی از کشور خود را وارد کنید.

شما همچنین باید گواهی تمکن مالی ( حداقل 2،000 یورو ) ، گواهی اثبات کننده محل اسکان در رومانی ، بیمه درمانی ( اگر زیر 26 سال داشته باشید ، تحت پوشش دانشگاه هستید ، اگر بیش از 26 سال دارید ، باید ماهانه هزینه بیمه درمانی بپردازید ) را نشان دهید.

دانشگاه بخارست رومانی

دانشگاه بخارست دومین موسسه آموزش عالی کشور و دارای بالاترین رتبه در جداول جهانی است ، این دانشگاه در سال 1864 تأسیس شد و در حال حاضر در رتبه 32 جهان برای رتبه بندی مقررات ایسا و 701+ در جهان قرار دارد.

این مرکز تقریباً 32000 دانشجو و 1.300 کارمند دانشگاهی دارد ، دانشگاه بخارست دارای 18 دانشکده است که طیف گسترده ای از موضوعات را برای تحصیل در رومانی در بر می گیرد.

این کشور با بیش از 50 موسسه آموزش عالی در 40 کشور جهان همکاری می کند و در برنامه هایی مانند Erasmus Mundus ، Lingua ، Leonardo da Vinci ، Tempus و دیگران مشارکت می کند که باعث ارتقاء همکاری های بین المللی در آموزش عالی می شود.

دانشگاه بخارست رومانی

دانشگاه بابز – بولیویی رومانی

دانشگاه بابز بولیوی بزرگترین موسسه آموزش عالی برای تحصیل در رومانی است که بیش از 41000 دانشجو در آن ثبت نام کرده اند . این دانشگاه در سال 1919 تأسیس شد ، اما در سال 1959 تحت یک روند تحول عمیق قرار گرفت.

دانشگاه بابز-بولیوی همچنین در بین 800 دانشگاه برتر جهان و رتبه 36 در EECA قرار دارد ، این یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو با 21 دانشکده است ، این موسسه آموزش عالی دوره هایی را به زبان های رومانیایی ، مجارستانی ، آلمانی ، انگلیسی و فرانسه برای علاقه مندان ارائه می دهد.

دانشگاه الكساندررو ایوان كوزا

قدیمی ترین دانشگاه رومانی ، دانشگاه الكساندرو ایوان كوزا ، در سال 1860 توسط شاهزاده الكساندرو ایوان كوزا تأسیس شد.

این دانشگاه یکی از ارزشمندترین دانشگاه های رومانی است و در جدیدترین رتبه های EECA در رتبه 49 قرار گرفته است ، این دانشگاه حدود 26000 دانش آموز را در پردیس خود در Iași آموزش می دهد.

دانشگاه الكساندرو ایوان كوزا در زمان تأسیس ، تنها سه دانشکده فلسفه ، حقوق و الهیات داشته است ، اما به طور قابل توجهی توسعه یافته است و با ایجاد 12 مورد دیگر ، این دانشگاه عضو برخی از برجسته ترین شبکه های بین المللی آموزش عالی از جمله گروه Coimbra و شبکه Utrecht است .

دانشگاه غرب تیمیسوارا رومانی

چهارمین دانشگاه رومانی که در بین 800 شرکت برتر جهان قرار گرفته است ، دانشگاه غرب تیمیسوارا است که در رتبه بندی EECA نیز در رتبه 59 قرار دارد ، این موسسه در سال 1962 تأسیس شده است ، از جوانترین موسسات بین المللی رومانی است ، این دانشگاه 11 دانشکده دارد.

ریاضیات و انفورماتیک ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی ، جغرافیا ، تاریخ ، الهیات ، روانشناسی ، اقتصاد ، هنر ، تربیت بدنی ، سیاست ، فلسفه و حقوق . یکی از قابل توجه ترین فارغ التحصیلان دانشگاه ، هرتا مولر است که در سال 2009 برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

مشاوران موسسات برتر hsa در دفاتر همکار شهر تهران ، شیراز و سایر شهرها در تلاش هستند تا از زمان تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در رومانی و در طول دوره تحصیل ، تا حد امکان این روند را برای دانشجویان بین المللی آسان تر انجام دهند.

مشاوران ما در برابر همه شرایط و پرونده های فردی پاسخگو هستند ، این باعث صرفه جویی در وقت و تضمین شروع تحصیلات دانشگاهی در رومانی و اخذ مدرک معتبر در تمام اتحادیه اروپا و خارج از آن می شود . همچنین ما می توانیم بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان را به شما معرفی کنیم ، مشاوره رایگان ما را از دست ندهید.

حقوق مهاجرت تحصیلی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP