تحصیل در روسیه که در حال حاضر یکی از سریع ترین اقتصادهای رو به رشد در جهان است و علاقه زیادی به جذب دانشجویان بین المللی دارد . در رتبه بندی دانشگاه جهانی (QS) در سال 2019 ، 15 دانشگاه از روسیه در میان 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند .

این مقاله برای متقاضیان تحصیل در روسیه نوشته شده است . علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می توانند پس از مطالعه ، جهت مهاجرت تحصیلی به روسیه ، با مشاوران موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa تماس گرفته و برای تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه مشاوره رایگان دریافت کنند .

روسیه هر سال ، از دانشجویان بیش از 170 کشور در سراسر جهان استقبال می کند . در سال 2003 ، روسیه اعلامیه بولونیا را امضا کرد . امضای قرارداد بولونیا در روسیه به آنها امکان داد تا آموزش عالی خود را به طور مرتب ارتقا دهند و تحصیل در سطح کارشناسی را از دوره 5 ساله به 4 ساله تغییر دهند . علاوه بر این ، روسیه کشور تاریخی ، جذاب ، متنوع و با نفوذی است که دانش آموزان خارجی را با تجربه های جدید و غنی تر ارائه می دهد .

بررسی سیستم تحصیل در روسیه

سیستم آموزش عالی روسیه دقیق ، رقابتی و جهانی است و مدارک آن به طور مداوم در رتبه بندی یونسکو و سازمان جهانی بهداشت و در بین دانشگاه های خارج از کشور به رسمیت شناخته می شود . پذیرش در موسسات آموزش عالی پس از دوره متوسطه مقداری دشوار بوده و تلاش بیشتری می طلبد .

از آنجایی که بخش دولتی روسیه مسئول تنظیم نظام آموزشی است ، تأکید شدیدی بر میزان بار علمی دانشجویان وجود دارد . دانش آموزانی که مایل به تحصیل در روسیه هستند ، برای پذیرش در یک دانشگاه روسی باید صلاحیت های پیشرفته ای را ارائه کنند و همچنین نمرات مناسبی داشته باشند .

دانشگاه های روسیه 100 درصد هزینه های تحصیل و همچنین بورس های تحصیلی سخاوتمندانه را ارائه می دهند . علاوه بر تخصیص بودجه برای هزینه های دانشجویی ، در حد امکان برای دانشجویان خارج تحت شرایط خاصی مسکن رایگان نیز فراهم می کند .

همچنین خطوط قرمز زیادی را که برای جلوگیری یا به تعویق انداختن دانشجویان خارجی از حضور در یک دانشگاه روسی استفاده می شد را حذف کرد . روسیه در حال تغییر پروژۀ سنتی تحصیلات عالی دانشگاهی خود است که بسیار با استانداردهای دانشگاهی غربی سازگار است .

دوره پاتفک یا پادفک در دروسیه

دوره پاتفک یا پادفک ( که توسط برخی موسسات گفته می شود ) در کشور روسیه برای دانشجویانی برگزار می گردد که می خواهند وارد دوره کارشناسی و یا رشته های علوم پزشکی شوند .

در این دوره برای افرادی که می خواهند رشته های غیر پزشکی مانند رشته های فنی مهندسی را بگذرانند ، دروس ریاضی ، فیزیک و زبان روسی آموزش داده می شود و برای متقاضیان رشته های پزشکی دروس زیست و شیمی در کنار زبان روسی به افراد آموزش داده می شود .

این دوره ها توسط دانشگاه های کشور روسیه و همچنین کالج های وابسته به دانشگاه ها برگزار می شوند ، هزینه دوره های پیش از دانشگاه بسته به دانشگاه های مختلف متفاوت می باشند ، این هزینه ها را می توان در حدود 1800 دلار تا 6000 دلار برای یک دوره یک ساله تحصیلی در دانشگاه های شهرهای متفاوت در نظر گرفت .

موسسات علمی در روسیه

موسسات علمی در روسیه

دانشجویان بین المللی طیف گسترده ای از موسسات علمی در روسیه را برای انتخاب پیش رو دارند . این کشور 82 منطقه علمی دارد که در این مناطق حدودا 766 دانشگاه قرار گرفته است . در این دانشگاه ها تعداد 205 برنامه درسی از رشته های ریاضی ، علوم و هنر را ارائه می شود .

تعداد 675 رشته در مقاطع کارشناسی و بالاتر با محدوده رشته های هوانوردی تا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه ، تحصیل رشته های ادبیات و هنر و حتی دوره های افسری در روسیه ارائه می شود .

همچنین دانشگاه های روسیه آمادگی ارائه انواع دوره های زبان در روسیه ، آموزش های فنی و حرفه ای را نیز دارند . شرایط تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم ، در وب سایت رسمی موسسه در دسترس می باشد . برای اخذ ویزای دوره زبان در روسیه با مشاورین ما تماس بگیرید .

دانشگاه های محبوب روسیه

روسیه دارای سابقه طولانی در زمینه آموزش و پرورش است و جمعیت بسیار تحصیل کرده ای دارد . بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های روسیه ، دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ و دانشگاه دولتی مسکو هستند .

در رتبه بندی جهانی دانشگاه های برتر جهان (QS ) در میان دانشگاه های روسیه ، بالاترین رتبه مریوط به دانشگاه لومونسوف مسکو است که در جایگاه 90 قرار دارد . در ردیف بعدی دانشگاه سنت پترزبورگ است که در جایگاه 235 قرار دارد .

در طول قرن 21 ، دولت برنامه ای را ایجاد کرد که مؤسسات آموزش عالی که قبلا وجود داشتند دانشگاه های " فدرال " را با هم ادغام و تأمین کمک های مالی اختصاصی برای آنها ایجاد کرد .

برخی از این دانشگاه های جدید شامل دانشگاه فدرال کازان ولز ، دانشگاه فدرال سیبری و دانشگاه فدرال شمال شرقی است . تعداد زیادی از این دانشگاه ها در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و همچنین وزارت بهداشت ایران قرار دارند .

ورود به دانشگاه های روسیه

ورود به دانشگاه های روسی می تواند بسیار رقابتی باشد و تأکید قوی بر دست آوردن درجه های فنی و علمی وجود دارد . از آنجایی که اکثر دانشگاههای روسیه به زبان روسی درس می دهند ، دانش آموزان باید قبل از درخواست در دانشگاه ، دانش ابتدایی زبان روسی را داشته باشند .

ورود به دانشگاه های روسیه

به همین منظور برای همه دانش آموزان خارجی دوره اجباری زبان روسی تحت عنوان دوره پاتفک در روسیه ، به عنوان بخشی از برنامه درسی قرار داده شده است ، مگر اینکه آنها بتوانند اثبات کنند که به آن نیازی ندارند .

دانشجویان بین المللی می توانند در صورت تحصیل در روسیه در دوره کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی ، به صورت نیمه وقت کار کنند . آگاه باشید که کارفرمایان دانشجویان بین المللی باید مجوز خاصی داشته باشند که نشان دهد آنها مجاز به استخدام دانشجویان خارجی هستند تا دانشجویان بتوانند به طور قانونی برای آنها کار کنند .

مدارک درخواست در یک دانشگاه روسی

  • فرم درخواستی نشان دهنده رشته مورد نظر جهت تحصیل در روسیه
  • کپی تایید شده از یک دیپلم یا سایر مدارک تحصیلی که نشان می دهد دانش آموز واجد شرایط ثبت نام در یک برنامه آموزش عالی می باشد .
  • گواهی مجاز بهداشت و کپی از نتیجه آزمایش خون اچ آی وی توسط یک شرکت بیمه درمانی که توسط کنسولگری روسیه تایید شده است .

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه

بسیاری از دانشجویان بین المللی واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در روسیه هستند که هزینه های تحصیل ، مسکن و بیمه درمانی را پوشش می دهند . اگر شما واجد شرایط تحصیلی نیستید ، باید انتظار داشته باشید که بین 3500 دلار تا 8000 دلار در سال پرداخت کنید .

موسسه مهاجرتی به روسیه قادر خواهد بود در صورت لزوم راهنمایی های مربوط به بورس تحصیلی را برای شما ارائه دهد . اجازه کار پاره وقت دانشجویی در روسیه ، خود کمک بزرگی برای پرداخت هزینه ها می باشد .

هزینه های زندگی شما نیز با توجه به شهر انتخابی شما ( شهر های بزرگتر گران تر هستند ) به طور متوسط ، بین 3000 دلار و 6000 دلار در سال هزینه است . هزینه دیگر که دانش آموزان باید جهت تحصیل در روسیه ، در نظر بگیرند بیمه درمانی است .

توصیه می شود که در طول مدت اقامت خود در روسیه یک بیمه معتبر برای بیمه درمان داشته باشید . اگر شما در حال حاضر بیمه در کشور خود دارید ، باید مطمئن شوید که در روسیه معتبر خواهد بود ، زیرا مراقبت های پزشکی می تواند گران باشد .

گزینه های زبان برای تحصیل در روسیه

روسیه دارای یک زبان ملی است که زبان روسی می باشد . با این حال ، در سراسر کشور روسیه 35 زبان مختلف رسمی به رسمیت شناخته شده است . آموزش عالی در روسیه معمولا به زبان روسی تدریس می شود .

با این حال ، برای جذب دانشجویان بین المللی بیشتر برای تحصیل در روسیه ، دوره های فراوانی به زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است . علاوه بر زبان انگلیسی ، برخی برنامه ها به زبان فرانسوی و آلمانی نیز ارائه می شود .

در حالی که در سطح مقطع کارشناسی تعداد کمی برنامه انگلیسی وجود دارد اما پیدا کردن این برنامه ها در سطح تحصیلات تکمیلی رایج تر است . حتی اگر شما قادر به تحصیل در زبان انگلیسی هستید ، باید تلاش کنید که تا آنجا که ممکن است زبان روسی را یاد بگیرید .

این زندگی روزمره شما را ساده تر می کند . برقراری ارتباط با مردم محلی و دانشجویان دیگر راهی عالی برای تمرین است . داشتن یک زبان اضافی یک مهارت است که باعث می شود که رزومه شما عالی تر باشد !

ویزای تحصیل در کشور روسیه

ویزای تحصیل در کشور روسیه

اگر میخواهید در روسیه تحصیل کنید ، به یک ویزای دانشجویی نیاز خواهید داشت . این یک فرآیند است که معمولا توسط موسسه های حقوقی معتبر انجام می شود .

هنگامی که درخواست رسمی شما ارائه می شود ، اداره بین المللی درخواست شما را تکمیل می کند . شما ظرف هفت روز پس از ورود به روسیه ، باید ویزا را ثبت کنید .

در ابتدای کار به شما ویزای سه ماهه داده می سود ، بنابراین بعد از گذشت این مدت در داخل کشور روسیه ، شما باید ویزا را تمدید کنید . هنگامی که شما آن را گسترش می دهید ، احتمالا از شما خواسته می شود که مجدد معاینه پزشکی و آزمایش اچ آی وی انجام دهید .

برای اطلاع از چگونگی درخواست برای تحصیل در روسیه و ویزای تحصیلی این کشور پهناور با مشاوران موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa تماس بگیرید . این مشاوران در زمینه حقوق مهاجرت تحصیلی از تجربه بالایی برخوردار هستند و تاکنون مشاور متقاضیان زیادی برای تحصیل در بهترین دانشگاه های روسیه بوده اند . پس با اطمینان خاطر می توانید امور مهاجرتی خود را به مشاورین موسسات همکار ما در شهرهای تهران ، شیراز و سایر نقاط کشور بسپارید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP