انگلستان بخش بزرگی از دانشجویان بین المللی ( حدود 12 درصد ) را جذب خود کرده است . این کشور به عنوان سرزمین فرصت ها برای علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور محسوب می شود . اکثر دانشجویان بین المللی ترجیح می دهند بعد از اتمام تحصیلات عالی خود در این کشور شروع به کار کنند . گزینه های زیادی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که خواهان اقامت در انگلستان هستند . در این مقاله مشاوران تخصصی مهاجرت تحصیلی hsa اقامت انگلستان پس از تحصیل را مورد بررسی قرار داده اند .

انگلستان به نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر گفته می شود که از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز مرز زمینی مشترک و از شمال غرب با دریای ایرلند و از شرق با دریای شمال مرز مشترک دارد . مساحت این کشور بالغ بر 13 کیلومتر مربع و جمعیت آن 54 میلیون نفر است که اکثر آن ها مسیحی هستند . پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور لندن نام دارد . زبان رسمی ساکنین این کشور زبان انگلیسی و واحد پول آن پوند استرلینگ نام دارد .

بررسی اقامت انگلستان پس از تحصیل

تحت قوانین فعلی در انگلستان فرد مجاز به اقامت در کشور برای مدت ویزای دانشجویی خود است . بر اساس همین قانون فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان می توانند تا 12 ماه پس از پایان دوره تحصیل خود در این کشور اقامت داشته باشند . در صورتی که فرد خواهان اقامت بیشتر است باید با استفاده از یکی از روش های بیان شده در این مقاله برای دریافت ویزای جدید اقدام کند .

تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی که در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انگلستان تحصیل می کنند ، برنامه ریزی می کنند که برای بقیه عمر خود در این کشور بمانند . البته این امر به شدت قابل انتظار است ، چرا که انگستان فرصت های عالی برای شروع یک زندگی جدید و موفقیت حرفه ای ارائه می دهد .

اما ، قوانین خاصی برای هر فرد خواهان اقامت در این کشور وجود دارد که باید با آنها هماهنگ شد . بنابراین هر دانشجو باید از تمامی قوانین و روش های دریافت اقامت این کشور آگاهی داشته باشد . بهترین شهر انگلستان برای تحصیل در همین سایت بررسی شده است .

تفاوت بین تابعیت و اقامت دائم انگلستان

اولا باید تفاوت بین تابعیت و اقامت دائم را بدانیم . بر اساس تعریف ، شهروندی و اقامت دائم در هر کشور خاص می تواند متفاوت باشد . اقامت دائم به فرد فرصتی برای سفر به داخل و خارج از انگلستان بدون نیاز به پیگیری ویزا در هر سفر می دهد و افراد دارای مجوز اقامت دائم می توانند در انگلستان کار و تحصیل کنند .

تفاوت بین تابعیت و اقامت دائم انگلستان

در مقابل ، داشتن شهروندی انگلیسی بدین معنی است که فرد همه حقوق و مزایای شهروندان انگلستان را دارد . تمام این موارد را می توانید تحت عنوان حقوق مهاجرت تحصیلی از کارشناسان ما بپرسید .

اقامت انگلستان پس از تحصیل با ویزای Tier 1

اقامت انگلستان پس از تحصیل از راه های مختلف امکان پذیر است . ویزای کارآفرین فارغ التحصیل یک ویزای جدید است که جایگزین ویزای کار پس از تحصیل است که در سال 2012 باطل شد . این ویزا فرصتی عالی برای فارغ التحصیلان اخیر است که می خواهند در انگلستان بمانند اما نمیتوانند ویزای عمومی کار درجه 2 را دریافت کنند .

متقاضیان این ویزا باید یک ایده کسب و کار داشته باشند و سپس این ایده را به یک موسسه عالی آموزش عالی انگلستان پیشنهاد کنند . اغلب موسسات آموزش عالی بیان شده در این بخش همان دانشگاهی است که دانشجو از آن فارغ التحصیل شده است .

زمان درخواست برای اقامت انگلستان

سه دوره درخواست در طول سال وجود دارد که شامل فوریه ، ژوئن و نوامبر می باشد . علاوه بر تکمیل یک برنامه کامل و تجاری ، متقاضیان نیز باید برنامه مالی و CV خود را پیوست کنند . پس از دریافت تمام اسناد لازم ، موسسه آموزش عالی انگلستان سپس با دانشجویان تماس خواهد گرفت تا آمادگی رسمی را ارائه دهند که در آن متقاضیان پیشنهاد خود را در کمیته مربوطه ارائه می کنند . فرایند درخواست می تواند طولانی و دلهره آور باشد ، زیرا دانشجویانی که موفق به ارائه یک طرح کسب و کار منحصر به فرد و قابل قبول نمی شوند ، رد خواهند شد .

دریافت ویزای کارآموزی در انگلستان

 • یک پیشنهاد کسب و کار معتبر ایجاد کند . طرح های بزرگ اقتصادی و بلند پروازانه ممکن است به عنوان یک روش عالی برای تحت تاثیر قرار دادن هیئت داوری قرار بگیرند ، اما اغلب این استراتژی مردود می شود . زیرا متقاضی غیرواقعی و رویایی ظاهر میشود .
 • به سرمایه مالی خود توجه کند . برنامه مالی که فرد به پیشنهاد کسب و کار خود پیوست می زند شاخص بسیار خوبی است که چگونه فرد قابلیت اجرای ایده های خود را مورد تحقیق قرار داده است .
 • پیگیری . دانشگاه ها بسیار مشغول هستند و ویزای کارآفرین فارغ التحصیل با نام تجاری جدید است . فرد احتمالا با مدیرانی روبرو می شود که خیلی با طرح آشنا نیستند .
 • به یاد داشته باشد که تا زمانی که فرد حمایت دریافت نکرده روند درخواست ویزا پایان نیافته است . پس از تایید رسمی توسط یک دانشگاه متقاضیان باید به آفیس درخواست دهند . علاوه بر درخواست صفحه 41و نامه تأیید ، متقاضیان همچنین باید مدرکی داشته باشند که حداقل 945 پوند در حساب بانکی خود برای 90 روز گذشته ، 2 عکس گذرنامه ، BRP و گذرنامه خود داشته باشند .

