بسیاری از دانشجویان ایرانی مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند ، اما بعضی از آنها مطمئن نیستند که چگونه این کار را انجام دهند . مشاوران تخصصی مهاجرت تحصیلی hsa ، برای کمک به شما در روند یافتن برنامه ایده آل بین المللی ، برنامه های مشاوره ای رایگان دارد . مقاله ذیل نیز مشاوره ای کوچک جهت تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور برای دانشجویان ایرانی است که از سوی همکاران ما تهیه شده است .

هر فردی برای یک هدف ویژه ای به تحصیل در خارج از کشور روی می آورد . اینکه این هدف به صورت اصولی و قانونی طراحی شده باشد در سرنوشت فرد تاثیر به سزایی خواهد داشت . شرایط ورود به یک کشور از طریق ویزای تحصیلی با کشور دیگر تفاوت دارد و آگاهی از این شرایط نیز در موفقیت متقاضیان تحصیل در خارج از کشور بسیار موثر می باشد . همه آن چیزی که شما نیاز دارید ، یک تحقیق کوچک و صبور بودن است . شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، باید بدانید که مهاجرت نیاز به صبر دارد .

بررسی شرایط تحصیل در خارج از کشور

هنگامی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور می گیرید ، باید خود را آماده کنید تا با چالش های احتمالی مواجه شوید . همه ما روزهایی را میبینیم که خسته ایم و می خواهیم از ادامه دادن صرف نظر کنیم . خودتان را به سمت هدف تان ترغیب دهید .

فراموش نکنید که اهداف شما چه چیزی است و هرگز آنها را نپوشانید ! در ادامه توصیه هایی برای تحصیل در خارج از کشور آورده شده است که باید در رعایت آنها کوشا باشید تا بتوانید به هدف تان برسید .

حفظ آرامش جهت اخذ ویزای دانشجویی

در سالهای اخیر برای ایرانیان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور ، ویزای دانشجویی یک مسئله بزرگ و یک روند استرس زا بوده است . در اینجا چند نکته برای کاهش استرس شما در طول روند ویزا وجود دارد که رعایت آن را به شما توصیه می کنیم ؛

  • به فهرست اسناد مورد نیاز و تمام مشخصات دقیق در مورد عکس و فرم ها توجه کنید .
  • اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک مورد نیاز را شب قبل از مصاحبه آماده کرده اید و دقیقا در زمان مصاحبه در سفارت حضور دارید .
  • به طور معمول ، گرفتن ویزا مدتی طول می کشد ، به خصوص در فصل ثبت نام ، سفارت ها بسیار شلوغ می باشند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که زمان زیادی دارید تا در مورد مهلت مقرر نگرانی نداشته نباشید .

درک زمان فرآیند پذیرش دانشگاه ها

دانش آموزان ایرانی دقیقا از روزی که برای یک کالج یا دانشگاه در خارج از کشور درخواست دادند ، باید یاد بگیرند که وقت شناس باشند و موارد زیر را به دقت رعایت کنند ؛

  • تا آخرین لحظه چیزی را ترک نکنید و تکمیل اسناد خود را لغو نکنید .
  • به مهلت ها توجه داشته باشید ، بهتر است که هرچه زودتر اسناد خود را به مدرسه یا دانشگاه مورد نظرتان ارسال کنید .
  • به خاطر داشته باشید که پیش آمدهای غیر منتظره زیادی می تواند اتفاق بیفتد و شما نمی خواهید فرصت تحصیل در خارج از کشور را از دست بدهید .
  • فرآیند پذیرش زمان می برد و شما باید در طول این فرایند باقی بمانید . بنابراین سعی کنید تا زمانی که جوابی از دانشگاه می شنوید ، زندگی خود را به طور معمول ادامه دهید .

درک زمان فرآیند پذیرش دانشگاه ها

نگرانی از هزینه های تحصیل در خارج از کشور

آیا شما در مورد هزینه های تحصیلی و گران بودن آنها نگران هستید ؟ اگر کمی زمان برای تحقیقات و جستجو در سایت های دانشگاهی صرف کنید ، می توانید فرصت های خوبی از بورسیه و کمک هزینه تحصیلی جهت تحصیل در خارج از کشور پیدا کنید .

برخی از دانشگاه ها بورسیه های تحصیلی مخصوص دانشجویان ایرانی را ارائه می دهند . شما همچنین می توانید در برخی از کشورها مانند نروژ به طور رایگان مطالعه کنید . برای اطلاعات گسترده تر در این خصوص لطفا با مشاوران موسسه صحبت کنید .

نگرانی خانم های ایرانی از تحصیل در خارج از کشور

بسیاری از دختران ایرانی از تحصیل در خارج از کشور می ترسند . از آنجایی که آنها استقلال و آزادی زندگی را تجربه نکرده اند ، می ترسند که تنها و دور از خانواده هایشان زندگی کنند .

توصیه ما به تمام دختران ایرانی که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند این است که جرات فراتر رفتن از منطقه راحت خود را داشته و قوی باشند ! زندگی و تحصیل به شما کمک می کند تا رشد کنید و تجربیات هیجان انگیز زیادی به شما می دهد .

شانس گرفتن آزادی و استقلال را از دست ندهید . نگران نباشبد شما زمانی هم که در خارج از کشور هستید از سوی عزیزانتان حمایت می شوید زیرا شما با خانواده تان ارتباط برقرار می کنید . حتی شما با دانشجویان بین المللی ملاقات خواهید کرد و دوستان زیادی پیدا خواهید کرد و آنها را دوست خواهید داشت .

تفاوت های فرهنگی ایران با دیگر کشورها

ایران یکی از قدیمی ترین فرهنگ ها در جهان است و این موضوع می تواند مردمش را نسبت به پذیرش فرهنگ های دیگر کمی بی میل کند . هر کشوری سنت و فرهنگ خاص خود را دارد و پذیرش فرهنگ و زبان می تواند برای دانشجویان تجربه بین المللی لذت بخشی را به ارمغان بیاورد .

برای تغییر پیدا کردن آماده باشید و خودتان را با فرهنگ جدید تطبیق دهید . در مورد فرهنگ جدید اطلاعات کسب کنید و دیگران را در مورد جنبه های مثبت فرهنگ خود آگاه کنید . انعطاف پذیر بودن برای تغییر ، به این معنی نیست که شما فرهنگ و کشور خود را فراموش کرده اید ، بلکه به این معنی است که شما به تنوع فرهنگی احترام می گذارید .

برنامه پشتیبان هنگام تحصیل در خارج از کشور

تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید . شما هرگز نمی دانید که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد . به عبارت دیگر ، هیچ تضمینی وجود ندارد که یک موضوع سیاسی یا بحران مالی بر برنامه های شما تأثیری نداشته باشد .

توجه داشته باشید که ممکن است که ویزای شما رد شود یا دانشگاهی که انتخاب کرده اید به شما اجازه پذیرش ندهد . بنابراین آماده باشید و یک برنامه پشتیبان داشته باشید .

حداقل برای بیش از یک یک دانشگاه در حداقل دو کشور درخواست بدهید . به این ترتیب شما می توانید اطمینان حاصل کنید که بدون توجه به آنچه اتفاق می افتد ، به هدف خود برای تحصیل در خارج از کشور برسید .

وابستگی احساسی ایرانیان به کانون خانواده

وابستگی احساسی ایرانیان به کانون خانواده

خانواده یک مفهوم قوی در میان ایرانیان است و اکثر ایرانی ها به لحاظ احساسی به خانواده هایشان وابسته هستند . در حقیقت ، آنها حتی نمی توانند مدت زمان طولانی از خانواده خود دور بمانند . به منظور تحصیل در خارج از کشور ، باید برای چالش های احتمالی به خصوص از دست دادن دوستان و خانواده خود آمادگی داشته باشید .

به یاد داشته باشید که دلتنگ شدن برای خانواده بخشی از سفر شما است . همه ما خانواده هایمان را دوست می داریم و ترک کردن آنها برای تحصیل در خارج از کشور ما را به افراد بدی تبدیل نخواهد کرد . آنچه شما می توانید انجام دهید این است که این تغییر را بپذیرید و بهترین کار را برای لذت بردن از سفر تحصیلی خود انجام دهید . در نهایت ، هنگامی که دوباره خانواده تان را می بینید ، قدرشان را بیشتر می دانید .

بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان در خارج از کشور

عوامل متعددی وجود دارد که برخی از کشورها را برای مطالعه دانشجویان ایرانی در خارج از کشور مناسب تر می کند . هزینه دانشگاه ، هزینه های زندگی ، زبان محلی ، رتبه بندی دانشگاه ، دسترسی به ویزا و امکان استفاده از برخی فرصت های شغلی از جمله این عوامل هستند . دانشجویان ایرانی در انتخاب محل تحصیل خود در خارج از کشور با برخی از ملاحظات هم روبرو هستند .

در ادامه ما لیستی از کشورهای برتر را برای دانش آموزان ایرانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند تهیه کرده ایم و امیدواریم که این اولین گام برای تحصیل را آسان تر کند .

وقتی دانشگاه را انتخاب می کنید ، مطمئن شوید که مدارک تحصیلی آن مورد تایید ایران است تا وقتی که به وطن برگردید مدرک شما تطبیق داده شود .

تحصیل ایرانی ها در استرالیا

استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد دانشجویان بین المللی است . اگر تصمیم به تحصیل در استرالیا دارید ، می توانید از مدارک تحصیلی قوی ، کیفیت بالای زندگی ، فرصت های شغلی و برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی استفاده کنید . با این حال، آنچه باعث می شود استرالیا مقصد ایده آل برای دانشجویان ایرانی باشد ، زندگی در جامعه چند فرهنگی و فرصتی برای درخواست اقامت دائم است .

تحصیل رشته های مهندسی در استرالیا بسیار محبوب است . شرط پذیرش اغلب دانشگاه های استرالیا معدل بالا ، نمره آیلتس در حد 6.5 ، تمکن مالی مناسب و گواهی عدم سوء پیشینه می باشد .

از آنجایی که استرالیا برای مشاغل خاصی اقامت دائم می دهد ، دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود ، فرصت شغلی و شانس بالایی برای اخذ اقامت دارند .

کانادا مقصد اکثر دانشجویان ایرانی

کانادا به علت نوآورای ها و فرصت های فراوان تحقیقاتی و همینطور امکان مهاجرت ، به عنوان سرزمین فرصت ها و موقعیت ها شناخته شده است .

احتمال زیاد اخذ اقامت دائم کانادا پس از اتمام تحصیل ، جامعه چند فرهنگی ، کیفیت بالای زندگی ، استانداردهای علمی بالا و آموزش عالی ، دانشجویان ایرانی را به کانادا جذب می کند .

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا نیز تقریبا مشابه شرایط دانشگاه های استرالیا می باشد . اغلب دانشگاه های کانادا شرط سنی برای پذیرش اعمال نمی کنند اما گپ تحصیلی متقاضی برایشان با اهمیت است .

دانشگاه های بریتیش کلمبیا ، تامپسون ریور ، دانشگاه موت آلیسون و دانشگاه رجینا از دانشگاه های برجسته کانادا هستند که در زمان پذیرش به نمرات و معدل دانشجو توجه ویژه ای دارند . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا هم در همین سایت مورد بحث و بررسی قرار گرفته است که شما را به مطالعه آن مقاله نیز دعوت می کنیم .

مالزی انتخاب ساده تحصیل در خارج

دلایل زیادی وجود دارد که مالزی در چند سال گذشته هزاران دانشجوی ایرانی را جذب کرده است . مالزی یکی از ساده ترین کشورها برای ایرانیان است که به دلیل سیاست های آسان ویزا به مکانی محبوب جهت تحصیل در خارج از کشور ایرانیان تبدیل شده است .

همچنین شاخه های زیادی از دانشگاه های برتر دانشگاه آمریکا ، استرالیا و انگلستان مانند دانشگاه ناتینگهام وجود دارد که می تواند برای دانشجویان ایرانی جالب باشد .

برنامه ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند و بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل در مالزی درخواست می دهند . دلیل سوم هزینه پایین زندگی است .

همچنین دلایل دیگری مانند جمعیت انگلیسی زبان، چند فرهنگی با اسلام به عنوان دین پرطرفدار، آب و هوای گرمسیری و شکل گیری طبیعی زیبا برای تحصیل ایرانیان در مالزی وجود دارد .

انگلستان کشور جذاب و گران برای تحصیل

انگلستان به دلیل وجود دانشگاه های برتر و جمعیت بومی انگلیسی زبان ، یکی از اهداف برتر دانشجویان بین المللی است . این کشور جمعیت بزرگ ایرانی و جوامع اسلامی در میان دانشجویان ایرانی به خاطر محبوب است . شما می توانید قصابی ها و رستوران های دارای غذای حلال را در هر گوشه ای از انگلستان پیدا کنید .

دانشجویان ایرانی با تحصیل در خارج از کشور در دانشگاه ها انگلستان، به دانشگاه های دارای رتبه بندی بالای جهانی دسترسی پیدا خواهند کرد و در حالی که بخشی از یک جامعه ایرانی هستند ، فرصتی را برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی خواهند یافت .

آلمان و تحصیل رایگان در خارج

آلمان برای کیفیت بالای سیستم آموزشی خود شناخته شده است . تحصیل در آلمان دارای مزایای زیادی برای دانشجویان ایرانی است ، اما مزیت منحصر به فرد این برنامه رایگان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی است . بسیاری از ایرانی ها در آلمان زندگی می کنند و شما می توانید با جامعه ایرانی تماس بگیرید .

شما همچنین می توانید رستوران ها و فروشگاه های فارسی را تقریبا در هر شهر آلمان پیدا کنید ، به همین دلیل در آلمان به ندرت دچار غم و اندوه می شوید . با این حال ، به منظور تحصیل در آلمان ، باید زبان آلمانی را بخوانید ، زیرا بیشتر برنامه ها در سطح مقطع کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می شود .

متقاضیان زیادی هم برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان وجود دارد که می توانند در همین سایت آگاهی خود را در این مورد افزایش دهند .

تحصیل در کشور نروژ

نروژ به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی رتبه بندی شده است و این نیز یک مطالعه عالی در خارج از کشور برای ایرانیان است . نروژ یک شهر گران است ؛ با این حال ، تحصیل در خارج از کشور در نروژ رایگان است و دانش آموزان ایرانی می توانند از آموزش عالی با کیفیت بالا و کیفیت زندگی بهره مند شوند .

اکثر نروژی ها به صورت روان انگلیسی صحبت می کنند . برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی هستند ، اما دوره های کارشناسی نیاز به مهارت در زبان نروژی دارد .

ترکیه انتخاب برتر ایرانی ها

ترکیه به عنوان کشور همسایه ایران ، شباهت فرهنگی زیادی با ایران دارد . همچنین برای سفر به ترکیه نیازی به ویزا برای ایرانیان نیست ، مطالعه و زندگی در ترکیه مقرون به صرفه است و سفر به ایران برای بازدید از خانواده بسیار راحت است . دانشجویان می توانند از آب و هوای آفتابی ، اقیانوس و مدیترانه استفاده کنند .

با این عوامل ترکیه یک مقصد خوب برای دانشجویان ایرانی است . دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه ، از بهترین دانشگاه های ترکیه است که علاقه مندان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه برای ورود به آن ملزم به شرکت در آزمون بین المللی YOS و ارائه نمره آیلتس یا تافل بالا می باشد .

امارات متحده عربی

در سال های اخیر برای دانشجویان ایرانی علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور ، امارات متحده عربی عمدتا به عنوان یک پل به استرالیا ، آمریکا و انگلیس محسوب می شده است .

این به این دلیل است که امارات متحده عربی دارای دانشگاه های آمریکایی ، انگلیسی و استرالیایی مانند دانشگاه Wollongong است که دانشجویان را قادر می سازد تا پس از دو سال تحصیل در این کشورها ادامه تحصیل دهند .

یکی دیگر از مزیت های تحصیل در امارات متحده عربی این است که کشور امارات درست در کنار خلیج فارس واقع شده است و این امر باعث راحتی پرواز به ایران و بازدید از خانواده می شود .

لزوم داشتن مدرک LELTS

بعضی از افراد مشتاق زبان جدیدی نیستند و به محض اینکه متوجه می شوند که باید برنامه مورد علاقه خود را برای آزمون انگلیسی انتخاب کنند ، ممکن است که آنها از تحصیل در خارج از کشور نا امید شوند .

اگر می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید در سطح مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی ، باید در یک آزمون بین المللی زبان شرکت کنید . تعدادی از دوره های عالی زبان انگلیسی در خارج از کشور وجود دارد که به شما در دستیابی به نمره مورد نیاز کمک خواهد کرد .

لزوم داشتن مدرک LELTS

 

چگونگی آموزش و تقویت زبان

اگر می خواهید برای آزمون در ایران آماده شوید ، به دنبال دوره هایی با شهرت خوب یا استخدام یک معلم خصوصی عالی باشید که بتواند نتیجه خوبی را برای شما تضمین کند . در نهایت ، هنگامی که یک معلم واجد شرایط پیدا می کنید ، فراموش نکنید که تمرین زیادی انجام دهید .

شما می توانید مهارت های زبان خود را با تماشای فیلم ، خواندن کتاب ها و انجام تحقیقات خود به زبان انگلیسی به جای فارسی ، بهبود دهید و یک مرحله مهم از مراحل تحصیل در خارج از کشور را با موفقیت پشت سر بگذارید .

در مقاله فوق شرایط تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان ایرانی به تفصیل توضیح داده شد و به برخی کشورهای مورد علاقه دانشجویان ایرانی و شرایط پذیرش دانشگاه های آن ها تا حدودی اشاره شد . چنانچه اطلاعات بیشتری در زمینه حقوق مهاجرت تحصیلی نیاز دارید ، می توانید با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرت تحصیلی hsa تماس بگیرید و پرسش های خودتان را مطرح نمایید . مشاوران ما در دفتر اروپا و همچنین دفاتر همکار در شهرهای تهران و شیراز پاسخگوی شما خواهند بود . با تشکر از انتخاب شما .

حقوق مهاجرت تحصیلی

پیشنهاد مطالعه مطالب مرتبط با این نوشتار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP