روسیه کشوری با تحصیلات عالی و سنت آکادمیک طولانی است . دانشمندان بزرگ و موفقی با تحصیل در روسیه پرورش و تربیت شده اند که دریافت کننده تعدادی جایزه نوبل هستند . در سال های اخیر ، روسیه تلاش زیادی برای ارتقاء سیستم آموزش عالی خود و گسترش آن به دانشجویان خارجی انجام داده است . حداقل پنج دانشگاه روسی در بین بالاترین رتبه در رتبه بندی معتبرترین دانشگاه های جهان قرار دارند . در این مقاله تحصیل در دانشگاه لومونوسف روسیه را مورد بررسی قرار داده و به معرفی این دانشگاه خواهند پرداخت .

دانشگاه دولتی مسکو یا دانشگاه لومونوسف روسیه یکی از بزرگترین موسسات آموزشی سنتی در روسیه است و در تقریبا تمام شاخه های علوم و علوم انسانی مدرن فعالیت دارد . دانشجویان آن ممکن است یکی از 57 رشته تحصیلی را انتخاب کنند ، در حالی که دانشجویان دکترا ممکن است در 168 حوزه تخصصی در این دانشگاه تحصیل کنند .

بررسی تحصیل در دانشگاه لومونوسف روسیه

روسیه دارای 766 دانشگاه در 82 منطقه از کالینینگراد تا ولادیوستوک است . آموزش عالی توسط موسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی ارائه می شوند . دانشگاه های کلاسیکی که وجود دارند بر حرفه های گوناگون از مهندسی تا زبان شناسی تمرکز دارند و دانشگاه های تخصصی روسیه بر فناوری ، علوم انسانی یا پزشکی متمرکز هستند .

یکی از دانشگاه های این کشور دانشگاه لومونوسف است که به عنوان دانشگاه دولتی مسکو شناخته می شود . این دانشگاه دارای بلند ترین ساختمان آموزشی در جهان است و برترین موسسه آموزش عالی روسیه و معتبرترین دانشگاه جماهیر شوروی سابق محسوب می شود .

دانشگاه ایالتی مسکو یک دانشگاه پژوهشی مختلط و علمی است که در مسکو ، روسیه قرار دارد . این دانشگاه در تاریخ 23 ژانویه سال 1755 توسط لومونسوف تاسیس شد . MSU بعد از لومونسوف در سال 1940 تغییر نام داد و سپس به عنوان دانشگاه لومونسوف شناخته شد .

دانشگاه ایالتی مسکو قدیمی ترین موسسه آموزشی روسیه است . روز تاسیس این دانشگاه یعنی 12 ژانویه به عنوان روز دانشجو در روسیه جشن گرفته می شود . سال 2005 با جشن و بیش از 900 رویداد ویژه به دویست و پنجاهمین سالگرد دانشگاه لومونوسف مشخص شد . یک کتابخانه جدید ، یک دانشکده جدید پزشکی و یک کلینیک مدرن دانشگاه این رویداد ویژه را مشخص می کنند .

در میان فارغ التحصیلان و استادان ، برندگان جایزه نوبل و دانشمندان شناخته شده جهان وجود دارند . دانشگاه دولتی مسکو شامل تعدادی از موسسات تحقیقاتی علمی است که در زمینه های مهم علوم مدرن فعالیت دارند . تحصیل در دانشگاه لومونوسف روسیه متقاضیان بسیاری از سراسر جهان دارد .

دانشجویان دانشگاه لومونوسف روسیه

تعداد کل دانش آموزان ثبت نام شده شده برای تحصیل در دانشگاه لومونوسف روسیه از جمله دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و پاره وقت 40.000 دانشجو است . کارکنان این دانشگاه شامل بیش از 8.500 استاد ، استادان همکار و همکاران پژوهشی هستند .

در حال حاضر تعداد دانشجویان خارجی و فارغ التحصیلان 5000 نفر از 80 کشور جهان است . هر ساله دانشگاه مسکو حدود 4000 دانشجوی بین المللی را از سراسر جهان ثبت نام می کند .

دانشگاه ایالتی مسکو دارای موافقت نامه هایی با سازمان های بین المللی پیشرو ( مانند یونسکو ، بانک جهانی ) ، عضو بسیاری از انجمن های بین المللی است و بیش از 300 موافقت نامه را با دانشگاه های تمام قاره امضا کرده است . دانشگاه لومونوسف مرکز همکاری بین دانشگاه ها در قلمرو شوروی سابق است .

دانشکده های دانشگاه لومونوسف روسیه

دانشکده های دانشگاه لومونوسف روسیه

تحصیل در دانشگاه لومونوسف روسیه شامل کلاس های شبانه توسط دانشکده های اقتصاد ، تاریخ ، روزنامه نگاری ، فلسفه ، روانشناسی و جامعه شناسی است در حالی که دانشکده روزنامه نگاری برنامه های مکاتبات را ارائه می دهد . دانشکده های این دانشگاه شامل دانشکده مکانیک و ریاضیات ، دانشکده ریاضیات و Cybernetics محاسباتی ، دانشکده فیزیک ، دانشکده شیمی ، دانشکده علوم مواد ، دانشکده زیست شناسی .

دانشکده مهندسی زیست شناسی و بیوانفورماتیک ، دانشکده علوم خاک ، دانشکده زمین شناسی ، دانشکده جغرافیا ، دانشکده پزشکی پایه ، دانشکده تاریخ ، دانشکده زبان شناسی ، دانشکده فلسفه ، دانشکده اقتصاد ، دانشکده حقوق ، دانشکده روزنامه نگاری ، دانشکده روانشناسی ، موسسه کشورهای آسیایی و آفریقایی ، دانشکده جامعه شناسی ، دانشکده زبان های خارجی و مطالعات منطقه ، دانشکده مدیریت دولتی ، دانشکده سیاست جهانی .

دانشکده علوم سیاسی ، دانشکده هنرهای زیبا و هنری ، دانشکده مطالعات جهانی ، دانشکده آموزش و پرورش ، مدرسه عالی مديريت بازرگاني ، دانشکده فیزیک و شیمی ، مدرسه اقتصاد مسکو ، دانشکده عالی ترجمه و تفسیر ، دانشکده عالی مدیریت دولتی ، دانشکده عالی حسابرسی عمومی ، دانشکده عالی اداری و نوآوری ، مدرسه عالی مدیریت بازاریابی نوآورانه ، دانشکده علوم اجتماعی معاصر ، دانشکده عالی تلویزیون ، دانشکده تربیت بدنی و دانشکده آموزش نظامی است .

شهرت آکادمیک دانشگاه لومونوسف روسیه

این دانشگاه دارای ارتباطات خوبی با برجسته ترین دانشگاه های خارج از کشور است ، دانشجویان و استادان را با موسسات بین المللی پیشرو در زمینه آموزش عالی مبادله می کند . این مرکز دوره های جمعیت شناسی یونسکو ، دوره های هیدرولوژی یونسکو ، مرکز بین المللی بیوتکنولوژی ، مرکز بین المللی لیزر ، دوره های آموزشی یا سمینارهای روسی را به عنوان یک زبان خارجی اداره می کند .

در سال 1991 ، کالج دانشگاه فرانسوی ، دانشگاه روسی- آمریکایی و موسسه علوم و فرهنگ آلمان افتتاح شد . این دانشگاه به بیش از 60 دانشمند ، دیپلمات و سیاستمدار از خارج کشور درجه افتخاری اختصاص داده است . بسیاری از محققان برجسته دانشگاه و دانشمندان دانشگاه های خارجی از رشته های افتخاری این دانشگاه برخوردار می شوند .

دانشگاه دولتی مسکو یکی از معتبر ترین موسسات آموزش عالی در روسیه است و داری الزاماتی برای ورود دانشجویان جدید می باشد . دانشگاه لومونسوف مسکو ( MSU ) در بین 100 دانشگاه برتر جهان و 50 دانشگاه برتر اروپا قرار دارد .

شهرت آکادمیک دانشگاه لومونوسف روسیه

پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه لومونوسف روسیه

در سیستم آموزشی روسیه دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی 4 ساله است . متقاضیان بر اساس نتایج امتحانات ورودی ( دو آزمون ورودی ) در این دانشگاه ثبت نام می شوند . مراحل ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه شامل :

 • مرحله اول - انتخاب دانشکده محل تحصیل و تماس با آن
 • مرحله دوم - سفر به روسیه و ارائه تمامی مدارک اصلی خود
 • مرحله سوم - تهیه تمام مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشکده مورد نظر

 • فرم درخواست
 • مدارک تحصیلی (دیپلم دبیرستان) با ترجمه رسمی به زبان روسی ؛
 • کپی رسمی پرونده تحصیلی با ترجمه رسمی به زبان روسی ؛
 • بیانیه های معادل گواهی تحصیلات (برای گواهینامه خارج از فدراسیون روسیه)؛
 • گواهی سلامت پزشکی
 • نتیجه آزمایش ایدز
 • گذرنامه با ویزا و کارت مهاجرت
 • شش قطعه عکس
 • دانشکده دارای حق درخواست اطلاعات اضافی است .

 • مرحله چهارم - قبولی در آزمون ورودی
 • مرحله پنجم – دریافت دعوت نامه
 • مرحله ششم - موافقت نامه با دانشکده ؛ بر اساس این توافق نامه فرد باید

 • تمام امتحانات را با موفقیت سپری کند
 • اسناد و مدارک مورد نیاز را جمع آوری و ارائه کند
 • هزینه تحصیل را پرداخت کند

هزینه پذیرش و تحصیل در دانشگاه لومونوسف روسیه

 • شهریه تحصیل در دانشگاه لومونوسف روسیه 2500 تا 5000 روبل برای هر سال تحصیلی
 • هزینه مسکن در خوابگاه دانشجویی - از 4100 تا 13000 روبل در ماه ( بستگی به شرایط زندگی ) دارد .
 • هزینه گواهی پزشکی و آزمایش ایدز - از 4500 روبل
 • بیمه درمانی یا قرارداد خدمات پزشکی - از 8500 روبل

مقاله ای با عنوان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه در همین وبسایت بررسی شده است که شما را به مطالعه آن مقاله هم دعوت می کنیم .

همکاری بین المللی دانشگاه های روسیه

جهان علمی امروزه ذاتا بین المللی است . دانشگاه دولتی مسکو همکاری های علمی بین المللی در عرصه های تحرک دانشگاهی ، مشارکت های علمی ، برنامه های دیپلم دو طرف و برنامه های آموزش زبان های خارجی ، همکاری با انجمن های بین المللی و آغاز انجمن های بین المللی با مشارکت دانشگاه های روسی و خارجی ، حمایت از مراکز زبان بین المللی در روسیه و ارتقای زبان و فرهنگ روسی در خارج از کشور را توسعه می دهد .

همکاری بین المللی دانشگاه های روسیه

بیش از 10.000 دانشجوی خارجی ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، کارورزان از 90 کشور سالانه از دانشگاه دولتی مسکو برای آموزش و مشارکت در برنامه های مشترک علمی بازدید می کنند . حدود 2500 دانشجو در شاخه های خارجی دانشگاه مسکو در آستانه (قزاقستان) ، تاشکند (ازبکستان) ، باکو (آذربایجان) ، دوشنبه (تاجیکستان) ، ایروان (ارمنستان) ، کوپر (اسلوونی) تحصیل می کنند .

بیش از 300 دانشجوی کارشناسی و فارغ التحصیل در دانشگاه MSU-BIT در شنژن (چین) ، که به طور مشترک توسط دانشگاه ایالتی مسکو و موسسه فناوری پکن در سال 2017 تاسیس شده است ، تحصیل می کنند .

در این مقاله که با تلاش مشاوران موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa جمع آوری شده تحصیل در دانشگاه لومونوسف روسیه بررسی و مراحل پذیرش در این دانشگاه بیان گردید . برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص جزئیات تحصیل در خارج از کشور با کارشناسان ما در اروپا و یا دفاتر در شهرهای تهران و شیراز ایران در ارتباط باشید .

TOP