دریافت ویزای کارآموزی در انگلستان

اقامت انگلستان با ویزای استعدادی استثنایی Tier 1

نوع دیگری از ویزای Tier 1 که ، دانشجویان می توانند از آن برای اقامت انگلستان پس از تحصیل استفاده کنند ، ویزای استعدادی استثنایی است که به متقاضیانی اعطا می شود که استعداد استثنایی خود در یکی از زمینه های هنر و فرهنگ ، علوم انسانی ، علوم طبیعی و علوم پزشکی ، مهندسی و تکنولوژی دیجیتالی را نشان داده یا وعده می دهند .

در مجموع هر ساله 1000 تاییدیه برای ویزای استعدادی استثنایی در دسترس است . 500 نفر اول در دوره 6 آوریل تا 30 سپتامبر واجد شرایط هستند و باقیمانده از 1 اکتبر تا 5 آوریل در دسترس هستند . هزاران تایید ممکن است بسیار به نظر برسد ، اما نباید فریب این تعداد زیاد را خورد .

این ویزا بسیار رقابتی است و اغلب تایید ها در دسترس نیست . متقاضیان باید به گونه ای استثنایی باشند تا بتوانند با موفقیت تایید شوند . روند برنامه در 2 مرحله اتفاق می افتد . در فاز 1 ، متقاضیان باید از سازمان حوزه خاص تحصیل خود تایید شوند .

دریافت ویزای استعدادی استثنایی انگلستان

 • حوزه های تحصیلی خاص برای دریافت ویزای استعدادی استثنایی انگلستان عبارتند از :
 • شورای هنر انگلستان - هنر و فرهنگ ( 250 نفر )
 • انجمن سلطنتی - علوم انسانی و اجتماعی ( 250 نفر )
 • آکادمی بریتانیا - علوم طبیعی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ( 150 نفر )
 • آکادمی سلطنتی مهندسی - مهندسی ( 150 نفر )
 • تکنولوژی دیجیتال ( 200 نفر )

مرحله 1 فرایند اعمال بسیار دقیق است و نیازمند 2 نامه ارجاع ، علاوه بر اثبات توانایی و تسلط شما در حوزه انتخابی فرد دارد . در صورت انتخاب ، متقاضی باید مرحله دوم فرآیند مهاجرت را شروع کند که پس از آن به طور رسمی به آفیس درخواست دهد .

اقامت انگلستان از طریق ویزای Tier 2

این نوع ویزا یکی از روش های معمول برای دریافت مجوز اقامت انگلستان پس از تحصیل است . برای دریافت این ویزا به یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما در انگلستان نیاز است . ویزا به یک کار و کارفرما خاص مرتبط است . این نوع ویزا طرفداران و مخالفان خاص خود را دارد که در ابتدا به بررسی نظر طرفداران این ویزا می پردازیم .

اقامت انگلستان از طریق ویزای Tier 2

 • برای مدت (نسبتا) طولانی بلاقی می ماند . افراد دارای مجوز اقامت پس از تحصیل می توانند 3 تا 5 سال در این کشور اقامت داشته تا مجوز اقامت خود را تمدید کنند ، اما مدت اعتبار ویزای کاری از اغلب ویزا های دیگر بیشتر است .
 • این نوع ویزا ثبات را ارائه می دهد . مردم به ازای کار خود دستمزد دریافت می کنند .

و اما مخالفان این ویزا

 • فرد کاملا به شرکتی که استخدام شده وابسته است . اگر فرد در هر زمان از این شرکت بیرون برود ، حق خود را برای ادامه کار در انگلستان از دست خواهد داد .
 • ویزای کار بسیار گران است . اگرچه مدت اعتبار این ویزا طولانی تر از دیگر ویزا هاست ، اما گران تر از اکثر موارد نیز می باشد .

علل دشواری دریافت ویزا عمومی کار انگلستان

دلایل متعددی وجود دارد که این یک ویزای دشوار مخصوصا برای دانشجویان است . اول ، فرد ملزم به کسب درآمد حداقل 25.000 پوند در سال است . برای فارغ التحصیلان اخیر این می تواند یک چالش باشد . همچنین ، فرد باید برای شغلی که تحت NQF سطح 6 یا بالاتر قرار دارد استخدام شود . این بدان معنی است که فرد باید به شدت ماهر باشد و کار یک رتبه خاص را انجام دهد .

در این مقاله تلاش شد کلیه جزئیات در مورد روش های دریافت مجوز اقامت انگلستان پس از تحصیل بیان شود . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران تخصصی مهاجرت تحصیلی تماس حاصل نمایید . شرایط و چگونگی تحصیل دانش آموزان در انگلستان و دانشگاه های خارج از کشور یکی از مواردی است که می توانید از کارشناسان خبره ما در اروپا و یا موسسات همکار در شهرهای ایران و به خصوص تهران و شیراز جویا شوید .

پیشنهاد مطالعه مطالب مرتبط با این نوشتار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP