اتریش یکی از گزینه های پیشنهادی برای افراد علاقمند به تحصیل در خارج از کشور است که خواهان تحصیل با هزینه کم و حتی رایگان می باشد . دانشگاه های این کشور در بین دانشگاه های برتر جهان قرار دارد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی در دانشگاه های این کشور وجود دارد . یکی از دانشگاه های برتر این کشور دانشگاه فنی وین است که در این مقاله سایت موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA به بررسی تحصیل در دانشگاه فنی وین اتریش ، دانشکده ها و دپارتمان های موجود در این دانشگاه را بیان کرده و مراحل پذیرش در دانشگاه فنی وین را ذکر خواهند کرد .

بررسی تحصیل در دانشگاه فنی وین اتریش

دانشگاه فنی وین اولین دانشگاه فنی در بین کشور های اروپایی آلمانی زبان است . امروزه ، این دانشگاه در بین برترین دانشگاه های جهان برای تحصیل و تحقیق قرار دارد . اگر چه تحقیقات بنیادی در مطالعات کاربردی دانشگاه فنی وین اولویت دارد .

علاوه بر این ، خدمات به عنوان حل مشکل با تکنولوژی بالا و تخصص معاینه برای صنعت و اقتصاد ارائه می شود . شرکت های مبتنی بر نوآوری به شدت علاقه مند به همکاری با دانشگاه فنی وین بر اساس تحقیقات با تکنولوژی و کیفیت بالا هستند .

در حال حاضر 22 دانشگاه ، 21 دانشگاه علوم کاربردی ، 6 دانشگاه هنر ، 13 دانشگاه خصوصی و 17 کالج دانشگاهی تربیت معلم در اتریش وجود دارد . از مهم ترین دانشگاه های دولتی این کشور دانشگاه فنی وین است .

این دانشگاه در زمینه تدریس و همچنین تحقیق در سطح گسترده ای از بین المللی و داخلی به رسمیت شناخته است و این دانشگاه با شرکت های فنی برتر جهان همکاری دارد . تحصیل در اتریش و در این دانشگاه به معنی دستیابی به طیف وسیعی از دانش پایه همراه با فرصت تحصیل بر اساس علاقه و موضوع است .

تاریخچه دانشگاه فنی وین اتریش

از بین دانشگاه های اتریش این دانشگاه دارای محبوبیت بسیار است . دانشگاه فنی وین اتریش در سال 1815 توسط امپراطور فرانسیس دوم به عنوان موسسه پلی تکنیک امپریال و سلطنتی تاسیس شد . در سال 1872 این موسسه به عنوان 1872 کالج فناوری نامگذاری شد .

تاریخچه دانشگاه فنی وین اتریش

با آغاز تحصیل در دانشگاه فنی وین اتریش در مقطع دکترا و فوق لیسانس در سال 1975 این دانشگاه به نام دانشگاه فناوری وین تغییر نام یافت . تحصیل در دانشگاه های اتریش برای دانشجویان بین المللی جذابیت فراوان دارد چرا که علاوه بر اعتبار دانشگاه . هزینه مقرون به صرفه در کشوری امن تحصیل خواهند کرد .

اعتبار علمی دانشگاه فنی وین اتریش

دانشگاه فنی وین اتریش با ارائه سطح بالایی از تحقیقات و آموزش ، یکی از معتبر ترین دانشگاه های فن آوری در جهان است . این دانشگاه یکی از موفق ترین دانشگاه های فنی برای تحصیل در اروپا و بزرگترین موسسه تحقیقاتی و فنی علمی اتریش محسوب می شود .

به عنوان یک دانشگاه فنی ، این دانشگاه طیف گسترده ای از مفاهیم علمی را از تحقیقات انتزاعی و اصول پایه علوم تا کاربرد فناوری تحقیق و همکاری با صنعت را پوشش می دهد . برای 200 سال ، دانشگاه فنی وین محل تحقیق ، آموزش و یادگیری بوده است .

این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال 2019 در رتبه 199 قرار دارد و در بین 251-300 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است . در طول سال ها ، دانشگاه موقعیت خوبی در بخش های مهندسی و کامپیوتر داشته و این موقعیت را به خوبی حفظ کرده است .

در مورد دانشگاه های فنی وین اتریش

دانشگاه فنی وین به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی تعهدی برای تعیین بالاترین استاندارد ها در انتقال دانش بر اساس رویکرد سه جانبه تحقیق ، آموزش و نوآوری دارد . این دانشگاه دارای 4.800 کارمند ، 30.000 دانشجو و 2700 فارغ التحصیل برای هر سال است . 19 درصد دانشجویان محصل در این دانشگاه ، دانشجویان بین المللی از سراسر جهان هستند . تدریس و تحقیق در این دانشگاه بر روی مهندسی ، علوم رایانه و علوم طبیعی تمرکز دارد .

این دانشگاه شامل هشت دانشکده یعنی دانشکده های ریاضی و اطلاعات ژئوفیزیک ، دانشکده فیزیک ، دانشکده شیمی ، دانشکده کامپیوتر ، دانشکده مهندسی برق و فن آوری اطلاعات ، دانشکده مهندسی مکانیک ، دانشکده معماری و برنامه ریزی منطقه ای می باشد .

دانشجویان محصل در این دانشگاه می توانند در رشته هایی از معماری و برنامه ریزی تا مهندسی شیمی ، ریاضیات فنی ، شیمی و فیزیک ، هندسه توصیفی ، ریاضیات ، شیمی و فیزیک تحصیل کنند . تعامل بین رشته ها یک پیش شرط برای حفظ موقعیت این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های خارج از کشور است .

مراحل پذیرش در دانشگاه فنی وین اتریش

 • مرحله 1 . در سایت دانشگاه ابتدا بایست محدوده برنامه های ارائه شده برای تحصیل در دانشگاه فنی وین اتریش را بررسی کرده و رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید . بر روی برنامه تحصیلی انتخابی خود کلیک کنید و اطلاعات موجود در مورد برنامه درسی را بخوانید . به این ترتیب ، در مورد محتویات و ساختار برنامه تحصیل انتخاب شده اطلاع کسب خواهید کرد .
 • مرحله 2 . فرم درخواست پذیرش خود را تکمیل و ارسال کنید . مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش را به صورت پی دی اف برای دانشگاه ارسال کنید .
 • مرحله 3 . پذیرش شخصی در برنامه تحصیلی خود . دریافت نامه پذیرش از دانشگاه نیازمند گواهی قبولی در آزمون ورودی است .
 • مرحله 4 . پرداخت هزینه تحصیل و هزینه انجمن دانشجویی
 • مرحله 5 . ثبت نام برای رشته تحصیلی مورد نظر در دانشگاه فنی وین

مراحل پذیرش در دانشگاه فنی وین اتریش

مدارک پذیرش از دانشگاه فنی وین اتریش

 • پاسپورت معتبر
 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه برای رشته های خاص
 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی به زبان آلمانی یا انگلیسی
 • CV تحصیلی به زبان آلمانی
 • پرداخت هزینه اتحادیه دانشجویی
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش
 • گواهی تسلط به زبان آلمانی در سطح A2

مقاطع تحصیلی در دانشگاه فنی وین اتریش

هنگام تحصیل در دانشگاه فنی وین اتریش ، 19 برنامه کارشناسی ، 31 برنامه کارشناسی ارشد ، 3 برنامه دکترا و برنامه های آموزش مداوم مختلف را ارائه می شود . یک دوره کارشناسی یک دوره پایه ای است که آمادگی حرفه ای را برای وظایف حرفه ای و ورود به بازار کار فراهم می کند که نیازمند استفاده از دانش و روش های علمی است . برنامه های کارشناسی در دانشگاه فنی وین سه ساله است که مربوط به 180 واحد می باشد . در پایان موفقیت آمیز برنامه ، دانشجویان مدرک لیسانس علوم (BSc ) را دریافت می کنند .

کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی وین اتریش

یک برنامه کارشناسی ارشد برنامه تحصیلی معتبر است که به منظور ارتقاء و تکمیل آموزش دانشجویان طراحی شده است . برنامه های کارشناسی در دانشگاه فنی وین به طور کلی چهار ترم طول می کشد که مربوط به 120 واحد است .

دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس از یک موسسه آموزشی غیر از دانشگاه فنی وین هستند ، ممکن است نیاز به امتحانات اضافی داشته باشند . اگر چه این برنامه به نام برنامه کارشناسی ارشد است دانش جویان پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه ، عنوان Diplalingenieur ( Dipl . -Ing ) را دریافت می کنند . فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی ارشد به دو زبان آلمانی و انگلیسی دریافت خواهند کرد .

دکتری تخصصی در دانشگاه فنی وین اتریش

برنامه دکترا هنگام تحصیل در دانشگاه فنی وین اتریش شش ترم طول می کشد . علاوه بر پایان نامه و تز دکتری دانشجویان مقطع دکتری ملزم به گذراندن 180واحد می باشد . برنامه دکترا به وسیله کمیته دفاع از پایاننامه توسط کاندید مورد ارزیابی قرار می گیرد .

دکتری تخصصی در دانشگاه فنی وین اتریش

فارغ التحصیلان دکتری در علوم فنی عنوان Doktor_in der Technischen Wissenschaften ( دکتر تکنسین ) ، فارغ التحصیلان دکترای علوم طبیعی مدرک تحصیلات تکمیلی Doktor_in der Naturwissenschaften ( فارغ التحصیل دکترا ) و فارغ التحصیلان دکترا در علوم اجتماعی و اقتصادی عنوان Doktor_in der Sozial - und Wirtschaftswissenschaften دریافت می کنند .

آموزش مداوم در دانشگاه فنی وین اتریش

مرکز آموزش مداوم طیف گسترده ای از محصولات متناسب با نیازهای فارغ التحصیلان با زمینه فنی و علمی و همچنین الزامات شرکت ها را ارائه می دهد . این شامل برنامه های تمام وقت و نیمه وقت است . مرکز آموزش مداوم ، با ارائه خدمات حرفه ای و با کیفیت بالا ، موقعیت خود را به عنوان شریک صالح در بازار آموزش مداوم تحصیلات عالی بین المللی تقویت خواهد کرد .

در این مقاله که با تلاش مشاوران تخصصی مهاجرت تحصیلی hsa جمع آوری گردید ، تحصیل در دانشگاه فنی وین اتریش مورد بررسی قرار گرفته ، اعتبار علمی دانشگاه و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه به مختصر بیان شد . برای کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص تحصیل در دانشگاه های اتریش و مواردی از این قبیل می توانید با کارشناسان ما در اروپا یا دفاتر همکار در شهرهای مختلف ایران در تماس باشید .

TOP