دانشگاه های آلمان به دنبال رهبران جهانی هستند و مطابق با چشم انداز جهانی خود ، در حال تلاش برای ارائه شرایط مطلوب تسهیل مطالعه دانش آموزان هستند . این مقاله صرفا برای علاقه مندان تحصیل در آلمان است و به صورت گام به گام راهکارهای مورد نیاز جهت تحصیل در مقاطع مختلف برای تحصیل در دانشگاه های آلمان ، را برای علاقه مندان عنوان کرده است . برای کسب اطلاع دقیق تر از چگونگی اقدام برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور ، لطفا با مشاوران تخصصی hsa در تماس باشید .

تحصیل در آلمان برتری های بالایی را برای دانشجویان بین المللی به ارمغان می آورد . تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان ، برای دانشجویان بومی کاملا رایگان بوده و برای دانشجویان خارجی مبلغ بسیار کمی ( حدودا 500 یورو در هر سال ) هزینه دارد .

دانشگاه های خصوصی می توانند هزینه های خود را بالاتر از دانشگاه های دولتی تعیین کنند اما درجه های اعطا شده توسط آنها به طور کامل شناخته شده و با استانداردهای کیفیت مناسب مطابقت دارند .

بررسی تحصیل در آلمان

سی و پنج درصد از دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های آلمان ثبت نام کرده اند به دنبال مدرک لیسانس هستند . در آلمان ، تعداد زیادی از دانشگاه ها و برنامه های آموزشی در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهند .

هنگام انتخاب دانشگاه و برنامه کارشناسی ، پیشنهاد می کنیم دو مورد را مورد توجه قرار دهید : دانشگاه و محل آن و محتوای دوره . اگر دانشگاه شما در یک شهر بزرگ قرار داشته باشد ، هزینه کل زندگی در آلمان را به عنوان دانشجوی خارجی تحت تاثیر قرار خواهد داد .

اما ممکن است ترجیح دهید فهرست دانشگاه ها را تنها به معروف ترین آنها محدود کنید . درک شما از محتوای دوره ، شک و تردید هایی را که ممکن است در مورد تحصیل در آلمان داشته باشید ، برطرف می کند و در تصمیم گیری به شما برای اینکه که بدانید کدام درس ها برای شما مناسب است ، کمک خواهد کرد .

ممکن است دوره های ارائه شده در زمینه حرفه ای شما وجود داشته باشد ، اما ممکن است برنامه درسی آن با اهداف آموزشی شما کاملا متناسب نباشد .

پیدا کردن یک دوره در زبان انگلیسی در آلمان

اطلاعات در مورد این پرس و جو به راحتی قابل دسترسی است ، اما معمولا اطلاعات در وب سایت ها پراکنده شده و ظاهرا زمان زیادی را برای تکمیل پازل می گیرد . اگر شما در مورد دانشگاهی که میخواهید مدرک تحصیلی خود را بدست آورید ، تصمیم تان را قطعی کرده اید ، می توانید در وب سایت رسمی آن دانشگاه بررسی کنید و ببینید که آیا برنامه های زبان انگلیسی ارائه می شود یا نه ؟

از سوی دیگر ، اگر تصمیم نگرفته اید در چه دانشگاهی مایل به ثبت نام هستید ، لیست کامل دوره های تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی را جستجو کنید و ببینید کدام برنامه در کدام دانشگاه با اهداف علمی و محدودیت های بودجه شما را مطابقت بیشتری دارد .

نکته مهم این است که بیش از 380 ارائه دهنده خدمات عالی برای تحصیل در آلمان وجود دارد ، اگر مایل به درخواست مدرک کارشناسی به زبان انگلیسی هستید ، بیشتر بر روی دانشگاه های آلمان و دانشگاه های خصوصی تمرکز کنید زیرا در دانشگاه های دولتی آلمان برنامه های انگلیسی به ندرت تدریس می شود .

یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی

یکی از چیزهایی که باید از ابتدا روشن کنید این است که اگر شما قصد تحصیل در خارج از کشور و برای یک دوره کارشناسی در دانشگاه عمومی کشور آلمان را دارید ، به سختی می توانید دوره ای را که به زبان انگلیسی تدریس می شود پیدا کنید زیرا اکثریت مطلق آنها در آلمان به زبان بومی تدریس می شود .

بنابراین ، برای پذیرش باید مهارت عالی در زبان آلمانی را نشان دهید . سطح زبان مورد نیاز ، بسته به دوره شما و آزمون استاندارد شده شما تغییر کرده است . برای مثال ، یک گواهی B2 از موسسه گوته از دانشگاه ها قابل قبول است .

توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها ممکن است از این قانون طلایی کنار بیایند و ممکن است شما را تحت شرایطی که قبل از شروع دوره معمولی ، دوره آمادگی زبان آلمانی را می گذرانند بپذیرند . اما اگر شما نمی خواهید زمان خود را از دست بدهید و به طور منظم به مسیر منظم خود بروید ( که معمولا باید اولین گزینه شما باشد ) ، پیشنهاد می کنیم قبل از آمدن به آلمان تحصیل کنید . ویزای دوره زبان آلمانی از طریق مشاوره با مشاوران ما در کمترین زمان ممکن قابل دریافت می باشد .

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس آلمان

برای انتخاب رشته و دانشگاه باید از وب سایت دانشگاه دیدن کنید . معمولا، وب سایت هر دانشگاه دارای بخش خاصی است که در آن نیازهای برنامه با جزئیات توضیح داده شده است . برای اجتناب از بروز خطا در این مرحله ، همیشه زمان لازم برای گرفتن دقیق تمام الزامات را در نظر بگیرید .

شرایط مورد نیاز جهت تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس بسته به دانشگاه مورد نظرتان تغییر می کند . به غیر از تغییرات جزئی ، این الزامات اصلی برای درخواست مدرک لیسانس در آلمان می باشد :

  • مدارک تحصیلی دبیرستان
  • ریز نمرات شما از تحصیلات قبلی
  • مهارت زبان آلمانی
  • نامه انگیزشی یا مرجع ( اختیاری )
  • کپی اسناد ID

تحصیل مقطع فوق لیسانس و دکترا در آلمان

هنگام تصمیم به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در آلمان ، ابتدا باید اهداف آکادمیک و حرفه ای آینده خود را شناسایی کنید . سپس خواسته شما باید با انتخاب برنامه دانشگاه و کارشناسی ارشد یا دکترا که کاملا با آن خواسته ها مطابقت دارد ، پردازش شود .

در این مرحله ، شما گزینه های بی شماری را در دسترس دارید و صرف نظر از ترجیحات تحصیلتان ، مطمئنا چیزی جذاب خواهید یافت . از آنجایی که تعداد زیادی از دانشگاه ها و برنامه های اصلی وجود دارد ، باید قبل از انتخاب کمی تحقیق انجام دهید .

در مقایسه با دوره های کارشناسی ، در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ، دوره های زیادی وجود دارد که به صورت انگلیسی یا به طور جزئی یا به طور کامل آموزش داده می شود . سطح مهارت زبان مورد نیاز ، بسته به دانشگاه و رشته انتخابی ، متفاوت است .

اگر میخواهید علوم اجتماعی را مطالعه کنید ، باید دانش کاملی از زبان که در آن دوره تدریس می شود ، داشته باشید . در حالیکه ، در علوم طبیعی ، نیاز به سطح بالای زبان نیست و شما بیشتر با جلسات آزمایشگاهی و ریاضیات کار می کنید .

انواع دانشگاه های تحصیل در آلمان

به طور کلی چهار نوع مرکز آموزش عالی در آلمان وجود دارد که دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در آلمان را ارائه می دهند :

  1. دانشگاه های تحقیقاتی - مؤسسات آموزش عالی هستند که امکانات و تخصص های علمی را برای اعطای دانشجویان به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری فراهم می کنند . اکثر دانشگاه های تحقیقاتی به صورت دولتی اداره می شوند .
  2. دانشگاه های فنی - یک گروه زیر گروهی از دانشگاه های تحقیقاتی هستند ، زیرا تمرکز آنها بر علوم ، فن آوری و رشته های مهندسی است .
  3. دانشگاه های علوم کاربردی - بر مهندسی ، کسب و کار و علوم اجتماعی تمرکز می کنند . در بسیاری موارد ، آنها با سازمان های حرفه ای یا تجاری همکاری می کنند . اغلب این دانشگاه ها دکتری ندارند . به غیر از زمانی که آنها با یک سازمان با هدف ارائه برنامه های تخصصی PhD همکاری می کنند . تعداد زیادی از دانشگاه های علوم کاربردی موسسات خصوصی هستند .
  4. کالج هنر ، فیلم و موسیقی - در ارائه دستورالعمل ها در رشته های خلاق تخصصی است . آنها می توانند بخشی از هر دو دانشگاه تحقیقاتی یا دانشگاه های علوم کاربردی باشند . برخی از این دانشگاه ها به طور مستقل عمل می کنند . کاندیداها نیاز به داشتن مهارت های خلاقانه و تجربه دارند . موسسه ما در انتخاب استاد راهنما برای مقطع دکترا در آلمان می توانند شما را راهنمایی کنند .

آماده سازی منبع مالی برای تحصیل در آلمان

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیازمند یک ویزای دانشجویی آلمان برای تحصیل در آلمان هستند و برای تحصیل در آلمان برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگی به سرمایه کافی نیاز دارند . شما باید حداقل 8،640 یورو در یک حساب بانکی مسدود شده برای صدور روادید دانشجویی داشته باشید .

برای افزایش احتمال شانس گرفتن ویزای دانشجویی شما باید از حساب مسدود شده به عنوان ضمانت مالی استفاده کنید . یک حساب مسدود شده نوع خاصی از حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در آلمان است تا بتواند درآمد کافی برای زندگی و تحصیل در آلمان در طول یکسال را داشته باشند .

این مقدار پول برای یک دانش آموز عادی پول زیادی است ، بنابراین باید سعی کنید حداقل چهار تا شش ماه قبل از درخواست ویزای دانشجویی برای تحصیل در آلمان ، صرفه جویی کنید .

دریافت بیمه درمانی آلمان

دریافت بیمه درمانی آلمان

هرکسی که در آلمان زندگی می کند ، از جمله دانشجویان خارجی ، بدون توجه به شهروندی آنها ، مستحق دریافت بیمه بهداشتی است . بیمه بهداشتی در آلمان برای دانشجویان بین المللی اجباری است .

پس از اتمام نامه پذیرش از دانشگاه ، باید از بیمه درمانی آلمان درخواست کنید . دو نوع بیمه درمانی در آلمان وجود دارد : عمومی و خصوصی . به یاد داشته باشید که در حالی که بیمه بهداشت و درمان شما اجباری است ، شما آزاد هستید که تصمیم بگیرید کدام بیمه و کدام ارائه دهنده را انتخاب کنید .

دانشجویان اتحادیه اروپا ممکن است نیازی به دریافت بیمه درمانی در آلمان نداشته باشند ، اگر چه آنها حق برخورداری از سیستم بیمه درمانی اروپایی را دارند ، اما این یک اصل اساسی نیست .

اگر شما یک دانشجوی اروپایی هستید ، باید با مسئولین مسئول تماس بگیرید تا ببینید آیا کارت EHIC شما در آلمان شما را پوشش می دهد و شما مجاز به درخواست گرفتن مدرک کارشناسی ارشد در آلمان هستید یا خیر . از سوی دیگر ، اگر شما یک دانشجوی غیر اتحادیه اروپا هستید ، باید در فکر گرفتن بیمه درمانی باشید .

چگونگی ارسال درخواست ویزای تحصیلی آلمان

پس از جمع آوری تمام اسناد مورد نیاز برای یک برنامه که چندین بار آنها را بررسی کرده اید ، وقت آن است که درخواست تحصیلات مورد علاقه خود را ارسال کنید . اکثر دانشگاه های آلمان در پلت فرم نرم افزار آنلاین Uni-Assist.de شرکت می کنند ، اما تعداد کمی از افراد دیگر پلتفرم خود را اجرا می کنند .

از آنجایی که این موضوع کاملا به سیاست های کاربردی دانشگاه بستگی دارد ، باید با آنها تماس بگیرید و ببینید که چگونه می توانید درخواست خود را اجرا کنید .

هنگامی که دانشگاه تأیید می کند که درخواست شما را از شما دریافت کرده است ، صبر کنید و منتظر بمانید . همانطور که انتظار می رفت ، دانشگاه های آلمان تعداد زیادی از درخواست های متقاضیان خارجی را جمع آوری می کنند و پردازش درخواست شما طول می کشد .

معمولا ، این به بار برنامه های دانشگاه شما بستگی دارد . دانشگاه های بسیار مشهور تعداد زیادی از برنامه های کاربردی دریافت می کنند و بنابراین پردازش درخواست زمان می برد و شما جهت تحصیل در آلمان باید صبر داشته باشید .

گرفتن ویزای دانشجویی آلمان

گرفتن ویزای دانشجویی آلمان

در نهایت شما مرحله نهایی درخواست خود را برای یک برنامه کارشناسی در آلمان وارد کرده اید . شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و EEA باید برای تحصیل در آلمان باید ویزای دانشجویی دریافت کنند .

همچنین مهم است که حداقل سه ماه قبل از شروع تحصیل ، تمام پروسه را شروع کنید ، زیرا سفارت در مورد زمان شروع دوره خود نگران نیست .

افزایش شانس اخذ ویزای تحصیلی

نکته مهم این است که برای افزایش احتمال شانس گرفتن ویزای دانشجویی شما باید از حساب مسدود شده به عنوان ضمانت مالی استفاده کنید . متقاضیانی که به تحصیل در آلمان فکر می کنند ، بدون شک باید به یادگیری زبان آلمانی هم فکر کنند .

البته همانطور که گفته شد کشور آلمان در برخی دانشگاه هایش برنامه هایی برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه می دهد اما عزیزانی که به کار و زندگی در آلمان هم فکر می کنند بهتر است قبل از اخذ پذیرش در دوره های زبان آلمانی شرکت نمایند .

برای اطلاع از مدارک لازم برای درخواست ویزا جهت تحصیل در آلمان ، در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و یا تحصیل مقطع دکترا در آلمان ، لطفا با مشاوران ما در ارتباط باشید . ما اخبار مربوط به آخرین تغییرات سیستم آموزش عالی و سیاست های آموزشی آلمان را در قالب تعداد زیادی از محتوای مطالب ، مقالات و تحقیقات در مورد حقوق مهاجرت تحصیلی را در وب سایت رسمی موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa منتشر می کنیم . برای کسب اطلاعات کامل تر با مشاورین دفتر اروپا و یا همکاران معرفی شده در وب سایت و در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP