استرالیا یک رهبر جهانی برای تحصیل و آموزش است و این باعث می شود که محل مطالعاتی مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین المللی باشد . تحصیل در استرالیا را از طریق مشاوران موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa پیگیری کنید . مشاوران در تمامی زمینه ها راهنمای ایده آل شما خواهند بود و با ارزیابی شرایط ، شما را در فرایند مهاجرت تحصیلی به استرالیا و آگاهی از حقوق مهاجرت تحصیلی یاری خواهند کرد .

استرالیا به عنوان قدیمی ترین ، صاف و خشک ترین قاره ساکن شناخته شده است . این به دلیل طیف گسترده ای از مناظر و زیستگاه های گیاهان و حیوانات است . جمعیت استرالیا فوق العاده متنوع است و تقریبا نیمی از جمعیت آن در خارج از کشور متولد شدند .

فرهنگ و تاریخ غنی آن بر میراث بومی و ترکیبی از فرهنگ های پر جنب و جوش تأکید دارد و در سراسر استرالیا بیش از 260 زبان صحبت می شود ! این افتخار دلیل مناسبی برای مطالعه و زندگی در چنین جامعه متنوعی خواهد بود . در ادامه به بررسی تحصیل در استرالیا خواهیم پرداخت .

بررسی تحصیل در استرالیا

استرالیا دارای یک سیستم آموزشی عالی در سطح جهانی است و به همین دلیل این کشور از داراندگان بالاترین درصد جمعیت بالقوه آموزش عالی می باشد . این کشور همچنان به ثبت سواد و میزان تحصیلات بالا ادامه می دهد . ارائه آموزش با کیفیت بالا در کنار هزینه های مسکن عادلانه از مزیت های برجسته برای تحصیل در استرالیا است .

در استرالیا 37 دانشگاه دولتی و 2 دانشگاه خصوصی وجود دارد . شما همچنین تعدادی دیگر از موسسات آموزش عالی تخصصی را در این کشور خواهید یافت . در رتبه بندی QS در سال 2019 ، تعداد 25 دانشگاه از کشور استرالیا حضور داشته اند که 7 عدد از آنها در میان 100 دانشگاه برتر هستند .

بالاترین رتبه مربوط به دانشگاه ملی استرالیا است که در رتبه 24 قرار دارد . سپس دانشگاه ملبورن است که در جایگاه 39 قرار گرفته و پس از اینها دانشگاه سیدنی رتبه 42 جهانی را به خود اختصاص داده است .

دانشگاه ملی استرالیا 94 درصد تحقیقات علمی استرالیا را با کیفیت بالاتر از استاندارد جهانی ، برآورده می کند و بسیاری از دانشجویان بین المللی نخبه را در خود جای داده است . به طور کلی تمامی دانشگاه های استرالیا طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را ارائه می دهند و ممکن است هر دانشگاهی برای ارائه یک یا چند رشته تحصیلی خاص شهرت پیدا کند . لازم به ذکر است که تحصیل در برخی رشته ها مانند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تمامی دانشگاه ها ارائه نمی شود .

تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه های استرالیا

تحصیل در استرالیا در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد . تحصیل در مقطع کارشناسی از طریق ارائه مدارک دیپلم دوازده ساله و مدرک زبان امکانپذیر است . دانش آموزان می توانند دو سال آخر دیپلم برای دانشگاه های این کشور درخواست پذیرش ارسال کنند .

تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه های استرالیا

توجه داشته باشید که علاوه بر مدارک تحصیلی و نمره زبان به گواهی محل اقامت ، نامه پشتیبانی مالی در دوران تحصیل و نامه سوء پیشینه و سلامت نیز نیاز دارید .

دوره کارشناسی ارشد و دکترا در حقیقت محبوب ترین مقطع برای تحصیل در خارج از کشور است و دانشجویان بی شماری به این منظور وطن خود را ترک کرده و برای تحصیل در استرالیا وارد خاک این کشور زیبا می شوند .

این دوره ها به دو قسمت تحقیقاتی و تحصیلی تقسیم می شود و درحقیقت استرالیا بیشترین سرمایه گذاری برای دانشجویان این دو مقطع دارد . سیستم پذیرش برای این دو مقطع مشابه بوده و اغلب بر پایه رزومه تحصیلی ، فعالیت های تحقیقاتی و مقالات علمی چاپ شده از دانشجویان می باشد .

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا ، به بیش از یک متغیر بستگی دارد . یکی از اینها کشور شماست و دیگری این که آیا شما در یک موسسه دولتی تحصیل می کنید یا در یک موسسه خصوصی ؟ مؤسسات آموزش عالی خصوصی هزینه بیشتری تعیین می کنند .

اگر شما یک دانش آموز داخلی هستید ، مسئول پرداخت هزینه کامل تحصیل برای دوره خود نخواهید بود . دانشجویان بین المللی اما ، مسئول پرداخت کامل هزینه تحصیل برای دوره هایشان هستند . این هزینه برای یک مدرک لیسانس کارشناسی می تواند ، بین 15000 دلار تا 33000 دلار استرالیا باشد .

برای مدرک کارشناسی ارشد ، این هزینه بین 20000 تا 37.000 دلار و برای درجه دکترا ، بین 14000 تا 37000 دلار است . این برآورد های تحصیلی برای دوره های ارزشمندی مانند علوم دامپزشکی یا پزشکی حساب نمی شود . برای دانستن هزینه دانشگاه های خارج از کشور ، لطفا با مشاورین موسسه در تماس باشید .

همچنین ، علاقه مندان تحصیل در استرالیا از طریق بورس تحصیلی می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی را تامین کنند . این ممکن است توسط دانشگاه های استرالیا یا توسط یک نهاد مالی مستقل ارائه شود .

بیمه درمانی و کار دانشجویی در استرالیا

هزینه دیگری که دانشجویان بین المللی باید از آن آگاهی داشته باشند ، بیمه درمانی است . برای دریافت ویزای دانشجویی ، شما باید پوشش بیمه کافی برای دوره تحصیل داشته باشید . نوع پوشش مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا ، پوشش محافظ دانشجویی در خارج از کشور ( OHSC ) نامیده می شود .

بیمه درمانی و کار دانشجویی در استرالیا

شما همچنین می توانید برای پوشش دادن چیزهایی که OHSC پوشش نمی دهد ، اقدام به خرید یک بیمه بهداشتی خصوصی بکنید . این اجباری نیست ، اما برای زندگی بهتر در اسرالیا ، باید به آن توجه کرد .

به منظور تأمین مالی تحصیلات خود ، شما قادر به کار دانشجویی نیمه وقت در استرالیا هستید . برای تحصیل در مقطع کارشناسی ، می توانید در هر دو هفته ، به مدت ۴۰ ساعت کار کنید . اگر شما مجبور به شرکت در یک کار اجباری برای تحصیلات خود هستید ، این به صورت ساعتی حساب نمی شود .

اگر شما در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای هستید ، تا زمانی که شرایط لازم برای تحصیلات خود را برآورده سازید ، مجاز به انجام کار دانشجویی در ساعتهای نامحدود می باشید .

ویزای دانشجویان جهت استرالیا

برای تحصیل در استرالیا ، شما باید ویزای دانشجویی دریافت کنید . برای واجد شرایط بودن جهت درخواست ویزا ، شما باید از دانشگاه مورد نظر پذیرش گرفته باشید و همچنین باید در دوره تحصیلات عالی در استرالیا ثبت نام کنید . ارائه تاییدیه ثبت نام الکترونیکی ( eCoE ) به سفارت الزامیست . از طریق یک ویزا تحصیلی ، شما حداکثر تا پنج سال ، در یک موسسه عالی آموزشی ، مجاز به تحصیل خواهید بود .

سن شما برای شروع تحصیلات باید 18 سال باشد . علاوه بر این ، باید اطلاعات مربوط به شرایط زندگی و رفاه خود را از طریق نامه تمکن مالی به سفارت ارائه دهید . همچنین مهم است که شما در طول مدت اقامت خود برای مراقبت های بهداشتی مناسب اقدام کرده باشید . موسسه مهاجرتی منتخب شما ، قادر به ارائه اطلاعات بیشتر در مورد پوشش صحیح بهداشتی برای شما خواهد بود .

زبان تحصیل در استرالیا

گرچه استرالیا هیچ زبان رسمی ندارد ، اما زبان ملی آن انگلیسی است . شما همچنین می توانید انواع زبان های مختلف در سراسر کشور صحبت کنید . اکثر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود و شما باید مدرک مهارت زبان انگلیسی خود را به عنوان بخشی از الزامات ورودی به دانشگاه های استرالیا ارائه دهید .

جهت اثبات مهارت زبان باید نتیجه یکی از آزمون های بین المللی آیلتس ، تافل ، انگلیسی حرفه ای ( OET ) ، آزمون کمبریج ( CAE ) و یا آزمون انگلیسی پیرسون ( PTE ) را به دانشگاه و سفارت نشان دهید .

سطح مهارت زبان بستگی به محل تحصیل شما دارد . اگر شما دوره استاندارد مورد نیاز را برآورده نکنید ، برخی از موسسات وابسته به دانشگاه ، دوره های زبان انگلیسی را برای کمک به بهبود مهارت زبان شما ارائه می دهند .

اگر زبان مادری شما انگلیسی نیست ، شما باید بیشتر از فرصت خود را برای یادگیری زبان در هنگام تحصیل در استرالیا استفاده کنید . برقراری ارتباط با مردم محلی و دانشجویان دیگر راهی عالی برای تمرین است . این یک مهارت است که در رزومه عالی شما قرار می گیرد .

معرفی شهرها و دانشگاه های استرالیا

دانشگاه سیدنی ( اولین دانشگاه استرالیا ) و همچنین دانشگاه های نیو سات ولز ، دانشگاه تکنولوژی سیدنی و دانشگاه غرب سیدنی در شهر سیدنی استرالیا قرار دارند . هفت مؤسسه آموزش عالی در شهر ملبورن وجود دارد .

معرفی شهرها و دانشگاه های استرالیا

این ها شامل دانشگاه ملبورن ، دانشگاه RMIT ، دانشگاه ویکتوریا ، دانشگاه لاتروب ، دانشگاه دیکین ، دانشگاه موناش و دانشگاه سوینبورن است . شهر بریزبن یک مقصد توریستی محبوب است و دارای دانشگاه های کوئینزلند ، دانشگاه کوئینزلند ، دانشگاه گریفیت و دانشگاه جیمز کوک است . دانشگاه Notre Dame تنها دانشگاه خصوصی در شهر بریزبن است .

همچنین تعدادی موسسات آموزش عالی شامل آکادمی JMC ، کالج پزشکی استرالیا و موسسه موسیقی جاز در بریزبن قرار دارند . آدلاید پایتخت استرالیا است و بیش از 75 درصد از جمعیت استرالیا را تشکیل می دهد . دانشگاه آدلاید ، دانشگاه استرالیای جنوبی و دانشگاه Torrens استرالیا در این آدلاید واقع شده اند .

پریت چهارمین شهر پرجمعیت در استرالیا است . این شهر از سال 2010 به عنوان Beta World City شناخته شده است و یکی از شهرهای پرطرفدار جهان است . دانشگاه استرالیای غربی ، دانشگاه کورتین ، دانشگاه Murdoch و دانشگاه Edith Cowan در این شهر است .

بورسیه تحصیلی در استرالیا

نباید فراموش کرد که ارائه بورسیه تحصیلی سود دوجانبه ای را برای کشور و دانشجو دارد . استرالیا در این زمینه بسیار موفق عمل کرده و به دلیل اقتصاد قوی و رو به پیشرفت توانایی بالایی در حمایت مالی از دانشجویان با استعداد بین المللی را دارد .

در بورسیه تحصیلی از دانشجویان دارای رزومه تحصیلی یا شغلی قوی با مهارت بالا در زبان انگلیسی ، دعوت می شود تا در کارهای تحقیقاتی شرکت مرده و بابت انجام آن به دانشجو حقوق و مزایا پرداخت می شود .

ورسیه تحصیلی در استرالیا انواع مختلفی دارند و شامل بورسیه های تحقیقاتی و غیر تحقیقاتی هستند . بورسیه ملی استرالیا ، بورسیه IPRS ، بورسیه ADB ، بورسیه IGS ، بورسیه IPCA و بورسیه MIRS و غیره مثال هایی از بورسیه های تحصیلی در استرالیا هستند .

مشاوره در زمینه تحصیل در استرالیا

علاقه مندان تحصیل در استرالیا توجه داشته باشند که جهت دریافت بورسیه ایده آل بهتر است که از یک مشاور برجسته و آشنا به امور مهاجرت تحصیلی کمک بخواهید . مشاوران موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa در این زمینه صمیمانه با شما همکاری خواهند کرد . همچنین راه های اقامت استرالیا پس از تحصیل را به شما نشان خواهند داد . برای اطلاعات بیشتر با دفتر اروپا و یا موسسات همکار در شهرهای تهران و شیراز ایران در تماس باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP