کانادا دارای جایگاه خوبی در میان دانشگاه های خارج از کشور است . استان های محبوب کانادایی برای دانشجویان بین المللی شامل انتاریو ، بریتیش کلمبیا و کبک هستند که در این استان ها بسیاری از دانشگاه های برتر کانادا و جهان قرار دارند . اگرچه دانشگاه های کانادا در اختیار دولت های ایالتی قرار دارد ، تفاوت های کمی در نحوه مدیریت و اداره دانشگاه های این کشور وجود دارد . در این مقاله از سایت موسسات برتر مهاجرتی و اعزام و دانشجو HSA ، تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا را مورد بررسی قرار خواهند داد .

کانادا کشوری واقع در شمال قاره آمریکای شمالی است که از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است . مساحت این کشور بالغ بر نه میلیون کیلومتر مربع است و جمعیت ساکنین آن بیش از سی و پنج میلیون نفر است .

کانادا با ایالات متحده آمریکا مرز مشترک دارد و این مرز بلند ترین مرز زمینی جهان شناخته می شود . پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور به ترتیب اتاوا و تورنتو نام دارد . زبان فرانسوی و انگلیسی به عنوان زبان رسمی ساکنین این کشور و دلار کانادا به عنوان واحد پول آن شناخته می شود .

بررسی تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو می تواند یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی در جهان باشد که به دنبال اختراع و نوآوری است . این دانشگاه که در محوطه پارک ملکه قرار گرفته یک پیشرو جهانی در زمینه تحقیق و تدریس در کانادا و در سرتاسر جهان است .

این دانشگاه برخی از معماری های معروف و زیبای در منطقه تورنتو بزرگ و میشیگاساوا را ارائه می دهد و محیط فوق العاده ای برای یادگیری و کار است . محوطه دانشگاه آن در یکی از پویاترین محیط های شهری در جهان قرار دارد .

دانشگاه ها در کانادا تحت چارچوب ها و قوانین استانی تاسیس و اداره می شوند . در استان اونتاریو 24 دانشگاه دولتی وجود دارد که تعدادی از آن ها در بین برترین دانشگاه های کانادا و حتی جهان قرار دارند . یکی از این دانشگاه ها دانشگاه تورنتو است .

این دانشگاه دولتی واقع در تورنتو ، اونتاریو است . تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا به عنوان یک قدرت برتر در رشته های پزشکی ، تجارت ، مهندسی ، علوم انسانی ، آموزش و پرورش و غیره در سطح جهان یک انتخاب عالی است .

تاریخچه دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو توسط منشور سلطنتی در سال 1827 به عنوان کالج پادشاهی تاسیس شد ، این دانشگاه اولین موسسه آموزش عالی در مستعمره اپر کانادا است . دانشگاه تورنتو در اصل توسط کلیسای انگلیس کنترل شده است و دانشگاه در سال 1850 پس از تبدیل شدن به یک نهاد سکولار به نام فعلی تغییر نام داد . به عنوان یک دانشگاه کالج ، شامل 11 کالج است که در کاراکتر و تاریخ متفاوت هستند ، هر کدام دارای استقلال قابل توجهی در امور مالی و نهادی خود هستند .

تاریخچه دانشگاه تورنتو کانادا

این دانشگاه محل تولد تحقیقات سلول انسولین و سلول های بنیادی بود و محل ابداع نخستین میکروسکوپ الکترونی ، توسعه یادگیری عمیق ، تکنولوژی چند لمسی ، شناسایی سیاهچاله سیاه Cygnus X-1 و توسعه تئوری تکمیل NP بود .

این دانشگاه بیشترین کمک مالی سالانه تحقیقات علمی دانشگاه های کانادا را دریافت می کند و یکی از دو عضو انجمن دانشگاه های آمریکایی خارج از ایالات متحده است . سه فرماندار کل کانادا ، چهار نخست وزیر کانادا ، چهار رهبر خارجی و چهارده قاضی دیوان عالی کشور در دانشگاه تورنتو تحصیل کرده اند .

دانشکده های دانشگاه تورنتو کانادا

تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا در دانشکده هنر و علوم انسانی ، علوم کاربردی و مهندسی ، معماری و طراحی ، موسیقی ، جنگلبانی ، اطلاعات ، پزشکی ، پرستاری ، داروسازی ، دندانپزشکی ، تربیت بدنی ، بهداشت عمومی Dalla Lana ، حقوق ، مدیریت ، کار اجتماعی و الهیات انجام می شود .

دانشکده هنر و علوم دانشکده اصلی دانشگاه تورنتو محسوب می شود . کالج ها به طور کامل مسئول تدریس وظایف نیستند ، اکثر آنها برنامه های تخصصی دانشگاهی و مجموعه سخنرانی ها را در اختیار دارند . دانشکده علوم و مهندسی کاربردی یکی دیگر از دانشکده های کارشناسی با ورود مستقیم ورود است .

دانشگاه تورنتو محل تولد یک مدرسه تأثیرگذار در نظریه ارتباطات و نقد ادبی معروف به مدرسه تورنتو است . دانشکده بهداشت عمومی Dalla Lana نیز به عنوان یکی از دانشکده های بهداشتی توسط بنیاد راکفلر در سال 1927 آغاز به کار کرد .

دانشکده پزشکی وابسته به شبکه ای از ده بیمارستان آموزشی است که خدمات پزشکی ، تحقیق و مشاوره را برای بیماران و مشتریان کانادا و خارج از کشور ارائه می دهد . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در این دانشگاه رواج دارد .

رتبه بندی دانشگاه تورنتو کانادا

در رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه های جهانی در سال 2018 ، دانشگاه تورنتو در رتبه 23 جهان و در رتبه اول کانادا قرار دارد . رتبه بندی دانشگاه های جهان QS در سال 2019 این دانشگاه در رتبه 21 در جهان و در رتبه اول در کانادا قرار گرفت .

بر اساس رتبه بندی دانشگاه های تحصیلات عالی جهان در سال 2019 این دانشگاه در رتبه هفتم جهان و در رتبه اول تحصیل در کانادا قرار دارد . در گزارش 2019 ایالات متحده آمریکا و جهان بهترین رتبه بندی جهانی دانشگاه ، این دانشگاه در رتبه 20 در جهان و در رتبه اول جهان رتبه بندی شده است . مجله Maclean دانشگاه تورنتو را در رتبه اول دانشگاه های پزشکی کانادایی 2019 خود قرار داد .

رتبه بندی دانشگاه تورنتو کانادا

مدارک اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو

اگر در حال حاضر با مدرک دیپلم بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های کانادا ثبت نام کرده یا آن را تکمیل کرده اید ، در اینجا چیزی است که باید در مورد شرایط پذیرش آن اطلاع کسب کنید .

 • دیپلم بین المللی مدرک کارشناسی ، از جمله حداقل سه سطح عالی و انگلیسی HL یا SL برای پذیرش لازم است .
 • دوره های پیش نیاز را می توان در سطح استاندارد و یا بالاتر ارائه داد .
 • برای برنامه هایی با پیش نیاز ریاضی ، ریاضی SL یا HL مورد نیاز است . مطالعات ریاضی قابل قبول نیست .
 • نمره کل 27 ، به استثنای امتیازهای جایزه ، برای پذیرش در نظر گرفته شده است . رشته های تحصیلی که رقابت بیشتری دارند معدل کل بیشتری نیاز دارد .
 • اگر شما در حال حاضر برای تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا ثبت نام کرده اید ، باید نتایج پیش بینی شده IB خود را ارائه دهید . تایید اینکه شما IB Diploma را کامل کرده اید ، ریز نمرات فعلی از جمله نمرات میان ترم و پایان ترم باید ارائه شود .
 • نتایج IB باید توسط سازمان بین المللی مدرک کارشناسی (IBO) به طور الکترونیکی به دانشگاه ارسال شود .
 • برای برنامه های مهندسی ، ریاضیات ( در سطح عالی توصیه می شود ) ، فیزیک و شیمی ( در هر سطح ) مورد نیاز است .
 • باید اطلاع کسب کرد که کدام دوره های IB را می توان برای انتقال بررسی کرد .

الزامات زبان برای ورود به دانشگاه تورنتو کانادا

زبان انگلیسی ، زبان آموزش و امتحان در دانشگاه تورنتو است و موفقیت در برنامه های تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا نیازمند سطح بالایی از مهارت زبان انگلیسی است .

الزامات زبان برای ورود به دانشگاه تورنتو کانادا

اگر زبان انگليسی زبان اول فرد متقاضی تحصیل در این دانشگاه نیست . فرد بايد مدرکی از تسلط کافی به زبان انگليسی را به دانشگاه ارائه دهد . حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای پذیرش مقطع ارشد در این دانشگاه 6.5 است و حداقل نمره 6.0 در بخش رایتینگ است . در صورت داشتن یکی از شرایط زیر فرد از ارائه مدرک تافل و یا آیلتس معاف خواهد شد :

 • در یک مدرسه شناخته شده کانادایی در کاناد چهار یا چند سال به صورت تمام وقت تحصیلی کرده باشد که زبان تحصیل در این مدرسه انگلیسی باشد .
 • فرد چهار سال یا بیشتر در یک مدرسه زبان انگلیسی واقع در کشوری که زبان غالب آن زبان انگلیسی است تحصیل کرده باشد .
 • زبان اول فرد زبان فرانسوی است و چهار یا چند سال به صورت تمام وقت در یک مدرسه کانادایی تحصیل کرده است .

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا به عواملی مانند رشته تحصیلی و سال تحصیل ، بار دوره و محوطه دانشگاه فرد بستگی خواهد داشت . قوانین بورسیه تحصیلی در کانادا هم امکان تامین هزینه ها را برای عده از دانشجویان در نظر گرفته است . در حالی که هزینه های دقیق هزینه تحصیل برای هر سال تحصیلی به طور معمول در بهار اعلام می شود .

به یاد داشته باشید که علاوه بر هزینه تحصیل ، کل شهریه شامل هزینه های جانبی و اضافی خواهد بود . هزینه تحصیل در رشته های مهندسی و علوم در این دانشگاه در مقطع کارشناسی به طور تقریبی حدود 14000 و در مقطع کارشناسی ارشد حدود 13000 دلار کانادا می باشد . هزینه تحصیل در رشته پزشکی در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 23000 و در مقطع کارشناسی ارشد 10000 دلار کانادا می باشد .

در این مقاله مشاوران تخصصی مهاجرت تحصیلی hsa به بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا پرداخته و دانشکده های این دانشگاه را به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور معرفی کردند . برای کسب اطلاعات به روز و دقیق با مشاوران ما در اروپا و یا دفاتر موسسات همکار در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید .

TOP