استرالیا از نظر جذب دانشجوی بین المللی سومین جایگاه در بین دانشگاه های خارج از کشور پس از انگلیس و آمریکا را دارد و این به دلیل کیفیت بالای تحصیل در دانشگاه های استرالیا ، بورسیه تحصیلی به دانشجویان و فرصت های شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های این کشور است . بعد از فراغت از تحصیل دانشجویان با انتخاب روش های مهاجرتی به آسانی می توانند اقدام با اخذ اقامت دائم این کشور کنند . در این مقاله تیم مشاوران موسسه مهاجرتی hsa جزئیات اقامت استرالیا پس از تحصیل را به طور کلی مورد بررسی قرار می دهند .

دانشگاه های استرالیا دارای شهرت جهانی هستند و جز صد دانشگاه برتر QS هستند . نظام آموزش عالی استرالیا شامل دانشگاه های دولتی ، غیر انتفاعی و موسسات آموزش عالی می باشد . 38 دانشگاه دولتی و 3 دانشگاه غیرانتفاعی در استرالیا وجود دارد که در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت دارند .

بررسی اقامت استرالیا پس از تحصیل

در سال های اخیر شهر ملبورن بهترین شهر آن به لحاظ کیفیت بالای زندگی معرفی شده است . استرالیا بعد از ایسلند ، ژاپن و هنگ کنگ بالاترین امید به زندگی یعنی سن 82 سال را دارا می باشد .

از آنجا که امکان اشتغال به کار برای دانشجویانی که در این کشور تحصیل می کنند نیز بسیار راحت تر است و از این طریق می توانند به این کشور مهاجرت کنند ، تمایل زیادی برای اخذ ویزا تحصیلی استرالیا وجود دارد .
در زیر به برخی از مزایای اقامت استرالیا پس از تحصیل اشاره خواهیم کرد :

 • کیفیت عالی دانشگاه های استرالیا
 • اعطای کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی
 • دانشگاه های برتر جهانی
 • فرصت های شغلی عالی
 • هیچ گونه محدودیت سنی برای تحصیل در استرالیا وجود ندارد
 • همراه بردن اعضای خانواده

دانشگاه های معتبر استرالیا

 • دانشگاه ملی استرالیا : یک دانشگاه دولتی در سال 1946 در شهر کانبرا تاسیس شد . این دانشگاه در جایگاه بیستم جهان قرار دارد و دارای دانشکده های هنر و علوم انسانی ، تجارت ، زبان و فرهنگ ، پزشکی ، مهندسی ، علوم وفناوری می باشد و در مقاطع تحصیلی کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد . ملاک انتخاب برای ورود به این دانشگاه قبولی در آزمون ورودی و معدل دبیرستان است ، البته حداقل نمره آیلتس 6 نیز ضروری می باشد .
 • دانشگاه ملبورن : یک دانشگاه دولتی است که در ال 1853 در ملبورن تاسیس شد . این دانشگاه دارای دانشکده های هنر و علوم انسانی ، تجارت ، زبان و فرهنگ ، پزشکی ، مهندسی ، علوم وفناوری می باشد و در مقاطع تحصیلی کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد . شهریه تحصیل در این دانشگاه 20000 دلار برای یک سال است . ملاک ورود به این دانشگاه نمرات و معدل دبیرستان است . حداقل نمره آیلتس برای ورود به این دانشگاه 7 است . اقامت استرالیا پس از تحصیل را مطالعه می کنید .
 • دانشگاه نیو ساوت ولز : یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی در استرالیا است که درسال1949 در شهر سیدنی تاسیس شد . این مرکز علمی جزو دانشگاه های مطرح استرالیا است و دارای دارای دانشکده های هنر و علوم انسانی ، تجارت ، زبان و فرهنگ ، پزشکی ، مهندسی ، علوم وفناوری می باشد و در مقاطع تحصیلی کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد . حداقل نمره آیلتس مورد قبول این دانشگاه 6.5 است .

کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه های استرالیا

کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه های استرالیا

کمک هزینه های بسیاری برای دانشجویان بین المللی محصل در استرالیا وجود دارد ، البته رقابت برای اخذ کمک هزینه از دانشگاه های این کشور بسیار سنگین است . کمک هزینه های تحصیلی می تواند در برگیرنده یکی از انواع زیر باشد :

 • هزینه تحصیل
 • هزینه خوابگاه و زندگی
 • هر دو هزینه تحصیل و زندگی

بعضی از کمک هزینه های تحصیلی کل هزینه تحصیل را پوشش می دهند ، در حالی که دیگران تنها بخشی از کل هزینه تحصیل را برای یک سال پوشش می دهند .

شرایط تحصیلی استرالیا در مقاطع مختلف تحصیلی

 • شرایط تحصیل در مقطع لیسانس : متقاضیان با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ، گواهی آیلتس 6 به بالا و یا تافل برای تحصیل در این مقطع در استرالیا اقدام کنند . متقاضیانی که مدرک دیپلم دارند ، می توانند در استرالیا پیش دانشگاهی خود را سپری کنند . در صورت نداشتن مدرک زبان می توان در دوره های زبان انگلیسی قبل از تحصیل در دانشگاه به مدت یک سال شرکت کرد .
 • شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا : متقاضیان ورود به این مقطع بهتر است کمتر از دو سال دارای گپ تحصیلی باشند . بدیهی است که افرادی که درای معدل کارشناسی و کارشناسی بالای هفده ، مقاله معتبر بویژه مقاله ISI ، داشتن نمره GRE یا GMAT مناسب ، نمره IELTS یا TOEFL خوب می توانند به راحتی از دانشگاه های استرالیا پذیرش بگیرند و حتی جهت اخذ بورسیه از دانشگاه های معتبر استرالیا اقدام نمایند .

در وب سایت مشاوران تخصصی تحصیل در خارج از کشور اقامت آلمان پس از تحصیل و مقالات زیادی در خصوص اقامت بسیاری از کشورهای دیگر مانند نیوزلند ، اتریش و کانادا وجود دارد . برای مقایسه و آگاهی بیشتر شما را به مطالعه مقالات مذکور دعوت می نماییم .

هزینه تحصیل در استرالیا و اقامت پس از آن

هزینه زندگی در استرالیا مانند دیگر کشورهای جهان به سبک زندگی و شهر انتخابی بستگی دارد . هزینه زندگی شامل هزینه غذا ، پوشاک ، حمل و نقل ، سلامت ، تفریح و سرگرمی 144 درصد بیشتر از ایران و هزینه اجاره مسکن که جداگانه محاسبه شده 166 درصد بیشتر از ایران است .

شهریه دانشگاه ها در استرالیا بسته به رشته و مقطع و شهر مورد نظر متغییر و بین دوازده تا بیست و پنج هزار دلار استرالیا در سال است . یک دانشجو برای سپری کردن مخارج ماهانه خود در استرالیا به طور معمول حدود 1500 تا 1700 دلار استرالیا در ماه نیاز خواهد داشت .

کار ضمن تحصیل در استرالیا

بر اساس قانون وزارت کار استرالیا کلیه دانشجویان بین المللی محصل در این کشور مجاز به اخذ وجوز کار پاره وقت در استرالیا هستند و می توانند در زمان تحصیل در صورتی که خدشه ای به تحصیل آن ها وارد نکند کار کنند .

دانشجویان در مقطع لیسانس ده ساعت در هفته به صورت پاره وقت و در مقطع فوق لیسانس بیست ساعت در هفته به صورت پاره وقت و در مقطع دکترا سی ساعت در هفته حق کار دانشجویی خواهند داشت . البته در تعطیلات بین دو ترم و تابستان و تعطیلات کریسمس دانشجویان حق کار به صورت فول تایم را خواهند داشت . بالاترین دستمزد پرداختی برای کار دانشجویی حدود 15 هزار دلار خواهد بود . که می تواند کمک خرج خوبی برای دانشجویان بحساب آید .

کار بعد از اتمام تحصیل در استرالیا

کار بعد از اتمام تحصیل در استرالیا

دو جریان کاری بعد از اتمام تحصیل در دانشگاه های استرالیا برای کسانی که قصد اقامت استرالیا پس از تحصیل را دارند وجود دارد ، یکی اینکه دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های استرالیا که دارای مهارت مورد نیاز بازار کار کشور استرالیا هستند ، می توانند از ویزا 18 ماهه برای کار در استرالیا بهره مند گردند .

جریان دیگر ، فارغ التحصیلان واجد شرایط براساس مقطع تحصیلی و صلاحیت علمی خود می توانند ویزای دو ، سه و یا چهار ساله اخذ کرده و در استرالیا مشغول به کار شوند .

به طور کلی می توان گفت دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل می توانند دو سال دیگر در این کشور تحت ویزا کاری اقامت داشته باشند و بعد از آن اقامت خود را در صورت داشتن شرایط کافی تمدید کنند و در نهایت بعد از کذشت پنج سال به اقامت دائم برسند .

از مزایای ویزا تحصیلی استرالیا این است که همزمان می توان برای ویزا همسر و فرزند زیر 18 سال نیز اقدام کرد . برای آگاهی از حقوق مهاجرت تحصیلی مقاله ای به همین نام در وب سایت وجود دارد .

در این مقاله مشاوران متخصص موسسه hsa راحت ترین روش مهاجرت یعنی مهاجرت تحصیلی به این کشور را مورد بررسی قرار دادند و شرایط اقامت پس از تحصیل در استرالیا را با دقت بیان کردند . برای بالاتر بردن آگاهی خود در زمینه تحصیل در خارج از کشور با کارشناسان ما در دفاتر موسسات همکار در شهرهای تهران ، شیراز و مشهد در تماس باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP