شمار دانشجویان بین المللی که تحصیل در ترکیه را انتخاب کرده اند شاهد افزایش قابل توجهی از سال تحصیلی 2015 - 2016 بوده است . در حال حاضر حدود 650.000 دانشجوی خارجی در ترکیه وجود دارد که نشان دهنده اهمیت رو به رشد این کشور به عنوان یک مقصد آموزشی عالی است . انگیزه های تحصیل در ترکیه شامل فرصتی است برای تحصیلات نسبتا ارزان و با کیفیت با فرصت هایی برای کمک هزینه تحصیلی است . در سایت موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA ، تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه را مورد بررسی قرار خواهند داد .

ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخشی از آن در شمال غرب آسیا و بخش دیگر آن در جنوب شرق اروپا قرار دارد . این کشور از شرق با کشور های ایران ، نخجوان ، ارمنستان و گرجستان ، از جنوب شرقی با عراق و سوریه و از شمال غربی با بلغارستان و یونان ، از شمال با دریای سیاه و از سم غرب با دو دریای مرمره و اژه و از جنوب غرب با دریای مدیترانه مرز مشترک دارد . پایتخت و بزرگترین شهر این کشور به ترتیب آنکارا و استانبول نام دارند .

بررسی تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشگاه حاجت تپه یکی از برترین دانشگاه های ترکیه به ویژه در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی است . هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان خارجی جذب این دانشگاه می شوند . دروس در دانشکده های این دانشگاه به زبان ترکی ، انگلیسی ، فرانسوی و آلمانی ارائه می شود . برای تحصیل در این دانشگاه تسلط به زبان مورد نظر برای تحصیل الزامی است .

ترکیه یکی از کشور های محبوب ایرانی ها برای تحصیل در خارج از کشور می باشد . در این کشور 138 موسسه آموزش عالی وجود دارد که به دو بخش دولتی و غیر دولتی تقسیم می شوند . یکی از دانشگاه های دولتی این کشور که در بین برترین دانشگاه های جهان قرار دارد ، دانشگاه حاجت تپه است . تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه که یک دانشگاه ایالتی مهم در آنکاراست و بر اساس عملکرد آکادمیک برترین دانشگاه ترکیه محسوب می شود ، بسیار محبوب است .

تاریخچه دانشگاه حاجت تپه ترکیه

تاریخچه دانشگاه حاجت تپه می تواند به ایجاد موسسه سلامت کودک در تاریخ 8 ژوئیه 1958 و افتتاح بیمارستان کودکان حاجت تپه برگردد . در سال 1961 ، دانشکده علوم بهداشت و بخش های آن پرستاری ، پزشکی ، فیزیوتراپی و توانبخشی و تغذیه افتتاح شد که همه آنها بر اساس موسسه سلامت کودکان بودند .

تاریخچه دانشگاه حاجت تپه ترکیه

در سال 1963 ، دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه تاسیس شد و یک بیمارستان عمومی آموزشی ساخته شد . در تابستان سال 1964 ، یک دانشکده علوم پایه افتتاح شد و دوره های علوم طبیعی ، علوم اجتماعی و علوم انسانی را ارائه کرد . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در این دانشگاه مورد استقبال فراوان می باشد.

در سال 1969 مؤسسه داروسازی و بهداشتی این دانشگاه تاسیس شد . در سال 1973 دانشکده فناوری تاسیس شد . در سال 1982 ، دانشکده های سابق به عنوان دانشکده کلام ، دانشکده تربیت بدنی ، دانشکده هنر های زیبا ، دانشکده علوم اقتصادی و اداری و کنسرواتوار دولتی به دانشگاه وابسته بودند . سپس مدرسه خدمات بهداشتی و مدرسه علوم و فناوری های ورزشی تاسیس شدند . اخیرا مدارس فنی و حرفه ای و مدارس حرفه ای کامان تاسیس شدند .

رتبه بندی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

در سال 2018 بر اساس رتبه بندی دانشگاه جهانی ایالات متحده ، دانشگاه حاجت تپه رتبه 1 در ترکیه و 208 در سطح جهانی ، در پزشکی بالینی را دریافت کرد . در سال 2010 ، در رتبه دانشگاهی بر اساس عملکرد علمی (URAP) دانشگاه حاجت تپه در رتبه 399 در جهان و بهترین انتخاب برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه رتبه بندی شد .

در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS در سال 2010 این دانشگاه رتبه 285 در زمینه علوم زیستی و پزشکی قرار گرفت . در رتبه بندی SCImagoir در سال 2010 این دانشگاه در رتبه 354 در سراسر جهان ، 114 در غرب اروپا ، 1 در ترکیه و 122 در زمینه علوم بهداشتی در سراسر جهان قرار گرفت . در حقیقت ، دانشگاه حاجت تپه دانشگاه علوم پزشکی بهترین رتبه در کشور است .

پردیس های دانشگاه حاجت تپه

 • پردیس اصلی : مدرسه پزشکی در پردیس اصلی ، با قدیمی آنکارا در پس زمینه قرار دارد . در این پردیس دانشکده های دندانپزشکی ، پزشکی و داروسازی ، موسسات بهداشت کودک ، علوم بهداشت ، علوم اعصاب ، انکولوژی ، بهداشت عمومی و جمعیت و دانشکده های مدیریت بهداشت ، فناوری سلامت ، اقتصاد خانه ، پرستاری ، فیزیوتراپی و توانبخشی و خدمات بهداشتی ، بیمارستان های آموزشی ( بیمارستان بزرگسالان ، بیمارستان کودکان بیمارستان ایشان داورماسی و بیمارستان انکولوژیک ) ، یک کتابخانه زیست پزشکی ، واحد های تحقیقاتی بیومدیک ، خوابگاه دانشجویی ، مراکز ورزشی و تفریحی و باشگاه ها وجود دارد .
 • پردیس بیتپه : این پردیس در بیتپه واقع شده است . دانشکده های اقتصادی و اداری ، آموزش و پرورش ، مهندسی ، هنر های زیبا ، نامه ها و علوم طبیعی ، موسسات تاریخ ترکیه مدرن ، علوم طبیعی ، علوم هسته ای و علوم اجتماعی و مدارس زبان های خارجی و دانشکده فنی حرفه ای ، دانشکده علوم ورزشی و فناوری و دفاتر اداری ، کتابخانه ، خوابگاه دانشجویی ، مراکز ورزشی و تفریحی در این پردیس قرار دارند .
 • پردیس Beşevlerخانه های کنسرواتوار دولتی ترکیه را تشکیل می دهد ، پردیس بلا شامل مدرسه حرفه ای دانشگاه بلا و پردیس پولاتلی دارای مدرسه فنی و حرفه ای و خدمات بهداشتی و درمانی است .

تاریخ ثبت نام در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه هر سال یک تقویم علمی شامل تاریخ شروع و مهلت ثبت نام در رابطه با نیمسال پاییز ، بهار و تابستان بر اساس تصمیم سنا دانشگاه تهیه می شود .

 • تاریخ درخواست آنلاین : 6 مه تا 9 جولای 2019
 • مهلت ارائه اسناد : 12 جولای 2019
 • تاریخ مصاحبه 31 جولای تا 7 آگوست 2019
 • اعلام نتایج : 16 آگوست 2019
 • تاریخ ثبت نام : 2 تا 4 سپتامبر 2019

تاریخ ثبت نام در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشکده ها و دانشجویان حاجت تپه ترکیه

امکانات تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه در حال حاضر شامل سیزده دانشکده ، هشت مدرسه حرفه ای ، یک سالن نگهداری ، سیزده مؤسسه و چهل و یک مرکز تحقیقاتی است . بیش از 150 دوره کارشناسی ارشد مختلف و همچنین بیش از 200 برنامه مختلف برای مطالعات تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه ارائه می شود . این دانشگاه در حدود 49582 دانش آموز برای دوره کارشناسی ثبت نام شده اند و 3 . 279 استاد و کارمند در این دانشگاه مشغول به کار هستند .

دانشکده های این دانشگاه شامل دانشکده ارتباطات ، دندانپزشکی ، اقتصاد و علوم اجرایی ، آموزش ، مهندسی ، بهداشت ، حقوق ، کلام ، پزشکی ، داروسازی ، علوم ، زبان های خارجی می باشد . رشته های اقتصاد ، تجارت ، روابط بین الملل ، کار اجتماعی ، علوم سیاسی ، آموزش کامپیوتر ، مهندسی شیمی ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی زمین ، مهندسی صنعتی ، مهندسی هسته ای ، مهندسی فیزیک و مهندسی مکانیک ، نقاشی ، مجسمه سازی ، پرستاری ، کار درمانی ، فیزیوتراپی ، فلسفه ، تاریخ ، زبان شناسی ، جامعه شناسی ، پزشکی ، زیست شناسی ، شیمی و ریاضیات در این دانشگاه ارائه می شوند .

مدارک پذیرش مقطع کارشناسی دانشگاه حاجت تپه

 • کپی گواهینامه آموزش متوسطه / دیپلم دبیرستان همراه با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا ترکی
 • نمرات آزمون : نمرات SAT یا ACT باید در سال 2018 یا 2019 داده شوند . متقاضیان می توانند فایل PDF فتوکپی نمرات خود را برای درخواست ارسال کنند .
 • فرم درخواست ، فرم باید به صورت آنلاین تکمیل شود . پس از ارائه آنلاین فرم درخواست خود ، لطفا اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست را چاپ کنید و این فرم را با سایر مدارک ارسال کنید .
 • فتوکپی صفحه گذرنامه حاوی عکس متقاضی
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • متقاضیانی که دارای تابعیت دوگانه هستند ( یکی از آنها جمهوری ترکیه است ) ، باید یک گواهی ثبت هویت ارائه دهند .
 • متقاضیانی که طبق ماده 4 معیارهای واجد شرایط بودن درخواست را دارند ، باید یک مدارک اتمام دوره دبیرستان خود را ارائه دهند .
 • متقاضیانی که کارت آبی دارند (کارت داده شده به کسانی که شهروندی ترکیه را انکار می کنند ) باید یک کپی را به درخواست خود پیوست کنند .
 • انتخاب مصاحبه و نام اسکایپ ، نامه ای که به وسیله متقاضی به عنوان یک سند Word نوشته شده است ، نشان دهنده انتخاب مصاحبه و نام اسکایپ فرد باشد .

هزینه تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است و از 4617 لیر برای رشته های فنی حرفه ای تا 46632 لیر در یک سال تحصیلی برای دانشکده پزشکی متغیر می باشد .

هزینه تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

در این مقاله مشاوران تخصصی مهاجرت تحصیلی hsa به معرفی یکی از دانشگاه های برتر کشور ترکیه پرداخته و شرایط تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه را بیان کردند . برای داشتن اطلاعات به روز و جامع در خصوص تحصیل در دانشگاه های ترکیه با کارشناسان ما در اروپا و یا دفاتر موسسات همکار تهران و شیراز در تماس باشید و از دریافت مشاوره رایگان تلفنی لذت ببرید .

TOP