کشور اتریش یکی از گزینه های مهم برای مهاجرت تحصیلی به اروپا و تحصیل در خارج از کشور است . این کشور دارای اجتماع وسیعی از دانشجویان بین المللی است . سایت موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa ، با ارائه مقاله ای درباره تحصیل در اتریش ، قصد دارند شما را با مزیت های تحصیل در این کشور رویایی و شرایط و مدارک لازم برای درخواست آشنا نمایند . امیدواریم که مطالعه آن پاسخگوی بخشی از سوالات شما باشد .

عالی بودن دانشگاه های اتریش در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است و این برای چنین کشور کوچکی امتیاز بزرگیست . بسیاری از آنها رتبه خوبی در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی دارند و شما باید از تحصیلات با کیفیت خوب در این زمینه اطمینان حاصل کنید . پاداش بزرگ برای دانش آموزانی که در جای دیگر اتحادیه اروپا هستند ، این است که تحصیل در هر دانشگاه های دولتی اتریش رایگان است.

درخواست تحصیل در اتریش

برای درخواست تحصیل در اتریش ، باید درخواست و مدارک لازم به دانشگاه یا به موسسه آموزشی ارسال شود . برنامه های کاربردی باید به موقع به دانشگاه برسد .

به یاد داشته باشید که پردازش این پروسه ممکن است کمی طول بکشد و ارائه درخواست در موسسه علمی مورد نظر باید در اولین اقدام انجام شود .

برخی از دانشگاه ها برنامه های آنلاین را ارائه می دهند و سپس از طریق ایمیل به شما اطلاعات خاصی ارسال می کنند . همه اسناد تا 1 سپتامبر برای ترم زمستان و 1 فوریه برای ترم تابستان به دانشگاه های اتریش می آیند .

این مهلت ها قابل تمدید نیست اما معمولا برای متقاضیان تحصیل در اتریش ، یک دوره درخواست اضافی نیز در نظر گرفته می شود (30 نوامبر برای ترم زمستان ، 30 آوریل برای ترم تابستان ) .

بعضی از برنامه ها ، به عنوان مثال دانشگاه های پزشکی ، دانشگاه های هنر و برنامه های دوره های UAS ، نیاز به تکمیل آزمون ورودی برای دانشجویان بین المللی دارد . تاریخ درخواست برای امتحانات ورودی می تواند تا 6 ماه قبل از شروع ترم باشد .

درخواست تحصیل در اتریش

آموزش عالی در اتریش

اتریش با استفاده از تحقیقات پیشرفته نقش مهمی در آموزش عالی ایفا می کند . مؤسسات اتریش در بسیاری از زمینه ها در سطح بین المللی دستاوردهای برجسته و شهرت زیادی به دست آورده اند .

شما می توانید از دوره های مبتنی بر تحقیق در سطوح اولیه تا پیشرفته در دانشگاه های اتریش ، تا دوره های درجه یک در دانشگاه های علوم کاربردی و دوره های ابتکاری در دانشگاه های خصوصی برای تحصیل در اتریش ثبت نام کنید . اتریش آموزش عالی با تحقیقات علمی پیشرفته را در قالب شش نوع موسسات آموزش عالی ارائه می دهد :

  • 22 دانشگاه دولتی ( از جمله 6 دانشگاه هنر ، 3 دانشگاه پزشکی )
  • 14 دانشگاه خصوصی
  • 21 دانشگاه علوم کاربردی
  • 14 کالج تربیت معلم

دانش آموزان بین المللی از همه نهادهای آموزشی اتریش احساس رضایت دارند و تعداد روزافزون برنامه های تحصیلی بین المللی و درصد بالای دانشجویان بین المللی در اتریش این موضوع را ثابت می کند .

پذیرش برای تحصیل در دانشگاه های اتریش توسط موسسات حقوقی معتبر برگزار می شود . برای پذیرش در برنامه آموزش عالی ، ابتدا با موسسه مهاجرتی به اتریش که این برنامه را ارائه می دهد ، تماس بگیرید .

دانشگاه های اتریش

حتی اگر شما از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا باشید ، هزینه های تحصیل در اتریش ، با حدود 1500 یورو در سال ، برای شما بسیار معقول و ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی خواهد بود .

شهریه دانشگاه های خصوصی بیش تر است . دانشگاه وین قدیمی ترین دانشگاه آلمانی زبان جهان است که در سال 1365 تاسیس شد و کاملا در یک شهر مشهور برای فرهنگ و زندگی شبانه قرار دارد .

تعداد 15 جایزه نوبل دارد و نزدیک به 200 برنامه های مختلف تحصیلی دارد که هم اکنون بسیاری از آنها به زبان انگلیسی تدریس می شود .

دانشگاه های علوم کاربردی اتریش

دانشگاه های اتریش جزو بهترین دانشگاه های خارج از کشور به حساب می آیند . برای اکثر برنامه های تحصیلی در دانشگاه های علوم کاربردی ، شما باید به صورت آنلاین درخواست دهید . پیش نیازها برای پذیرش یک برنامه کارشناسی در دانشگاه علوم کاربردی ، به شرح زیر است :

  • مدارک تحصیلی معادل دبیرستان
  • مدارک حرفه ای مربوطه

برخی از برنامه های تحصیلی نیاز به اثبات دانش کافی از زبان آلمانی دارند . علاوه بر این ، تمام متقاضیان باید از روش های ورود به دانشگاه مورد نظر آگاهی داشته باشند ، زیرا شرایط دانشگاه های علوم کاربردی از یک برنامه به بعدی متفاوت است . معمولا شما باید اسناد کتبی ارسال کنید ، آزمون های کتبی و یا شفاهی را ارائه کنید و در مصاحبه شرکت کنید .

فرصت های تحصیلی موجود در اتریش

فرصت های مختلف تحصیلی و همچنین امکان سرمایه گذاری پروژه برای دانشجویان و محققان بین المللی وجود دارد . بسته به کشور مبدا و سطح مطالعات شما ، گزینه های مختلفی برای تأمین مالی جهت تحصیل در اتریش وجود دارد . انواع فرصت های تحصیلی در اتریش عبارتند از :

  • بورس تحصیلی ارائه شده از طیف وسیعی از موسسات را می توان در www . grants . at ، جامع ترین پایگاه اتریش برای کمک هزینه تحصیلی و تحقیق ، پیدا کرد .
  • برنامه های تحصیلی OeAD برای دانشجویان کارشناسی ، فارغ التحصیلان ، کارشناسی ارشد ، دانشجویان دکترا و محققان

فرصت های تحصیلی موجود در اتریش

بورس تحصیلی بنیادی در اتریش

این بورس ارائه شده توسط موسسات آموزش عالی در اتریش . بعضی از موسسات آموزش عالی اتریش می توانند تعداد کمی از بورس تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان و محققان بین المللی ارائه می دهند ، هرچند این گزینه ها نسبتا نادر است .

لطفا توجه داشته باشید که بورس تحصیلی توسط موسسات مختلف ارائه می شود . شما همچنین می توانید برای کمک هزینه تحصیلی یا سایر فرصت های مالی موجود در کشور خودتان نیز جستجو کنید . شاید برخی از موسسات علمی تحقیقاتی در کشور شما ، فرصت هایی برای ارسال محقق به کشور اتریش داشته باشد .

طرح محققان در حرکت ( Euraxess )

یک طرح اروپایی است که دسترسی به طیف گسترده ای از اطلاعات و خدمات پشتیبانی را برای محققانی که مایل به پیگیری کارهای تحقیقاتی در اروپا هستند ، فراهم می کند .

شما می توانید فرصت های شغلی و بورس تحصیلی در Euraxess Jobs پیدا کنید . اطلاعات خاصی در مورد اتریش در www . euraxess . at پیدا خواهید کرد .

مراکز خدمات Euraxess برای برنامه ریزی و سازماندهی سفر به اتریش به شما و خانواده تان کمک می کند و در همه امور مربوط به مهاجرت را به صورت رایگان برای شما انجام می دهد .

پذیرش از دانشگاه های اتریش

برای آنکه بتوانید از دانشگاه های دولتی کشور اتریش پبه زبان آلمانی ذیرش بگیرید الزامی به داشتن مدرک زبان آلمانی نمی باشد و دانشگاه ها پذیرش مشروط صادر می کنند تا شما بتوانید بعد از ورود به آن کشور در دوره های زبان شرکت کرده و مدرک لازم را متناسب با رشته و مقطع تحصیلی انتخابی اخذ نمائید .

البته لازم است بدانید که در سال تحصیلی 2019 دانشگاه وین اعلام کرده است برای پذیرش نیاز به مدرک زبان در سطح A2 می باشد .

برای اخذ پذیرش در هر مقطع شما باید دانشجوی همان مقطع در دانشگاه های دولتی ایران باشید و یا دانشجویی باشید که بیش از نیمی از واحدهای آن مقطع تحصیلی را پاس کرده باشید . مدارک دانشگاه آزاد ایران از سال 2017 مورد پذیرش دانشگاه های اتریش برای پذیرفتن درخواست شما نمی باشد .

مزایای تحصیل در اتریش

اتریش نه تنها در مرکز اروپا واقع شده است بلکه جزء جدایی ناپذیر در شکل گیری اروپائی است که ما امروز می شناسیم ؛ این کشور نقش مهمی در تاریخ اروپا ایفا کرده است .

اتریش امروزه برای ورود دانشجویان بین المللی ، امکانات قابل توجهی را در برنامه تحصیلی دانشگاه ها پایه ریزی کرده است و بدین وسیله ، جامعه بزرگی از دانشجویان بین المللی را به خود جذب کرده است .

اتریش 70 دانشگاه برتر جهان را در خود جای داده است و در اغلب این دانشگاه ها یکی از اصلی ترین گزینه های مورد جستجوی دانشجویان بین المللی ، یعنی برنامه های مختلف به زبان انگلیسی را پیش بینی کرده است .

از دیگر مزیت های تحصیل در اتریش می توان به امنیت اجتماعی ، ثبات اقتصادی و همچنین جاذبه های فرهنگی هیجان انگیز اشاره کرد .

فراموش نکنید که در این کشور ، اکثر دانشجویان خارجی در دانشگاه ها به دنبال اقامت اتریش پس از تحصیل می باشند که بعد از فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار میسر می باشد .

زندگی در اتریش به عنوان یک دانشجو

به طور متوسط ، حدود 15٪ از دانشجویان اتریش از کشورهای خارجی می آیند ، بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی ارشد به اتریش می آیند و محیط آموزشی متنوع و چند فرهنگی این کشور را تایید می کنند .

اگرچه هزینه زندگی در اتریش نسبتا متوسط است ، اما از لحاظ سطح زندگی یکی از بالاترین ها در اروپا است و دانشجویان اغلب برای سفر ، هزینه ایاب و ذهاب و حتی فعالیت های ورزشی تخفیف دریافت می کنند .

موزه ها ، سالن های موسیقی و تئاتر های زیادی در اتریش هستند که متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند در رویاهایشان به آنها فکر کنند و پس از ورود به اتریش آن را به حقیقت تبدیل کنند و حتی در دامنه های کوه آلپ از این اماکن تفریحی لذت ببرند . مسیرهای پیاده روی زیبایی در اطراف شهرها و البته اسکی و اسنوبورد در زمستان وجود دارد .

به یاد داشته باشید در زمان مناسب در مورد مهلت اعلان ، شرایط خاص و تاریخ امتحانات ورودی روش های صحیح را از اطلاعات موجود در سایت hsa جستجو کنید . در صورت نیاز تمام شرایط و ضوابط تحصیل در اتریش با جزییات بیشتر برای شما شرح داده خواهد شد . جهت کسب اطلاعات پیرامون تحصیل در کشورهای مشابه مانند تحصیل در آلمان نیز می توانید با دفاتر موسسات معرفی شده در شهرهای تهران و شیراز تماس حاصل نمایید . با تشکر از اعتماد شما .

حقوق مهاجرت تحصیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP