بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان باید دارای ویژگی هایی از نظر هموطنان باشد که تشابه فرهنگی ، امکان کاریابی بعد از تحصیل ، همراه بردن به طور همزمان ، هزینه های تحصیلی مناسب و امکان کار هم زمان با تحصیل را برای آن ها فراهم کند.

تحصیل در خارج از کشور نه تنها یک راه عالی برای اضافه کردن مهارت های علمی دیگر به نمایه خود است ، حتی شرکت های مهم نیز ترجیح می دهند از یک دانشگاه معتبر بین المللی نیرو استخدام کنند ، لذا تحصیل در کشورهایی که دوره های عملی در کنار تئوری وجود دارند گزینه های بهتری محسوب می شوند.

برای پیدا کردن بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان ، مشاوران موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA در ادامه این مطلب کشور ها را براساس پارامترهای مختلف تجزیه و تحلیل کرده اند و بهترین کشور را که می توانید تحصیلات عالی خود را در آن دنبال کنید معرفی نموده اند.

زیرساخت های بهتر ، آموزش با کیفیت و تمرکز بر تحقیق ، برخی از عوامل اصلی است که دانشجویان از آنها برای تحصیل در خارج از کشور استفاده می کنند ، با این حال قبل از رسیدن به این تصمیم، هر دانشجو باید کشوری که قصد تحصیل در آن را دارد تجزیه و تحلیل کند.

معرفی بهترين كشور ها برای تحصيل ايرانيان

با داشتن دانشگاه های مختلف و آموزش های مبتنی بر تحقیق ، ایالات متحده آمریکا به عنوان یک نظام آموزشی عالی شناخته شده است ، رویکرد متمرکز و ترجیح آنها به نوآوری آن را یکی از بهترین کشورها برای تحصیل و کار در خارج از کشور ساخته است ، جدا از این استانداردهای زندگی این کشور نیز هر ساله بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را جذب می کند.

به غیر از ایالات متحده آمریکا ، انگلستان نیز دارای موسسات معتبر در جهان است ، موسسات شناخته شده مانند کمبریج و آکسفورد و زندگی با کیفیت بالا آن را یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در خارج از کشور کرده است ، دانشگاه های معتبر انگلستان بیشترین فارغ التحصیلان کار در جهان را دارند.

انتخاب تحصیل در کانادا نیز امروزه مقصد ترجیحی جامعه دانشجویان بین المللی است ، جدا از این وقتی صحبت از سیستم آموزشی می شود آلمان و استرالیا نیز از دیگر مقاصد برتر هستند ، با تقریبا هیچ هزینه تحصیل و دانشگاه های پیشرفته ، آلمان مقصد مهمی برای دانشجویانی است که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند و همچنین تحصیل در دانشگاه های استرالیا که دانشگا ه های آن در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان در سال 2018 در بین 35 دانشگاه برتر جای گرفته اند بسیار جذاب است.

بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان بر اساس بودجه

بودجه در نظر گرفته شده برای تحصیل در کشورهای دیگر ، یکی از عوامل مهم در انتخاب کشور محسوب می شود ، دانشجویانی که دارای محدودیت های بودجه هستند همیشه به تحصیل در آلمان به عنوان اولویت اصلی خود نگاه می کنند ؛ با این وجود رقابت سخت نیست و علاوه بر این ، کشورهای لهستان ، مجارستان و ایتالیا در اروپا و کشورهای ترکیه ، روسیه و چین مقاصد تحصیلی مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی محسوب می شوند و کشورهایی مانند نروژ ، فرانسه ، اتریش که برای هرکسی بدون توجه به ملیتشان تقریباً رایگان هستند.

نروژ با زبان انگلیسی به عنوان یکی از محورهای تدریس و شیوه زندگی با کیفیت بالا در مقاطع تحصیلات تکمیلی می تواند مقصد ترجیحی برای پیگیری تحصیلات عالی باشد ، البته باید فارغ التحصیل دانشگاه های دولتی ایران با معدل الف باشید ، با این حال هزینه زندگی در نروژ می تواند در حدود 15،000 یورو در سال باشد.

بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان بر اساس بودجه

یکی از مقرون به صرفه ترین مقصد اروپا برای تحصیل در خارج از کشور لهستان است ، دانشجویانی که می توانند به زبان لهستانی صحبت کنند نیاز به قبولی در امتحان ورودی برای تحصیلات عالی خود برای تحصیل در لهستان به صورت رایگان دارند ، دوره های زبان انگلیسی نیز با هزینه تقریبا 2400 یورو تا 5000 یورو در سال است و هزینه های زندگی نیز نسبتا پایین با حدود 7500 یورو در سال در این کشور در دسترس است.

پذیرش دانشجویان خارجی

یکی از مهمترین نگرانی دانشجویانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند تغییر مکان است ، آن ها همیشه این معضل را دارند که محیط اطراف ، فرهنگ ، سنت و آداب و رسوم متفاوت را بپذیرند ، اگرچه آنها سعی دارند به فرهنگ آن ها عادت کنند اما هنوز پذیرفتن برای آنها بسیار مهم است ، کشورهایی مانند ایالات متحده یا کانادا که سرزمین مهاجران است به عنوان دوست برای خارجی ها محسوب می شوند.

این کشورها در حال حاضر دارای نسبت قابل توجهی از جوامع مختلف از سراسر جهان هستند ، بنابراین نمی توان در این کشور خارجی احساس تنهایی کرد ، به غیر از این نیز سرزمین فرصت ها نامیده می شوند و با توجه به اقتصاد عظیم آنها ، دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود فرصت های فراوانی دارند.

گرچه کشورهای مانند استرالیا ، انگلستان و نیوزلند دارای فرهنگ های قومی مشابه هستند و همچنین مجموعه ای از فرصت های تحصیلی را ارائه می دهند ، دانشجویان هنوز در مورد کشورهایی مانند انگلستان و استرالیا نگران هستند که دلیل آن با توجه به رویدادهای اخیر مربوط به نژادپرستی در این کشورها می باشد.

در اروپا نیز کشورهای آلمان و فرانسه با ایجاد شرایط مناسب برای دانشجویان خارجی سعی کره اند فرهنگ خود را به گونه ایمهاجر پذیر تغییر دهند که سبب شده متقاضیان زیادی برای تحصیل در فرانسه و یا آلمان در سال های اخیر اقدام کنند.

زندگی و شغل ایرانیان در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور ، تجربه فراوانی از زندگی در خارج از کلاس را ارائه می دهد ، اکثر دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می روند پس از فارغ التحصیلی به خانه باز می گردند ، دیگران با امید ماندن و کار در آن کشور پس از دانشگاه ، مقصد خود را انتخاب می کنند.

دانشجویانی که برای تحصیل به خارج از کشور می روند همیشه به دنبال یافتن کارهای بین المللی هستند ، این همچنین به آنها کمک می کند تا بخش عمده ای از هزینه تحصیل خود را به دست آورند ، کشورهای مختلف با ایجاد تغییرات در سیاست های مهاجرت خود و قوانین سختگیرانه برای خارجی ها را انجام می دهند ، با این وجود متخصصان ماهر و دانشجویان واجد شرایط از فرصت های کاری پس از تحصیل بهره مند خواهند شد.

شاید به راحتی بتوان گفت که گزینه های اقتصادی همچون آلمان شرایط اقامت پس از تحصیل را بیشتر فراهم می کنند ، اما گاهاً برای انتخاب مکان تحصیل می توانید از پل ها استفاده کنید ، کشورهایی مانند ترکیه ، مالزی یا حتی روسیه این نقش را برای شما بازی می کنند تا بعد از تحصیل برای اقامت کاری کشورهای دیگر اقدام کنید.

بهترین کشورهای تحصیلی برای ایرانیان

به طور کلی ادعا می شود که در انگلستان فرصت های کاری بیشتری برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد ، با این حال حقیقت این است که فرصت ها هنوز وجود دارد اما قوانین اکنون برای ایرانی ها سخت تر شده اند و همچنین هزینه های تحصیل در این کشور مقدار قابل توجهی می باشد.

در حال حاضر یکی از بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان ایالات متحده آمریکا است ، حضور دولت ترامپ و تجدید نظر سیاست های مهاجرت تاثیر قابل توجهی بر دانشجویان بین المللی ندارد.

در این کشور دانشجویان بین المللی می توانند 12 ماه پس از اتمام تحصیل اقامت داشته باشند و کار کنند ، علاوه بر این ، برای دانشجویانی که برای آموزش STEM می روند این مدت 24 ماه است ، اقتصاد بزرگ آمریکا آن را به عنوان مقصد ترجیحی برای متخصصان ماهر در سراسر جهان می سازد ، اما باز هم هزینه های تحصیلی یک مانع بزرگ به حساب می آید.

لذا از نظر مشاوران موسسات مهاجرتی HSA گزینه های آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، اتریش ، لهستان و مجارستان در اروپا و کشورهای کانادا ، استرالیا و همچنین کشورهای ترکیه ، روسیه ، چین و مالزی می توانند بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان به حساب بیایند.

تصمیم ایرانیان در خصوص مهاجرت

امروزه گزینه های زیادی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد ، با وجود مقاصد تحصیلی محبوب در خارج از کشور رقابت با یکدیگر برای داشتن بیشتر دانشجویان بین المللی ، تصمیم گیری می تواند سخت باشد ، اما کجا بهترین مکان برای تحصیل در خارج از کشور است ؟

تصمیم ایرانیان در خصوص مهاجرت

این یک سوال ذهنی است و متقاضیان اغلب در مورد آن گیج می شوند و شک و تردید دارند ، ممکن است وسوسه شويد که به دوستانتان و آشنایان گوش کنید و بر اساس تجربه آن ها پیش روید ، اما حقیقتا علاوه بر موراد ذکر شده در بالا نکات ظریف دیگری نیز وجود دارد که انتخاب شما را محدود تر می کند.

سوالات متداول در خصوص بهترین کشورها برای تحصیل

بهترین کشورها برای اقامت بعد از تحصیل کدام هستند؟

کشورهایی که دارای اقتصاد خوب و نیازمند نیروی کار می باشند مانند کانادا ، آلمان ، فرانسه

کشورهایی که هزینه تحصیل مناسب برای ایرانی ها داشته باشد کدامند؟

کشورهایی که هزینه تحصیل در آن ها رایگان باشد مانند آلمان ، فرانسه ، اتریش یا کم هزینه باشند مانند ایتالیا ، لهستان

چه کشورهایی با فرهنگ یا سیاست ایران نزدیکی بیشتری دارند برای فرزندان ایرانی؟

کشورهایی همچون ترکیه ، روسیه ، چین ، مالزی از جمله کشورهای پر متقاضی از طرف ایرانی ها هستند

مشاوران موسسات HSA کدام کشورها را برای تحصیل ایرانیان پیشنهاد می کنند؟

بدون شک این سوال خیلی کلی می باشد ، اما کشورهای کانادا ، فرانسه ، ایتالیا ، روسیه ، ترکیه ، آلمان ، لهستان و حتی مجارستان گزینه های خوبی هستند

در این راستا برای انتخاب بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان ، همواره مشاوران موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو hsa در کنار شما حضور خواهند داشت تا کلیه نکات را بازگو کنند تا بر اساس شرایط موجود خودتان بتوانید بهترین انتخاب را برای تحصیل در خارج از کشور داشته باشید ، برای شناخت امن ترین کشور های دنیا برای تحصیل در خارج با مشاوران ما در دفتر مرکزی و یا ایران در شهرهای تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

حقوق مهاجرت تحصیلی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP